Najlepsze gry open world na Androida: TOP 15 gier z otwartym światem?️

Jesteś fanem gier z otwartym światem? Lubisz grać na swoim telefonie? Świetnie! Sprawdź listę najlepszych gier open world na Androida.
Dawno już minęły czasy, kiedy nasze telefony służyły nam tylko do kontaktowania się  z innymi osobami.

System operacyjny Android sprawił, że możemy zamienić nasz telefon w praktycznie jakiekolwiek narzędzie chcemy. Latarka? Odtwarzacz mp3? A może przenośna konsola do gier? Proszę bardzo!

Dziś przedstawiam Wam dość obszerną listę gier z otwartym światem na Androida. Wybrałam 15 moim zdaniem najlepszych tytułów, w których będziecie mogli spacerować, jeździć i latać po pięknych i przede wszystkim otwartych terenach.

Sprawdźmy, o jakie tytuły chodzi. 🙂

Wyszukanie i przetestowanie 15 najlepszych gier z otwartym światem na Androida zajęło mi prawie całą sobotę i niedzielę, abyście Wy mogli w mniej niż 10 minut czytania poznać najlepsze gry open world na Androida.  Jeśli podoba Wam się ten artykuł,  podzielcie się nim ze swoimi znajomymi. ?

Gry open world na Androida: lista 15 najlepszych gier z otwartym światem na Androida

Znajdziecie tutaj prawdopodobnie najbardziej wyczerpującą, konkretną i zarazem szczegółowa listę gier typu open world na urządzenia z systemem Android.

Zanim przejdziemy do samej listy, to powiem o niej kilka zdań:
  • Lista zawiera tylko oficjalne gry, jakie znajdziecie w Sklepie Play (niektóre są także dostępne w Amazon Appstore).
  • Opis każdej gry w możliwie najbardziej zwięzły sposób przedstawia jej najważniejsze funkcje.
  • Wszystkie zrzuty ekranu są autentyczne i pochodzą z mojego telefonu (LG G6 z Androidem „N”).
  • Pod każdym opisem znajdziecie bezpośrednie linki do pobrania gry (głównie są to linki do Google Play, a w kilku przypadkach do Amazon Appstore).
  • Kolejność gier jest zupełnie przypadkowa.  Możecie czytać listę z dowolnej strony.

Gry z otwartym światem na Androida #1: Vast Survival

Vast Survival to pierwsza gra z otwartym światem w którą grałam od dłuższego czasu. Nie tylko jest to właśnie klasyczna gra open world, ale także świetna gra survivalowa oraz gra multiplayer.

Waszym jedynym celem w grze Vast Survival (jak w sumie nazwa może sugerować) jest przetrwanie na ogromnym stukilometrowym terenie. Będziecie biegać, skakać, eksplorować, budować i robić jeszcze wiele innych rzeczy.

Gry z otwartym światem na Androida: Vast Survival
Główne cechy tej gry to: wymaga stabilnego łącza internetowego do poprawnego działania jako że jest to gra dla wielu użytkowników (multiplayer), w jednym pokoju może w jednym momencie grać aż 26 graczy, czat głosowy, bardzo ładna i intuicyjna grafika, możliwość grania jako gość lub korzystania ze swojego konta, wiele różnych ciekawych aktywności (budowanie, polowanie), gra w pierwszej osobie (z możliwością widoku jako trzecia osoba), gra jest bardzo lekka (150 MB), bardzo piękne widoki i świat (spójrzcie na zrzuty ekranu poniżej), gra dostępna zarówno na Android jak i iOS oraz inne.

Gry z otwartym światem na Androida: Vast Survival

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Vast Survival (Google Play)

Gry z otwartym światem na Androida #2: Six-Guns: Gang Showdown
Jeśli jesteś zapalonym graczem (zarówno mobilnym, komputerowym czy konsolowym), to na pewno termin Gameloft nie jest Ci obcy.

Druga gra na tej liście, Six Guns: Gang Showdown, to właśnie w miarę nowe dzieło Gameloftu.

