Najlepsze Gry Przygodowe Na Androida: TOP 15 Gier Przygodowych?

Lubicie gry przygodowe? Uważacie (tak jak ja), że to najbardziej wciągający rodzaj gier? Lubicie grać na swoim telefonie? Świetnie! Sprawdźmy listę 15 najlepszych gier przygodowych na Androida. 
Wszyscy wiemy, że już dawno minęły czasy, gdy nasze telefony były tylko lub przede wszystkim narzędziem komunikacji z bliskimi nam osobami.

Teraz nie tylko możemy dzięki nim kontaktować się z praktycznie całym światem, ale także wykorzystywać je jako szereg innych narzędzi lub źródło rozrywki.

Aplikacje i gry to zdecydowanie najciekawszy i najbardziej wciągający aspekt nowoczesnych telefonów.

Rodzajów gier i aplikacji jak wiadomo mamy tak wiele,  że dla przeciętnego Kowalskiego znalezienie dobrego tytułu może przerodzić się w niemałe wyzwanie.

Nie przejmujcie się jednak zbytnio, bowiem od czarnej roboty jestem tu ja i dziś chcę Wam pokazać jej efekty, czyli listę moim zdaniem najciekawszych i najlepszych gier przygodowych na Androida.

Wybrałam moim zdaniem 15 najlepszych tytułów (i zadbałam także aby były w miarę zróżnicowane). Zaczynamy!

Wyszukanie, pobranie, zainstalowanie i przetestowanie 15 najlepszych gier przygodowych na Androida zajęło mi prawie cały wtorek moje urlopu, abyście Wy mogli w mniej niż 10 minut czytania poznać najlepsze gry przygodowe na Androida.  Jeśli podoba Wam się ten artykuł,  podzielcie się nim ze swoimi znajomymi. ?

Gry przygodowe na Androida: lista 15 najlepszych przygodówek na Androida
Myślę, że znajdziecie tutaj najbardziej wyczerpującą, rzeczową i zarazem szczegółowa listę gier przygodowych na urządzenia z systemem Android.

Zanim przejdziemy do samej listy, to powiem o niej kilka zdań:

 • Lista zawiera tylko oficjalne gry, które znajdziecie w Sklepie Play (niektóre są także dostępne w Amazon Appstore).
 • Opis każdej gry w możliwie najbardziej zwięzły sposób przedstawia jej najważniejsze funkcje.
 • Wszystkie zrzuty ekranu są autentyczne i pochodzą z mojego telefonu (LG G6 z Androidem „N”). Telefon ten ma nieco inne proporcje ekranu niż obecny standard 16:9, więc dlatego w zrzutach ekranu widać czarne paski.
 • Pod każdym opisem znajdziecie bezpośrednie linki do pobrania gry (głównie są to linki do Google Play, a w kilku przypadkach do Amazon Appstore).
 • Kolejność gier jest zupełnie przypadkowa.  Możecie czytać listę z dowolnej strony.

Najlepsza gra przygodowa na Androida#1: Swordigo

Swordigo to bez wątpienia jedna z najlepszych gier przygodowych na urządzenia mobilne zarówno w Sklepie Play jak i drugim co do wielkości sklepie z aplikacjami na Androida – Amazon Appstore.

Jeśli lubisz platformówki w 3D, eksplorowanie oraz odkrywanie lochów, skarbów i tajemniczych miasto, to jest bez wątpienia gra dla Ciebie.


Główne cechy tej gry przygodowej na Androida to: masz do odkrycia naprawdę bardzo interesujący świat (pełen mniej lub bardziej strasznych potworów, miast, skarbów, lochów i innych), możliwość osiągania kolejnych (wyższych) poziomów rozwoju przez Twojego bohatera, wyszukiwanie oraz korzystanie z różnych rodzajów broni, bardzo przyjemna i wciągająca atmosfera platformowa dostosowana do urządzeń mobilnych, możliwość dostosowania sterowania grą do własnych potrzeb i wiele innych.

