Jak zainstalować Android Auto?

? Krótki poradnik, w którym dowiesz się, co to jest Android Auto oraz jak zainstalować Android Auto na swoim telefonie.

Kierowcy w obecnych czasach chętnie korzystają z nowoczesnych rozwiązań, które mają ułatwić im poruszanie się po trasie, komunikację oraz dostarczyć rozrywki.

Fabrycznie wbudowane systemy komputerowe w pojazdach to nie jedyne rozwiązanie, z którego możemy korzystać.

Swój system pozwalający na integrację smartfona z komputerem samochodu oferuje Google. Android Auto, bo o tym oprogramowaniu mowa, cieszy się coraz większym zainteresowaniem i jest naprawdę praktycznym i pomocnym programem.

Sprawdźmy jednak dlaczego warto go mieć oraz jak zainstalować Android Auto.

Więcej na temat Android Auto.

⚡ Koniecznie zobacz nasze porównanie Android vs iOS.

Po co właściwie instalować Android Auto?

W dzisiejszych, nowoczesnych autach możemy znaleźć komputer pokładowy, który ma wbudowaną nawigację, system do odtwarzania muzyki czy ostrzegania o warunkach na drodze.

Android Auto

Z tego powodu wiele osób zastanawia się, czy warto instalować Android Auto. Odpowiedź jest prosta – jeśli zależy nam na tym, by w samochodzie bezpiecznie korzystać z funkcji, które oferuje nam nasz smartfon – warto to zrobić.

⚡ Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Androida, to koniecznie dowiedz się co nowego w Android 11.

Czym jest Android Auto?

☝️ Android Auto jest to oprogramowanie, które zapewnia wygodny dostęp do aplikacji, z których korzystamy na telefonie.

Co więcej, mają one wówczas interfejs, który pozwala na korzystanie z nich za pomocą wyświetlacza komputera w naszym samochodzie.

Jak zainstalować Android auto?

Wśród aplikacji, z których możemy korzystać przy wykorzystaniu Android Auto, wymienić możemy między innymi:

  • Mapy Google oraz inne nawigacje,
  • Aplikacje do odtwarzania muzyki, takie jak Spotify, YouTube Music, Apple Music, Google Play Muzyka
  • Komunikatory: Messenger, WhatsApp, Skype czy Telegram.
  • Android Auto oczywiście daje nam również możliwość odbierania połączeń telefonicznych oraz wysyłania SMSów.

Jak zainstalować Android Auto?

Wiele osób obawia się, że instalacja Androida Auto będzie trudnym zadaniem. Wynika to z faktu, że choć aplikacja obsługuje język polski, nie jest wciąż jeszcze dostępna w sklepie Google Play w naszym kraju.

Jak zainstalować Android Auto?

Na szczęście, nie oznacza to, że nie możemy z niej korzystać.

? W celu zainstalowania Androida Auto musimy zacząć od odwiedzenia strony APKMirror, z której pobieramy aplikację Android Auto.

Ściągnięty plik należy zainstalować na telefonie, a więc jedynie kliknąć przycisk „zainstaluj”.

Jeśli jest to niemożliwe, może okazać się, że w naszym telefonie zablokowane są aplikacje z nieznanych źródeł. Wówczas w ustawieniach smartfona należy zezwolić na możliwość ich instalacji.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że aplikacja Android Auto dostępna jest w przypadku telefonów z Androidem w wersji 5.0 Lollipop lub nowszej.

Zobacz listę urządzeń obsługujących Android Auto.

W jaki sposób korzystać z Android Auto?

Wiemy już jak zainstalować Android Auto.

W jaki sposób jednak korzystać z aplikacji w naszym samochodzie? Warto wiedzieć, że oprogramowania tego możemy używać w dwóch trybach.

? Pierwszym z nich jest podłączenie smartfona do systemu infotainment, czyli wgranego fabrycznie w komputer pokładowy naszego samochodu.

W tym celu musimy podłączyć nasz smartfon do kabla USB lub wykorzystać połączenie Wi-Fi. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie wszystkie pojazdy dają nam taką możliwość – listę samochodów współpracujących z Android Auto znajdziemy na stronie Google.

? Drugim rozwiązaniem, które zastosować możemy w przypadku aut starszych lub nie współpracujących z aplikacją, jest korzystanie z Android Auto na poziomie smartfona.

Co ważne, zarówno w jednym, jak i drugim przypadku możemy korzystać z Asystenta Google, który obsługuje polecenia głosowe w języku polskim.

Podsumowując, trudno wyobrazić sobie bardziej praktyczne dla kierowców oprogramowanie, niż Android Auto.

Jak je zainstalować? Na to pytanie dokładnie odpowiedzieliśmy w powyższym artykule. Wbrew pozorom zarówno instalacja, jak i konfiguracja Android Auto z systemem komputerowym w samochodzie nie jest zadaniem trudnym. Poradzi sobie z nim nawet osoba nie posiadająca doświadczenia.

1 komentarz

  1. Jacek_i_Placek 22 listopada, 2020

Dodaj komentarz