Gra ta umożliwi Wam przeniesienie się w przeszłość i eksplorowanie otwartego (i przepięknego) świata Dzikiego Zachodu (stany Oregon oraz Arizona) pełnego bandytów, kowbojów i innych wrogów.

Gry z otwartym światem na Androida: Six-Guns: Gang Showdown

Główne cechy tej gry to: bardzo piękny otwarty świat Dzikiego Zachodu, który gracz może niemalże dowolnie eksplorować, gra odbywa się w pierwszej osobie (ale mamy możliwość ustawienia widoku osoby trzeciej), ta gra to również świetna strzelanka, skomplikowana i ciekawa fabuła gry, ponad 40 misji do wypełnienia, 8 różnych rodzajów koni oraz broni do odblokowania, bardzo ciekawi i zróżnicowani przeciwnicy do pokonania, gra jest bardzo wciągająca, piękna grafika i wiele innych.

Gry z otwartym światem na Androida: Six-Guns: Gang Showdown

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Six Guns: Gang Showdown (Google Play)

Gry open world na Androida #3: Six-Guns: Desert Joyride

Teraz czas na coś specjalnego dla fanów gier samochodowych oraz wyścigówek, a także oczywiście dla fanów gier z otwartym światem. Dzięki grze Desert Joyride masz szansę wybrać się na niezapomnianą przejażdżkę po bezkresach pustyni prosto w nieznane.

Gry open world na Androida: Six-Guns: Desert Joyride

Główne cechy tej gry open world to: gra jest w pełni darmowa, macie okazję podjąć naprawdę fascynującą walkę o przetrwanie na pustyni, w pełni otwarty świat, w którym to Ty decydujesz, w którym kierunku jechać oraz z jaką prędkością, gra ta nie wymaga łącza internetowego do działania, dwa tryby gry (wyścig oraz wolna wędrówka), piękna grafika oraz widoki.

Gry open world na Androida: Six-Guns: Desert Joyride

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: TAK (w tym reklamy typu popup)
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.0/5
Liczba pobrań: poniżej 1 miliona

Pobierz Six Guns: Gang Showdown (Google Play)

Gry open world na Androida #4: School of Chaos

Jeśli macie chwilowo dosyć podziwiania przepięknych widoków (lub na chwilę chcecie po prostu zmienić krajobraz na coś zupełnie innego), to warto wypróbować kolejną ciekawą grę z otwartym światem – School of Chaos.

Jak sama nazwa wskazuje, w Szkole Chaosu otwarty świat, który będziecie eksplorować to ogromna szkoła, która nieco wymknęła się spod kontroli.

Gry open world na Androida : School of Chaos

Główne cechy gry to: jest to gra online, więc do jej poprawnego działania niezbędne jest stabilne łącze internetowe, gra daje nam możliwość grania z ludźmi z całego świata, w pełni otwarty świat 3D, który możecie w dowolny sposób poznawać i eksplorować, bardzo dużo możliwości dostosowania swojego awatara do własnych potrzeb, ponad 30 różnych rodzajów ruchów/uderzeń/technik ataku i obrony, różne rodzaje broni do wyboru, możliwości zjednywania sobie przyjaciół a także wrogów, możliwość kupowania zwierząt/domów/mebli i wiele więcej.

Gry open world na Androida : School of Chaos

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.3/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz School of Chaos (Google Play)

Gry open world na Androida #5: Hungry Shark World

Wystarczająco dużą ilość czasu spędziliśmy na lądzie, więc teraz czas przenieść się do wody. Przypuszczam, że wielu z Was nie muszę tego tytułu przedstawiać. Hungry Shark World to kolejna wersja niesamowicie popularnej i udanej gry (wybranej jako jedna z najlepszych gier w Sklepie Play w 2016 roku) Hungry Shark Evolution.

W grze Hungry Shark World stajesz się wygłodniałym rekinem, który aby przetrwać musi cały czas jeść. W poszukiwaniu jedzenia (i walce o swoje przetrwanie) będziecie mieli okazję eksplorować przepiękny podwodny otwarty świat.

