Najlepsza klawiatura na Androida: przegląd TOP 10 najlepszych klawiatur na Androida?

Zastanawiasz się jaka klawiatura na Androida będzie dla Ciebie najlepsza? Szukasz dobrego zamiennika dla domyślnej klawiatury swojego telefonu? Trafiłeś w 10! Sprawdź listę 10 najlepszych alternatywnych klawiatur na Androida i wybierz najlepszą dla siebie.




Pomimo coraz większej popularności funkcji wyszukiwania głosowego to pisanie wciąż służy nam do wykonywania większości czynności na naszym telefonie. Piszemy SMS-y, wiadomości e-mail, wpisujemy frazy w wyszukiwarkę, aby znaleźć potrzebne nam informacje.

Odkąd telefony dotykowe na dobre zagościły w naszych rękach największym problemem i zarazem wyzwaniem dla ich twórców stało się stworzenie jak najbardziej precyzyjnych klawiatur wirtualnych. Dobra klawiatura to taka, na której literówki są możliwie najsprawniej poprawiane i jednocześnie sugerowane są najbardziej trafne słowa.

Domyślne klawiatury na telefonach z Androidem zazwyczaj średnio sobie radzą, szczególnie jeśli piszemy dużo, szybko i chaotycznie. Na szczęście w Sklepie Play znajdziemy dość sporą liczbę bardzo dobrych alternatywnych klawiatur na Androida. Dziś przedstawię Wam moim zdaniem 10 najlepszych 🙂

Wyszukanie i przetestowanie 10 najlepszych klawiatur na Androida zajęło mi cały jeden dzień mojego urlopu, abyście Wy mogli w mniej niż 10 minut czytania znaleźć najlepszą dla siebie klawiaturę.  Jeśli podoba Wam się ten artykuł,  podzielcie się nim ze swoimi znajomymi. ?

Klawiatura na Androida: lista 10 najlepszych alternatywnych klawiatur

Znajdziecie tutaj prawdopodobnie najbardziej wyczerpującą, konkretną i zarazem szczegółową listę z 10 klawiaturami na telefony z systemem Android.




Zanim przejdziemy do samej listy, to powiem o niej kilka zdań:

  • Lista zawiera tylko oficjalne aplikacje (klawiatury wirtualne), jakie znajdziecie w Sklepie Play (niektóre są także dostępne w Amazon Appstore).
  • Opis każdej aplikacji w możliwie najbardziej zwięzły sposób przedstawia jej najważniejsze funkcje.
  • Wszystkie zrzuty ekranu są autentyczne i pochodzą z mojego telefonu (Samsung Galaxy S7 z Androidem „N”).
  • Pod każdym opisem znajdziecie bezpośrednie linki do pobrania aplikacji z Google Play.
  • Kolejność aplikacji jest zupełnie przypadkowa.  Możecie czytać listę z dowolnej strony.

Klawiatura na Androida #1: Gboard

Gboard (czyli klawiatura wirtualna od Google) to klawiatura, której z powodzeniem używam już od ponad dwóch lat. Dla mnie jest to zdecydowanie najlepsza alternatywa domyślnej klawiatury i nie wyobrażam sobie zastąpić jej czymkolwiek innym.

Wcześniej znana pod nazwą Klawiatura Google od niedawna dostała nowe i bardziej proste imię Gboard. Główny cel i założenie klawiatury Gboard to szybkość i wydajność pisania przy jak najmniejszej możliwie ilości literówek. Klawiatura pod tym względem zdaje egzamin na 6+.

Gboard to dla mnie najlepsza klawiatura na Androida i jedyna, która bardzo dobrze radzi sobie z moim wyjątkowo szybkim i chaotycznym stylem pisania.

Klawiatura na Androida: Gboard

Główne cechy tej aplikacji: funkcja Glide Typing, pisanie za pomocą głosu, możliwość skorzystania z wyszukiwarki Google bezpośrednio z poziomu klawiatury, szybkie wyszukiwanie emoji, obsługa GIF-ów, obsługa wielu języków (bez potrzeby zmiany języka), duża różnorodność jeśli chodzi o motywy oraz możliwości dostosowania klawiatury do własnych potrzeb (tj. layout, wielkość).

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.1/5
Liczba pobrań: poniżej 1 miliarda

POBIERZ KLAWIATURĘ GBOARD (GOOGLE PLAY)

Klawiatura na Androida #2: SwiftKey

Zanim zaczęłam korzystać z klawiatury Gboard nie wyobrażałam sobie życia bez klawiatury SwiftKey. To także bardzo ciekawa propozycja dla tych, którym zależy na jak najsprawniejszym pisaniu i inteligentnych podpowiedziach.

To, co wyróżnia klawiaturę SwiftKey to fakt, że wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby jak najlepiej poznać nasz styl pisania i się do niego dostosować. Jeśli chodzi o przewidywanie słów (a także emotikon), to klawiatura SwiftKey nie ma sobie równych.

