Jak sprawdzi膰 stan konta w Orange?馃挼

Bardzo krótki i konkretny przewodnik o tym, jak sprawdzić stan konta w Orange. Nie jest to artykuł sponsorowany, ale przewodnik, który utworzyłam w odpowiedzi na dosłownie setki pytań na ten temat od odwiedzających moją stronę. Do dzieła zatem! 

Jako znana blogerka technologiczna bardzo często staję się zarówno pierwszą jak i ostatnią przysłowiową “deską ratunku”, gdy któryś z moich odwiedzających ma jakiś (technologiczny) problem.

Nie wiem zupełnie dlaczego, ale w ostatnim czasie dostałam całe mnóstwo pytań o tak wydawałoby się błahą rzecz, jaką jest sprawdzanie stanu konta w Orange. Pytania nie dotyczą innych sieci, ale właśnie sieci Orange.  Dlaczego akurat Orange? Nie mam pojęcia. Niemniej zamiast odpowiadać każdemu z osobna wychodzę naprzeciw tworząc dedykowany przewodnik o tym, jak sprawdzić stan konta jeśli jesteśmy w sieci Orange.

Zaczynamy!

jak sprawdzić stan konta w orange na kartę i abonament

Jak sprawdzić stan konta w Orange krok po kroku

Zrobiłam krótkie rozeznanie w temacie i udało mi się znaleźć kilka bardzo prostych sposobów, na które możecie sprawdzić stan konta w Orange.

Sposoby rozdzieliłam w zależności od oferty, jaką posiadamy, czyli albo oferta na kartę albo na abonament, ponieważ sprawdzanie konta odbywa się w tych dwóch przypadkach nieco inaczej.

Kontrola stanu konta jest zarówno istotna w ofercie na abonament (w celu ochrony wysokości rachunku) jak i w ofercie na kartę (cobyśmy w trakcie wyjazdu nie zostali zaskoczeni, że nasze konto jest czyste).

W przypadku obydwu ofert mamy kilka różnych sposobów na sprawdzenie aktualnego stanu konta.

Jak sprawdzić stan konta w Orange na kartę

W przypadku oferty na kartę w sieci Orange mamy do wyboru aż cztery możliwości. Oto one:

 • Poprzez serwis online Mój Orange. Przechodzimy do strony logowania do Mój Orange, a następnie w sekcji Stan konta będziemy mogli zobaczyć aktualny stan środków oraz ważność naszego konta.
 • Poprzez aplikację Mój Orange na smartfona. Stan konta oraz jego ważność z łatwością sprawdzimy za pomocą dedykowanej aplikacji Mój Orange (kliknij, aby przejść do aplikacji w sklepie Play). Aplikacja na bieżąco umożliwi nam wgląd w aktualny stan naszego konta. Uwaga, jeśli masz ograniczoną ilość transferu i nie jesteś podłączony do Wi-Fi, to sprawdzanie konta w ten sposób może wiązać się z dodatkowymi kosztami.
 • Za pomocą kodu. Jest to chyba najwygodniejszy sposób i na pewno nie będzie wiązał się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Wystarczy, że na klawiaturze telefonu wpiszemy *124*# i następnie wciśniemy słuchawkę. Stan konta oraz jego ważność zostaną po chwili wyświetlone.
 • Przy pomocy infolinii (Automatycznego Biura Obsługi). Jeśli zapomnieliśmy nasz kod, a także nie mamy dostępu do serwisu Mój Orange ani aplikacji, to możemy skorzystać w darmowej infolinii. W takim wypadku należy zadzwonić pod numer *500 i postępować zgodnie z instrukcjami głosowymi.

Sprawdzanie stanu konta przy pomocy kodu wydaje się zdecydowanie najłatwiejsze i najszybsze. Niemniej jednak użytkownikom smartfonów (w sumie chyba ciężko będzie znaleźć kogoś, kto nim nie jest) rekomenduję, aby wyposażyli się w dedykowaną aplikację. Dzięki aplikacji można łatwo kontrolować stan konta, a także włączać i wyłączać konkretne usługi.

 

Jak sprawdzić stan konta w Orange na abonament

W przypadku oferty abonamentowej udało mi się znaleźć także cztery sposoby, na które możemy sprawdzić obecny stan konta.

 • Poprzez serwis online Mój Orange. Tutaj jest to sposób identyczny, jak w przypadku oferty na kartę. Logujemy się na swoje konto w Orange i z rozwijanego menu wybieramy Bieżące wykorzystanie. Zobaczymy aktualny stan naszego konta w przypadku oferty na abonament.
 • Poprzez aplikację Mój Orange na smartfona. Stan konta z łatwością sprawdzimy za pomocą dedykowanej aplikacji Mój Orange (kliknij, aby przejść do aplikacji w sklepie Play). Uwaga, jeśli masz ograniczoną ilość transferu i nie jesteś podłączony do Wi-Fi, to sprawdzanie konta w ten sposób może wiązać się z dodatkowymi kosztami.
 • Za pomocą serwisu Powiedz Ile. Na klawiaturze telefonu wybieramy *200 i łączymy się z serwisem Powiedz Ile postępując zgodnie ze wskazówkami głosowymi.
 • Przy pomocy infolinii (Automatycznego Biura Obsługi). Wybieramy numer *500 i postępujemy zgodnie ze wskazówkami, aby dowiedzieć się, jak obecnie wygląda nasz stan konta.

W przypadku oferty na abonament niestety nie mamy możliwości skorzystania z kodu, więc tym bardziej zachęcam do zainstalowania dedykowanej aplikacji na naszym smartfonie, aby na bieżąco śledzić stan naszego konta.

Mam nadzieję, że ten przewodnik okazał Ci się pomocny. 馃檪 Jeśli chcecie, abym utworzyła kolejny, to proszę o sugestie tematów w komentarzach.

2 komentarze

 1. laptopshop.pl 26 marca, 2018
  • cha cha cha 15 listopada, 2018

Dodaj komentarz