Gry open world na Androida: Hungry Shark World

Główne cechy gry: macie do wyboru ponad 20 różnych gatunków rekinów, ogromny i otwarty świat do eksplorowania, wyjątkowo piękna niemalże konsolowa grafika, ponad sto różnych stworzeń, którymi nasz rekin może się żywić, 20 różnych rodzajów misji do wypełnienia, bardzo intuicyjne sterowanie grą (wykorzystanie wbudowanego żyroskopu), gra jest bardzo wciągająca.

Gry open world na Androida: Hungry Shark World

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.3/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Hungry Shark World (Google Play)

Gry z otwartym światem na Androida #6: Extreme SUV Driving Simulator

A teraz wracamy z głębin oceanu z powrotem na ziemię, aby znów trochę pojeździć. Gra Extreme SUB Driving Simulator została wielokrotnie określona mianem najlepszego symulatora jazdy w terenie a także jedną z najlepszych gier z otwartym światem.

To, co czyni tę grę wyjątkowo atrakcyjną to świetne odwzorowanie praw fizyki, dzięki czemu gra jest wyjątkowo realistyczna.

Gry z otwartym światem na Androida: Extreme SUV Driving Simulator

Główne cechy gry to: UHD grafika (naprawdę), możliwość jazdy korzystając z ABS, TC oraz ESP (a także możliwość wyłączenia tych systemów), bardzo szczegółowy i otwarty świat, realistyczne uszkodzenia samochodu, różne rodzaje/widoki kamery, różne tryby gry (wolna wędrówka, punkty kontrolne etc.), zbieranie rzeczy i inne.

Gry z otwartym światem na Androida: Extreme SUV Driving Simulator

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.1/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Extreme SUV Driving Simulator (Google Play)

Gry open world na Androida #7: The Wolf

Jeśli lubicie zwierzęta (a w szczególności psy oraz wilki), to na pewno pokochacie tę grę.  The Wolf pozwoli wam się na chwilę (krótszą lub dłuższą) zamienić w wilka i zobaczyć, jak wygląda życie jako wilk.

The Wolf to nie tylko genialna gra open world na Androida, ale również świetna gra RPG, a także gra online (multiplayer), która pozwala Wam grać z ludźmi z całego świata.

Gry open world na Androida: The Wolf

Główne cechy gry to: granie jako bardzo realistyczny wilk, możliwość ulepszania swoich umiejętności, dwa tryby gry (CO-OP oraz PVP), tryb online oraz multiplayer, bardzo piękny i otwarty świat, realistyczne zwierzęta (nie tylko wilki, ale także szczury, króliki, lisy i inne), różne rodzaje wilków (szary, biały, czarny), niesamowitej jakości grafika i wiele innych.

Gry open world na Androida: The Wolf

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.6/5
Liczba pobrań: 1-5 milionów

Pobierz The Wolf (Google Play)

Gry open world na Androida #8: Take Off Flight Simulator

Byliśmy już na ziemi, pod wodą, więc teraz jest czas, aby poeksplorować niebo. Gra Take Off Flight Simulator dokładnie na to nam pozwoli, a nawet na więcej.

Jeśli jesteście fanami symulatorów latania, to muszę Wam powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych symulatorów lotu na telefony z systemem Android w ogóle.

Gry open world na Androida: Take Off Flight Simulator

Główne cechy gry to: latamy po w pełni otwartym świecie, ponad 40 różnych misji do ukończenia, 24 różne rodzaje samolotów, którymi możemy latać (prawdziwe modele samolotów), latanie do bardzo dobrze znanych miejsc takich jak Londyn, Sydney, Nowy Jork, bardzo realistyczne trójwymiarowe kokpity, 21 znanych międzynarodowych lotnisk, możliwość założenia swojej własnej linii lotniczej, dostosowywanie samolotu do własnych potrzeb, interesujące wyzwania (zła pogoda, awarie silnika) i inne.

