AlarmDroid, czyli najlepszy budzik na Androida

Spośród milionów aplikacji dostępnych na Androida znajdziemy również bardzo wiele budzików.

Domyślny budzik dostępny w każdym telefonie z Androidem spełnia swoją podstawową funkcję, ale jeśli chcemy mieć coś bardziej zaawansowanego, to musimy sięgnąć po specjalną aplikację.

Wybór jest bardzo duży, ale porządnych budzików jest zaledwie kilka. Dzisiaj przedstawię Wam według mnie najlepszy budzik na Androida, czyli AlamDroid.
Dlaczego zaczęłam poszukiwania innego budzika?

Kila lat temu, gdy po raz pierwszy rozpoczęłam poszukiwania budzika idealnego, moim największym problemem była całkowita niemożność podniesienia się z łóżka przed godz. 9.

Zazwyczaj w fazie lunatycznej po prostu wyłączałam budzik lub ustawiałam kilka drzemek, aby w końcu budzik wyłączyć i wstać o tej porze, co zawsze.  Wieczorem miałam postanowienie, by wstawać od razu, a rano po prostu nie byłam w stanie się obudzić.

Wtedy dowiedziałam się, że w Google Play (wtedy jeszcze znanym jako Android Market) można znaleźć bardzo wiele zaawansowanych budzików stworzonych specjalnie dla takich śpiochów jak ja. Ściągnęłam i przetestowałam kilka najpopularniejszych.

Najbardziej do gustu przypadł mi AlarmDroid, którego używam z powodzeniem do dziś.
AlarmDroid, czyli dobry budzik dla śpiochów

AlarmDroid to darmowa aplikacja, którą znajdziesz w Google Play. Dostępna jest również w wersji premium, w której nie są wyświetlane reklamy.

Największa zaletą aplikacji jest możliwość ustawiania utrudnień przy próbie włączenia drzemki lub całkowitego wyłączenia budzika.  AlarmDroid poprosi Cię np. o rozwiązanie prostego zadania matematycznego lub zapyta Cię jaki dzień tygodnia był przedwczoraj. Oczywiście inne aplikacje również oferują tę funkcję.

Na filmiku poniżej przedstawiam przykładowy alarm z utrudnieniem.

Dla mnie AlamDroid zrewolucjonizował mój tryb dnia. Małymi kroczkami w końcu zaczęłam się przestawiać na wcześniejsze wstawanie. W tym momencie sama budzę się o godz. 5, ale aplikacji wdzięczna będę dozgonnie. 🙂

Pobieranie, instalacja i konfiguracja AlamDroida

Aplikację pobierzemy za pomocą Google Play.

Aby móc korzystać ze sklepu Google Play, musisz mieć skonfigurowane i przypisane konto Google do swojego telefonu. Jest to zazwyczaj jedna z pierwszych czynności, o wykonanie których prosi telefon po pierwszym uruchomieniu, więc zakładam, że masz tę opcję skonfigurowaną.
  1. Uruchom Google Play i w pasku wyszukiwania wpisz „AlarmDroid”.
  2. Przejdź do strony aplikacji i kliknij „Zainstaluj”.
  3. Po zainstalowaniu aplikacji będziesz mógł ją znaleźć na ekranie głównym (jeśli miałeś na nim miejsce) lub w liście aplikacji. Uruchom aplikację.
  4. Możesz dodać dowolną ilość alarmów i wybrać, w jakie dni mają być aktywne, wybrać dzwonek i jego głośność, a także ustawić utrudnienia.

Na poniższym krótkim filmiku pokażę Wam wygląda AlarmDroid, abyście mogli zdecydować, czy to aplikacja właściwa dla Was.

UWAGA: Alarm nie zadziała, jeśli wyłączysz telefon. Zachęcam do przeczytania artykułu: Dlaczego w Androidzie budzik nie dzwoni, gdy telefon jest wyłączony?

Dodaj komentarz