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Swordigo (Google Play)

Najlepsze gry przygodowe na Androida #2: Rayman Adventures
Rayman Adventures to kolejna świetna przygodówka, w którą gram już od wielu lat. Jeśli lubisz gry, których świat osadzony jest głęboko w lesie i dżungli oraz wśród dzikiej natury, to jest to zdecydowanie gra, którą powinieneś wypróbować.

Twoim głównym celem w grze jest uratowanie świętego drzewa, które może przeżyć tylko dzięki historycznym jajom, które niestety zostały skradzione. Jesteś gotowy na niemałą przygodę?

Główne cechy tej gry to: ta gra przygodowa to świetne połączenie zarówno odrywania/eksplorowania świata jak i akcji,  duża ilość ciekawych zadań do wykonania (wyszukiwanie, zbieranie, opieka nad „jajami”, o których więcej się dowiesz jak już zdążysz  w grę pograć nieco dłużej), będziesz musiał stawić czoła bandytom, minotaurom i innym stworkom (lub potworom), bardzo piękny i ogromny świat, który musisz stopniowo odkrywać, świetna grafika i wiele innych.

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Rayman Adventures (Google Play)

Gry przygodowe na Androida #3: Dungeon Hunter 4

Teraz czas odkryć prawdziwą sagę RPG, grę fantasy, grę typu multiplayer i jednocześnie jedną z najlepszych gier przygodowych na Androida  i to wszystko w jednym tytule: Dungeon Hunter 4.

Czas na walkę z demonami, które powróciły. Jesteś gotowy na wyzwanie?

Główne cechy tej przygodówki na Androida to: tytuł ten umożliwi Ci naprawdę maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie dają tego typu gry, niemalże epicka i bardzo ciekawa fabuła gry, będziesz zabijać setki wrogów a także będziesz kradł przedmioty i dobra, 4 różne rodzaje wojowników do wyboru (każdy z nieco innym stylem walki), możliwość ulepszania oraz rozszerzania swojego oręża, tryb multiplayer (możliwość grania w wieloma graczami jednocześnie), piękna grafika, gra jest naprawdę bardzo wciągająca, gra dość dużo waży, więc bądź przygotowany na ściągnięciu kilku GB danych. 

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: TAK (w tym reklamy typu popup)
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Dungeon Hunter 4 (Google Play)

Gry przygodowe na Androida #4: Magium – Text adventure (CYOA)

Magium to zupełnie inny rodzaj gry przygodowej. Nie będzie tutaj lasu, lochów czy opuszczonych miast. Przynajmniej nie w sensie wizualnym, ponieważ Magium jest grą tekstową, w której to Ty tworzysz swoją historię i przygodę.

Jest to bez wątpienia jedna z najlepszych gier tekstowych/książkowych, w jaki dane było mi grać. Twoim zadaniem jest po prostu czytanie książki i wybieranie odpowiedniego (takiego, jak uważasz) scenariusza w momencie decyzyjnym. Jeśli chcesz zagrać w zupełnie inny rodzaj gry przygodowej, to nie możesz tego tytułu pominąć.

Główne cechy gry to: to naprawdę świetna gra przygodowa/tekstowa (podobna do książek typu CYOA), to także świetna interaktywna powieść, w grze dostępne są statystyki (generowane na podstawie Twojej aktywności), które możesz uzupełniać punktami, za które z kolei będziesz mógł wykonywać dodatkowe/specjalne czynności w grze, gra dostępna jest tylko w języku angielskim, akcja toczy się 600 lat temu,  sama gra/książka jest podzielona na ileś dodatkowych książek (każda mająca ponad 100 stron), pierwsza książka (mająca ponad 700 stron) dostępna jest za darmo, a za resztę musimy zapłacić. 

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.9/5
Liczba pobrań: poniżej 1 miliona

Pobierz Magium (Google Play)

Gry przygodowe na Androida #5: Alto’s Adventure

Alto’s Adventure to kolejna świetna gra przygodowa na Androida. Tym razem przed Wami do odkrycia zupełnie inny rodzaj przygody. Nie będzie żadnego strzelania, uciekania, szukania, zbierania, a będzie po prostu jazda na desce. Czas na snowboard!