Gry open world na Androida: Take Off Flight Simulator

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: poniżej 1 miliona

Pobierz Take Off Flight Simulator (Google Play)

Gry open world na Androida #9: Farming Simulator 14

To, co mi się najbardziej podoba w mojej liście najlepszych gier z otwartym światem na Androida to wielka różnorodność tytułów, jakie na niej znajdziecie.

Wraz z grą Farming Simulator 14 przenosimy się na jeszcze zupełnie inną scenerię i lądujemy bezpośrednio w …polu. Ta gra pozwala nam spróbować naszych sił  w rolnictwie i sprawdzić się jako rolnik.

Gry open world na Androida: Farming Simulator 14

Główne cechy gry to: przejmujecie pełną kontrolę nad swoją farmą i w pełni od Was będzie zależeć, co z niej ostatecznie wyjdzie (lub nie wyjdzie), macie do wyboru bardzo dużo różnych maszyn rolniczych, będziecie korzystać z rzeczywistych narzędzi rolniczych (firm takich jak Krone, Amazone, Lamborgini i inne), bardzo ładna grafika 3D z dużą ilością detali, tryb multiplayer, duża różnorodność wykonywanych czynności (siania zboża, żniwa, koszenie trawy itd.).

Gry open world na Androida: Farming Simulator 14

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Farming Simulator (Google Play)

Gry z otwartym światem na Androida #10: Day R Survival

Day R Survival to kolejny survivalowy tytuł na mojej liście najlepszych gier z otwartym światem Androida. Jest to tytuł, który mogę z czystym sumieniem polecić każdemu.

Będziecie tutaj mieli szansę poznać i eksplorować piękny i zarazem przerażający świat. Waszym zadaniem będzie po prostu przetrwanie w świecie po nuklearnej apokalipsie i stawienie czoła takim trudnościom jak głód, promieniowanie, choroby czy zombie.

Czy przetrwacie wraz ze swoimi rodzinami? Spróbujcie.

Gry z otwartym światem na Androida: Day R Survival

Główne cechy gry to: bardzo duża liczba ciekawych wyzwań oraz przeszkód, które będa trzymać Was cały czas w napięciu, bardzo szczegółowy świat przedstawiający terytorium ZSSR z lat osiemdziesiątych (ponad 2500 miast i miasteczek), bardzo dużo różnych aktywności (nabieranie umiejętności, tworzenie przepisów kulinarnych, uczenie się podstaw medycyny), tryb multiplayer, świetna grafika 3D i wiele innych.

Gry z otwartym światem na Androida: Day R Survival

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.6/5
Liczba pobrań: 1-5 milionów

Pobierz Day R Survival (Google Play)

Gry z otwartym światem na Androida #11: Dynamons World

Teraz czas na kolejną świetną grę z otwartym światem na Androida, ale także nieco inną od pozostałych. Jeśli szukacie czegoś mniej mrocznego i poważnego, to zdecydowanie warto wypróbować grę Dynamos World.

W grze tej macie szansę wcielić się w rolę przeuroczych stworków zwanych Dynamons i zmierzyć się z przeciwnikami z całego świata.

Gry z otwartym światem na Androida: Dynamons World

Główne cechy tej gry to: jest to gra typu multiplayer w czasie rzeczywistym, walki PvP, dziesiątki różnych potworków Dynamons do wyboru, możliwość rozwijania umiejętności oraz szkolenia taktyki, bardzo ciekawy wątek gry, możliwość brania udziału w walkach 1:1 z przyjaciółmi, świetna animowana grafika i wiele innych.

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.7/5
Liczba pobrań: 1-5 milionów

Pobierz Dynamons World (Google Play)

Gry z otwartym światem na Androida #12: Doodle Army 2: Mini Militia

Jeśli jesteście prawdziwymi fanami gier z otwartym światem na Androida, to na pewno jeszcze nie macie dość odkrywania nowych tytułów. Tutaj chcę Wam pokazać kolejną bardzo ciekawą animowaną grę open world.

Jest to kolejna część bardzo udanego tytułu Doodle Army, animowanej strzelanki 2D.