Klawiatura na Androida: SwiftKey

Główne cechy tej aplikacji: ogromna ilość motywów/kolorów umożliwiających dostosowanie klawiatury w dowolny sposób (80+ różnych opcji), obsługa ponad 150 języków, dwa tryby wprowadzania tekstu (pisanie oraz swipe), bardzo duża ilość grafik, emotikon, GIF-ów, wyjątkowo skuteczna i dobra predykcja słów.

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.5/5
Liczba pobrań: 50-100 milionów

POBIERZ KLAWIATURĘ SWIFTKEY (GOOGLE PLAY)

Klawiatura na Androida #3: Fleksy




Fleksy to kolejna świetna klawiatura na Androida! Jeśli chodzi o wygląd, to różni się zdecydowanie od dwóch poprzednich klawiatur (spójrzcie sami na zrzuty ekranu poniżej).

Twórcy klawiatury twierdzą, że jest to najszybsza klawiatura na świecie i rzeczywiście coś w tym jest. Poza standardowym pisaniem możemy sterować klawiaturą za pomocą gestów (przesunięcie w prawo/lewo/górę/dół, co zdecydowanie usprawnia i przyspiesza proces pisania.

Klawiatura na Androida: Fleksy

Główne cechy tej aplikacji: ogromna ilość możliwości dostosowania klawiatury do własnych potrzeb (ponad 4o motywów), pełna obsługa GIF-ów (wysyłanie oraz odbieranie), bardzo dobrze działająca auto-korekta, dodatkowe rozszerzenia zwiększające funkcjonalność klawiatury, obsługa 42 języków.

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 5-10 milionów

POBIERZ KLAWIATURĘ FLEKSY (GOOGLE PLAY)

Klawiatura na Androida #4: GO

Klawiatura GO to jedna z kilku bardzo udanych aplikacji GO (najbardziej znana zapewne jest tutaj aplikacja do SMS-ów GO SMS Pro). Jeśli szukacie dla siebie alternatywnej klawiatury, to na pewno warto wypróbować klawiaturę GO.

Podobnie jak aplikacja do SMS-ów, klawiatura GO oferuje setki (jeśli nie tysiące) możliwości dostosowania jej w dowolny sposób do potrzeb użytkownika. Ciężko jest w gąszczu tych możliwości nie pogubić się 🙂

Klawiatura na Androida: GO

Główne cechy tej aplikacji: możliwość personalizacji klawiatury w niemalże dowolny sposób (mamy dostępnych ponad 10000 motywów i 100 czcionek), obsługa ponad 60 języków, bardzo dużo ilość emotikon, naklejek, uśmieszków, inteligentne poprawianie literówek, dostosowywanie layout-u do własnych potrzeb, głosowe wprowadzanie tekstu i wiele więcej.

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.5/5
Liczba pobrań: 100-500 milionów

POBIERZ KLAWIATURĘ GO KEYBOARD (GOOGLE PLAY)

Klawiatura na Androida #5: Kika

Kika to kolejna dość ciekawa propozycja alternatywnej klawiatury na Androida. Jeśli szukacie czegoś bardzo kolorowego z ogromną ilością możliwości personalizacji, to na pewno warto wypróbować klawiaturę Kika.

Ta klawiatura będzie najlepsza dla osób, które lubią korzystać z emotikon GIF-ów, naklejek czy innych rodzajów „buziek”, gdyż  klawiatura nie tylko posiada swój własny bardzo bogaty ich zestaw, ale także umożliwia korzystanie i jest zintegrowana z naklejkami wykorzystywanymi na wszystkich większych serwisach/aplikacjach społecznościowych jak Messenger, Twitter, Snapchat itd.

Klawiatura na Androida: Kika

Główne cechy tej aplikacji: ogromna biblioteka darmowych buziek emoji/naklejek itd., setki motywów umożliwiających personalizowanie klawiatury, różne rodzaje czcionek oraz kolorów, możliwość zmiany i wyboru jednego z wielu niestandardowych dźwięków klawiatury podczas pisania, obsługa 82 języków, inteligentna predykcja teksu i wiele innych.

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.3/5
Liczba pobrań: 100-500 milionów

POBIERZ KLAWIATURĘ KIKA (GOOGLE PLAY)

Klawiatura na Androida #6: FancyKey

Jeśli podobała Wam się klawiatura Kika i lubicie dużą ilość kolorów i buziek, to na pewno musicie także wypróbować klawiaturę FancyKey.

Swego czasu jedna z najbardziej popularnych alternatywnych klawiatur na system iOS zyskała także ogromną popularność wśród użytkowników Androida.

Klawiatura na Androida: FancyKey

Główne cechy tej aplikacji: ogromna biblioteka emotikon/buziek/naklejek (ponad 3000 możliwości), 70+ śmiesznych czcionek, 50+ motywów umożliwiających personalizację klawiatury, możliwość ustawienia dowolnego tła dla klawiatury, dostosowanie layout-u do własnych potrzeb, 50+ dźwięków klawiatury podczas pisania, dwa tryby wprowadzania tekstu (pisanie oraz swipe), różne kolory czcionek, obsługa ponad 50 języków, zaawansowana auto-korekta oraz sugerowanie wyrazów.