W grze tej masz okazję eksplorować piękne krajobrazy górskie. Będziesz jeździć po stokach pełnych śniegu, okolicznych wioskach, szlakach i wielu innych ciekawych miejscach. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o samą jazdę na desce, ale także o coś innego. Tego dowiesz się, jak zaczniesz grać w grę.

Główne cechy gry: bardzo intuicyjny interfejs gry, gra świetnie odwzorowuje prawa fizyki (jest naprawdę bardzo realistyczna), mamy bardzo realistyczny i zdywersyfikowany teren, po którym jeździmy, świetne efekty pogodowe (mgła, tęcza, burze i inne), łatwa w graniu i opanowaniu, ponad 180 celów do zrealizowania podczas całej gry, 6 różnych rodzajów desek, bardzo sympatyczna muzyka w tle, piękna grafika i wiele innych. 

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Alto’s Adventure (Google Play)

Gry przygodowe na Androida #6: Escape The Titanic

Escape The Titanic to kolejna bardzo popularna i udana gra przygodowa na Androida. Jak się zapewne domyślasz po tytule, Twoim zadaniem jest ucieknięcie z tonącego Titanica.

Grając w tę grę będziesz mieć szansę bardziej dokładnie poznać historię legendarnego statku, a także rozwiązać szereg zagadek wraz z 3 milionami pozostałych graczy Escape The Titanic.

Główne cechy gry to: jest to bardzo wciągająca i interesująca zarówno gra przygodowa jak i gra typu „escape” (ucieczka), jest to także gra logiczna, podczas której będziesz musiał rozwiązać szereg zagadek, aby zdołać uciec, w każdym pomieszczeniu czeka na Ciebie szereg nowych wyzwań i zagadek, możesz grać w pierwszy rozdział (część) gry za darmo (za dostęp do pozostałych musisz już niestety zapłacić), w całej grze będziesz miał do rozwikłania ponad 50 zagadek, bardzo sympatyczna grafika rysunkowa. 

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.1/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Escape The Titanic (Google Play)

Gry przygodowe na Androida #7: Adventure Escape: Murder Manor

Gra to jest jedną z wielu bardzo popularnych i udanych gry w serii znanej pod nazwą Adventure Escape.  Jak sama nazwa gry wskazuje, Twoim zadaniem jest rozwiązanie zagadki morderstwa i ucieknięcie.

W grze wcielisz się w rolę pani detektyw Kate Grey. Jesteś gotowy, aby podjąć wyzwanie?

Główne cechy gry to: przepiękna grafika, 9 interesujących rozdziałów do przejścia (a w każdym inny rodzaj ucieczki), będziesz zbierał narzędzia oraz przedmioty, która mają Ci pomóc w ucieczce, bardzo dużo mniejszych i większych zagadek w trakcie gry do rozwiązania, poszukiwanie ukrytych obiektów i wiele innych. 

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.5/5
Liczba pobrań: 1-5 milionów

Pobierz  Escape Adventure: Murder Manor Google Play)

Gry przygodowe na Androida #8: Red Ball 4

Gra Red Ball 4 po prostu nie mogła nie znaleźć się na mojej liście najlepszych gier przygodowych na Androida. Poza tym, że jest to naprawdę świetna przygodówka, Red Ball 4 to także gra zręcznościowa, gra akcji oraz gra wykorzystująca prawa fizyki.

Fabuła gry jest bardzo prosta: jesteś Czerwoną Kulką (Red Ball) i Twoim zdaniem jest ocalić świat. Dasz radę?

Główne cechy gry to: jeśli znasz poprzednie wersje tej gry, to musisz wiedzieć, że ta wersja to kompletnie odświeżona a nawet zupełnie nowa gra Red Ball, masz ponad 75 ekscytujących poziomów do ukończenia, gra bardzo realistycznie odwzorowuje prawa fizyki, bardzo miła oprawa muzyczna, obsługa kontrollera HD, bardzo wciągająca, świetna rysunkowa grafika i wiele więcej. 

