Jak sprawdzić stan konta w Orange??

Bardzo krótki i konkretny przewodnik o tym, jak sprawdzić stan konta w Orange. Nie jest to artykuł sponsorowany, ale przewodnik, który utworzyłam w odpowiedzi na dosłownie setki pytań na ten temat od odwiedzających moją stronę. Do dzieła zatem! 

Jako znana blogerka technologiczna bardzo często staję się zarówno pierwszą jak i ostatnią przysłowiową „deską ratunku”, gdy któryś z moich odwiedzających ma jakiś (technologiczny) problem.

Nie wiem zupełnie dlaczego, ale w ostatnim czasie dostałam całe mnóstwo pytań o tak wydawałoby się błahą rzecz, jaką jest sprawdzanie stanu konta w Orange. Pytania nie dotyczą innych sieci, ale właśnie sieci Orange.  Dlaczego akurat Orange? Nie mam pojęcia. Niemniej zamiast odpowiadać każdemu z osobna wychodzę naprzeciw tworząc dedykowany przewodnik o tym, jak sprawdzić stan konta jeśli jesteśmy w sieci Orange.

Zaczynamy!

jak sprawdzić stan konta w orange na kartę i abonament

Jak sprawdzić stan konta w Orange krok po kroku

Zrobiłam krótkie rozeznanie w temacie i udało mi się znaleźć kilka bardzo prostych sposobów, na które możecie sprawdzić stan konta w Orange.

Sposoby rozdzieliłam w zależności od oferty, jaką posiadamy, czyli albo oferta na kartę albo na abonament, ponieważ sprawdzanie konta odbywa się w tych dwóch przypadkach nieco inaczej.

Kontrola stanu konta jest zarówno istotna w ofercie na abonament (w celu ochrony wysokości rachunku) jak i w ofercie na kartę (cobyśmy w trakcie wyjazdu nie zostali zaskoczeni, że nasze konto jest czyste).

W przypadku obydwu ofert mamy kilka różnych sposobów na sprawdzenie aktualnego stanu konta.

Jak sprawdzić stan konta w Orange na kartę

W przypadku oferty na kartę w sieci Orange mamy do wyboru aż cztery możliwości. Oto one:

 • Poprzez serwis online Mój Orange. Przechodzimy do strony logowania do Mój Orange, a następnie w sekcji Stan konta będziemy mogli zobaczyć aktualny stan środków oraz ważność naszego konta.
 • Poprzez aplikację Mój Orange na smartfona. Stan konta oraz jego ważność z łatwością sprawdzimy za pomocą dedykowanej aplikacji Mój Orange (kliknij, aby przejść do aplikacji w sklepie Play). Aplikacja na bieżąco umożliwi nam wgląd w aktualny stan naszego konta. Uwaga, jeśli masz ograniczoną ilość transferu i nie jesteś podłączony do Wi-Fi, to sprawdzanie konta w ten sposób może wiązać się z dodatkowymi kosztami.
 • Za pomocą kodu. Jest to chyba najwygodniejszy sposób i na pewno nie będzie wiązał się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Wystarczy, że na klawiaturze telefonu wpiszemy *124*# i następnie wciśniemy słuchawkę. Stan konta oraz jego ważność zostaną po chwili wyświetlone.
 • Przy pomocy infolinii (Automatycznego Biura Obsługi). Jeśli zapomnieliśmy nasz kod, a także nie mamy dostępu do serwisu Mój Orange ani aplikacji, to możemy skorzystać w darmowej infolinii. W takim wypadku należy zadzwonić pod numer *500 i postępować zgodnie z instrukcjami głosowymi.

Sprawdzanie stanu konta przy pomocy kodu wydaje się zdecydowanie najłatwiejsze i najszybsze. Niemniej jednak użytkownikom smartfonów (w sumie chyba ciężko będzie znaleźć kogoś, kto nim nie jest) rekomenduję, aby wyposażyli się w dedykowaną aplikację. Dzięki aplikacji można łatwo kontrolować stan konta, a także włączać i wyłączać konkretne usługi.

 

Jak sprawdzić stan konta w Orange na abonament

W przypadku oferty abonamentowej udało mi się znaleźć także cztery sposoby, na które możemy sprawdzić obecny stan konta.

 • Poprzez serwis online Mój Orange. Tutaj jest to sposób identyczny, jak w przypadku oferty na kartę. Logujemy się na swoje konto w Orange i z rozwijanego menu wybieramy Bieżące wykorzystanie. Zobaczymy aktualny stan naszego konta w przypadku oferty na abonament.
 • Poprzez aplikację Mój Orange na smartfona. Stan konta z łatwością sprawdzimy za pomocą dedykowanej aplikacji Mój Orange (kliknij, aby przejść do aplikacji w sklepie Play). Uwaga, jeśli masz ograniczoną ilość transferu i nie jesteś podłączony do Wi-Fi, to sprawdzanie konta w ten sposób może wiązać się z dodatkowymi kosztami.
 • Za pomocą serwisu Powiedz Ile. Na klawiaturze telefonu wybieramy *200 i łączymy się z serwisem Powiedz Ile postępując zgodnie ze wskazówkami głosowymi.
 • Przy pomocy infolinii (Automatycznego Biura Obsługi). Wybieramy numer *500 i postępujemy zgodnie ze wskazówkami, aby dowiedzieć się, jak obecnie wygląda nasz stan konta.

W przypadku oferty na abonament niestety nie mamy możliwości skorzystania z kodu, więc tym bardziej zachęcam do zainstalowania dedykowanej aplikacji na naszym smartfonie, aby na bieżąco śledzić stan naszego konta.

Mam nadzieję, że ten przewodnik okazał Ci się pomocny. 🙂 Jeśli chcecie, abym utworzyła kolejny, to proszę o sugestie tematów w komentarzach.

2 komentarze

 1. laptopshop.pl 26 marca, 2018
  • cha cha cha 15 listopada, 2018

Dodaj komentarz