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.6/5
Liczba pobrań: 5-10 milionów

POBIERZ KLAWIATURĘ FANCYKEY (GOOGLE PLAY)

Klawiatura na Androida #7: American Keyboard

Tutaj, jak sama nazwa wskazuje, mamy coś nieco mniej polskiego, a bardziej amerykańskiego. Niemniej jest to dość ciekawa klawiatura, o której warto wspomnieć.

To także kolejna klawiatura, która stawia przede wszystkim na komunikację obrazkową dając Wam dostęp do mnóstwa (ponad tysiąca) emotikon/GIF-ów/naklejek w razie gdyby zabrakło Wam słów. 🙂

Klawiatura na Androida: American Keyboard

Główne cechy tej aplikacji: dostęp do ogromnej biblioteki „buziek” pozwalających wyrazić prawdopodobnie każdy rodzaj emocji, duża ilość motywów/skórek, możliwość dostosowania wielkości liter oraz stylu czcionki, możliwość ustawienia dowolnego tła klawiatury, duża ilość dźwięków klawiatury podczas pisania, możliwość zaprojektowania od podstaw własnej klawiatury.

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK (w ty reklamy typu popup)
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.2/5
Liczba pobrań: 5-10 milionów

POBIERZ AMERICAN KEYBOARD (GOOGLE PLAY)

Klawiatura na Androida #8: iKEYBOARD

Jeśli wciąż nie znaleźliście najlepszej dla siebie klawiatury, to mam dla Was jeszcze w zanadrzu dwie ciekawe propozycje.

iKeyboard to kolejna bardzo kolorowa i „fancy” klawiatura dająca nam niemalże nieograniczone możliwości personalizacji.

Klawiatura na Androida: iKEYBOARD

Główne cechy tej aplikacji: dostęp do ponad 100 kolorowych motywów/skórek, biblioteka ponad 1200 emotikon/buziek/naklejek, dwa tryby wprowadzania tekstu (pisanie oraz swipe), wyszukiwanie przy wykorzystaniu hashtagów, głosowe wprowadzanie tekstu, obsługa ponad 60 języków, różne layout-y, inteligentna autokorekta, możliwość wyboru jednego z wielu dźwięków klawiatury i inne.

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

POBIERZ IKEYBOARD (GOOGLE PLAY)

Klawiatura na Androida #9: GINGER

Klawiatura na Androida Ginger na tle kilku poprzednich klawiatur skupiających się przede wszystkim na komunikacji obrazkowej to dużo bardziej „poważna” propozycja.

To, co wyróżnia klawiaturę Ginger to przede wszystkim wbudowana funkcja sprawdzania pisowni, gramatyki i interpunkcji. Klawiatura jest na tyle mądra, że będzie nawet nam proponować parafrazę zdań 🙂

Klawiatura na Androida: GINGER

Główne cechy tej aplikacji: bardzo dokładne i doskonale działające sprawdzanie pisowni, interpunkcji, biblioteka zawierająca ponad 1000 GIF-ów, dobrze działająca predykcja słów (mechanizm wykorzystuje sztuczną inteligencję aby uczyć się naszego stylu pisania), ponad 100 motywów, dwa tryby wprowadzania tekstu (pisanie oraz swipe), mini gry wbudowane w klawiaturę, tłumaczenie, obsługa kilkudziesięciu języków (w tym polskiego).

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play:  4.4/5
Liczba pobrań: 5-10 milionów

POBIERZ KLAWIATURĘ GINGER (GOOGLE PLAY)

Klawiatura na Androida #10: EMOJI

Na koniec czas na kolejną bardzo dobrą dawkę buziek emoji w kwestii których klawiatura Emoji nie ma chyba sobie równych.

Klawiatura oferuje nam dostęp do biblioteki ponad 5000 buziek emoji, emotikon, uśmieszków oraz naklejek (wszystkie są kompatybilne z tymi wykorzystywanymi na social media). To jedna z największych bibliotek tego typu wśród omawianych tu klawiatur.

Klawiatura na Androida: EMOJI

Główne cechy tej aplikacji: ogromna biblioteka naklejek/uśmieszków/emotikon, wykorzystanie Material Design (co czyli klawiaturę po prostu ładną), obsługa gestów, możliwość zmiany dźwięków klawiatury, różne czcionki, możliwość zmiany tła oraz koloru klawiatury, ponad 100 gotowych motywów, obsługa ponad 60 języków i inne.

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play:  4.1/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

POBIERZ KLAWIATURĘ EMOJI (GOOGLE PLAY)

Jeśli widzisz w tej liście jakieś błędy lub chcesz, abym dodała tutaj  jakąś aplikację, koniecznie daj mi znać. Chętnie listę zaktualizuję lub zmienię zgodnie z Waszymi sugestiami. Dzięki. ?

3 komentarze

  1. Fejsbunio 13 grudnia, 2017
  2. Tomasz 10 marca, 2019
  3. carmenita 26 lipca, 2020

Dodaj komentarz