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.3/5
Liczba pobrań: poniżej 1 miliona

Pobierz Red Ball 4 (Google Play)

Gry przygodowe na Androida #9: Shark Evolution

Shark Evolution to kolejny przykład genialnej gry przygodowej na Androida. Tym razem masz szansę zagrać w roli najstraszniejszych zwierząt oceanów – rekinów.

W grze Twoim zadaniem jest hodowanie, tworzenie (jakkolwiek technicznie to brzmi) i utrzymywanie rekinów. Łącząc różne gatunki będziesz w stanie otrzymać zupełnie nowe gatunki rekinów a także przedziwne mutacje.

Główne cechy gry to: bardzo łatwa do opanowania i grania, bardzo intuicyjny interfejs (przeciągnij i upuść podobne rekiny, aby stworzyć nowe gatunki), musisz mieć się na baczności, aby kto inny nie zdominował oceanu, możliwość zdobywania monet w momencie, gdy Twój reki zrobi kupkę (naprawdę), dużo poziomów do ukończenia, dużo różnych gatunków rekinów do stworzenia, świetna rysunkowa grafika, różne zakończenia gry. 

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.6/5
Liczba pobrań: 1-5 milionów

Pobierz Shark Evolution (Google Play)

Gry przygodowe na Androida #10: Etermium: Mage And Minions

Etermium: Mage And Minions to kolejna bardzo popularna gra przygodowa na Androida zarówno w Sklepie Play jak i w sklepie z aplikacjami Amazona. W Sklepie Play gra ta bardzo wysoką średnią ocenę, bo aż 4.9 gwiazdek na 5.

Gra ta również świetna gra RPG podobna do takich tytułów jak Diablo. Jeśli lubiłeś tę grę, to na pewno pokochasz także Etermium: Mage And Minions.

Główne cechy gry to: bardzo piękna grafika, wyjątkowo wciągająca, w grę można grać zarówno online jak i offline (jeśli wcześniej pobierzesz odpowiedni pliki), sterowanie gry na zasadzie tap-to-move (stuknij aby iść), w grę można grać zupełnie za darmo, a treści płatne nie są obowiązkowe ani niezbędne, naprawdę spektakularne efekty specjalne, możliwość rozwijania swojej postaci, nabieranie nowych umiejętności i zdolności, walka z różnego rodzaju przeciwnikami (zombie, trupy, szkielety etc.), eksplorowanie różnych i bardzo ciekawych terenów (lasy, wioski, lochy i inne).

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.8/5
Liczba pobrań: 5-10 milionów

Pobierz Eterminum (Google Play)

Gry przygodowe na Androida #11: Adventure Beaks

Adventure Beaks to kolejny „must-have” i jedna z najlepszych gier przygodowych na Androida. Będzie to idealny wybór nie tylko dla fanów przygodówek, ale wszelkiego rodzaju platformówek.

Tym razem masz okazję eksplorować ruiny (oraz odległe tereny) i odkrywać największe sekrety Artyfaktów w roli odważnych i żądnych przygód Pingwinów.

Główne cechy tej gry przygodowej to: bardzo dużo różnych pułapek, których musimy unikać, hordy wrogów przed którymi musisz uciec, skomplikowane labirynty, ponad 50 poziomów do przejścia i odkrycia, 16 poziomów trudności wyzwań, ponad 150 misji do wypełnienia, ponad 200 rodzajów ubrań, w które możesz odziać swoich bohaterów i wiele więcej. 

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.1/5
Liczba pobrań: 1-5 milionów

Pobierz Adventure Beaks (Google Play)

Gry przygodowe na Androida #12: Bounty Hunter: Black Dawn

Bounty Hunter: Black Dawn to niemalże perfekcyjna mieszanka różnych rodzajów gier. Jest to bardzo dobra strzelanka z elementami gier RPG a także, przede wszystkim, świetna gra przygodowa z możliwością grania online (to także świetna gra multiplayer). Będziesz grał na planecie Muspel wraz ze swoją żądną przygód ekipą.