Gry z otwartym światem na Androida: Doodle Army 2: Mini Militia

Główne cechy gry to: tryb wielu graczy (możliwość jednoczesnego grania 6 osób online oraz 12 w przypadku grania po sieci Wi-Fi), różne tryby gry (trening, współpraca, survival), bardzo duża ilość broni do wyboru, świetne, wygodne i intuicyjne sterowanie, w pełni otwarty świat/mapa.

Gry z otwartym światem na Androida: Doodle Army 2: Mini Militia

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.5/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Doodle Army (Google Play)

Gry z otwartym światem na Androida #13: UNKILLED: MULTIPLAYER ZOMBIE SURVIVAL SHOOTER GAME

Tak naprawdę to sama do końca nie wiem, dlaczego ten tytuł umieściłam tak daleko na tej liście. W każdym razie UNKILLED to jedna z najlepszych gier o otwartym świecie, a także jedna z najlepszych strzelanek.

Gra ta zdobyła wiele różnych nagród i wyróżnień, więc myślę, że nie ma potrzeby jej tutaj bardziej reklamować. 🙂

Gry z otwartym światem na Androida: UNKILLED: MULTIPLAYER ZOMBIE SURVIVAL SHOOTER GAME

Główne cechy gry to: ponad 150 różnych misji do przejścia, bardzo interesująca fabuła gry, jest to gra wieloosobowa PVP, która pozwala Wam grać z różnymi osobami z całego świata, mamy do wyboru ponad 40 różnych broni, różne możliwości dostosowywania swojego awatara (skórki, broń, ubrania), świetna grafika, obsługa padów do gry i wiele innych.

Gry z otwartym światem na Androida: UNKILLED: MULTIPLAYER ZOMBIE SURVIVAL SHOOTER GAME

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Unkilled (Google Play)

Gry z otwartym światem na Androida #14: Gigabit Off-Road

Gigabit Off-Road to kolejna gra z otwartym światem zasługująca na miano jednej z najlepszych gier tego rodzaju. Jej twórcy twierdzą, że jest to także jedna z najbardziej realistycznych gier wyścigowych w terenie na Androida i zdecydowanie coś w tym jest. W grze macie okazję eksplorować zza kierownicy samochodu bardzo rozległy i oczywiście otwarty świat.

Gry z otwartym światem na Androida: Gigabit Off-Road

Główne cechy gry: bardzo wiele różnych sposobów zarabiania pieniędzy (wyzwania, wyszukiwania przedmiotów, misje), dużo możliwości ulepszania swojego auta (zmiana koloru, kół, opon i wiele innych), bardzo realistyczna gra, świetne odwzorowanie praw fizyki. 13 różnych kamer do wyboru, różne poziomy trudności z nowymi i ciekawymi wyzwaniami i wiele innych.

Gry z otwartym światem na Androida: Gigabit Off-Road

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 1-5 milionów

Pobierz Gigabit Off-Road (Google Play)

Gry z otwartym światem na Androida #15: Beast Quest

Ostatni tytuł na naszej liście, Beast Quest, bez wątpienia nie jest tytułem najgorszym. Poza faktem, że jest to świetna gra z otwartym światem, Beast Quest to także świetna przygodówka, w którą każdy powinien spróbować zagrać.

Twój cel w tej grze jest naprawdę poważny: musisz uwolnić zaczarowane Bestie Avantii ponieważ w przeciwnym wypadku zniszczą one całą wyspę.  Podejmujesz wyzwanie?

Gry z otwartym światem na Androida: Beast Quest

Główne cechy gry: fascynująca podróż w otwarty świat Avantii, walka z zaczarowanymi Bestami, zbieranie skarbów oraz artefaktów, możliwość ulepszania swojego arsenału, dużo różnych wyzwań oraz sekretów do odkrycia świetne odwzorowanie praw fizyki i wiele innych.

Gry z otwartym światem na Androida: Beast Quest

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 5-10 milionów

Pobierz Beast Quest (Google Play)

Dodaj komentarz