Główne cechy gry to: cztery klasy (każda inna i unikatowa), ponad sto różnych umiejętności i zdolności do zdobycia i rozwinięcia, ogromne przestrzenie, tereny i mapa, które będziesz eksplorować, osiem większych przygód (rozdziałów), bardzo wciągająca i zarazem zabawna fabuła gry, różne tryby gry (współpraca 4-osobowa, PVP, inne), świetna grafika i wiele innych.  

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.1/5
Liczba pobrań: poniżej 1 miliona

Pobierz Bouty Hunter: Black Dawn (Google Play)

Najlepsze gry przygodowe na Androida #13: Heart’s Medicine: Hospital Heat

Hostpial Heat to jedna z najpopularniejszych gier z również bardzo popularnej serii znanej pod nazwą Heart’s Medicine. Ta gra nie jest typową grą przygodową i zdecydowanie odbiega nieco od większości pozycji na tej liście.

Tutaj będziesz odpowiedzialny za prowadzenie i zarządzanie szpitalem. Musisz pomóc swojej ulubionej lekarce Allison jak najlepiej wykonać swoją pracę.

Główne cechy gry to: ta gra to kolejna część bardzo ciekawego tytułu Time to Heal, ponad 60 ekscytujących poziomów do opanowania w Twoich zmaganiach z zarządzaniem czasu w szpitalu, 30 dodatkowych wyzwań, 23 mini gry w grze, 6 wciągających rozdziałów gry, świetna rysunkowa grafika i wiele innych. 

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.2/5
Liczba pobrań: poniżej 1 miliona

Pobierz Heart’s Medicine (Google Play)

Gry przygodowe na Androida #14: Graven: The Moon Prophecy

Graven: The Moon Prophecy to przykład prawdopodobnie najbardziej wciągającej i zarazem wyjątkowej gry przygodowej na Androida.

Jak pewnie zgadłeś na podstawie tytułu gry, znów czas powrócić do lochów, ciemności i jaskiń, podróżując po tajemniczych miejscach i wałęsając się po uśpionym miasteczku Brittany. Tym razem zostajesz bardzo znanym i szanowanym archeologiem, który musi odkryć całą masę sekretów.

Główne cechy gry: gra jest naprawdę bardzo wciągająca, ponad 50 poziomów do przejścia, 21 mini gier w grze, abyś ani przez moment się nie nudził, 9 różnych postaci, 19 osiągnięć do zdobycia, świetna grafika, porywająca fabuła gry i wiele innych.

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: poniżej 1 miliona

Pobierz Graven: The Moon Prophecy (Google Play)
Gry przygodowe na Androida #15: The Silent Age

Gra Silent Age znalazła się ostatnia na tej liście, ale nie oznacza to w żadnym wypadku, że jest to gra najgorsza z tej listy. To kolejna rewelacyjna gra przygodowa na urządzenia z systemem Android.

Tym razem przenosimy się daleko w przyszłość, w której gatunek ludzki… już wymarł. Czy jesteś wystarczająco silny, aby zobaczyć, jak taka przyszłość może wyglądać?

Główne cechy gry: możliwość przenoszenia się w czasie (w odległą przyszłość, w której gatunek ludzki już nie istnieje oraz w przeszłość, kiedy jeszcze istniał), jest to gra typu „point-and-click”, świetna ścieżka dźwiękowa, wiele fascynujących zagadek do rozwikłania, interesująca fabuła gry, świetna rysunkowa grafika i wiele więcej. 

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz The Silent Age (Google Play)

6 komentarzy

 1. Tomasz 13 lipca, 2017
  • Olga 12 sierpnia, 2017
 2. RINGKING 22 lutego, 2018
 3. Johnny Jobs 27 stycznia, 2022
 4. JohnnyJobs 14 lutego, 2022
 5. Piotr 20 lutego, 2022

Dodaj komentarz