Jak zmienić hasło na Facebooku? Krótki przewodnik krok po kroku

Chcesz się dowiedzieć, jak zmienić hasło na Fb za pomocą telefonu? Sprawdź poniższy krótki przewodnik. 

Podejrzewasz, że ktoś mógł włamać się na Twoje konto na Facebooku? Jesteś na wycieczce, a znajomy zawiadamia Cię, że otrzymuje od Ciebie nietypowe wiadomości?

Jeśli odpowiednio nie zabezpieczyłeś swojego konta na Facebooku, zawsze istnieje ryzyko, że ktoś może z niego skorzystać bez Twojej wiedzy. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić wówczas jest zmiana hasła. Nie zawsze jednak w awaryjnych sytuacjach mamy dostęp do komputera.
W niniejszym przewodniku dowiecie się, w jaki sposób zmienić hasło na Facebooku za pośrednictwem telefonu. Do przykładu użyjemy telefonu Sony Xperia Compact 3Z z systemem Android 5.0.

O tym, jak zmienić hasło na Fb można dowiedzieć się także na samej stronie społecznościowego giganta aczkolwiek instrukcje, jakie tam znajdziemy nie zawsze są krystalicznie jasne dla wszystkich.

Kilka słów o odpowiednim zabezpieczeniu konta na Facebooku

Zanim przejdziemy do samego przewodnika warto wspomnieć nieco o odpowiednim zabezpieczeniu naszego konta na największym portalu społecznościowym. Niestety bardzo niewiele osób przywiązuje do tego uwagę lekceważąc fakt, iż nie zabezpieczając odpowiednio dostępu do Facebooka, nie zabezpieczamy również dostępu do mnóstwa naszych danych.

Chodzi tutaj nie tylko o tak oczywiste kwestie jak prywatne zdjęcia, czy wiadomości, ale również np. o naszą historię wyszukiwań, komentarzy, polubień, czy dostęp do stron, jakie prowadzimy na Facebooku.
Wystarczy poświęcić kilka minut, aby odpowiednio zabezpieczyć nasze konto. O to, o czym należy pamiętać:

 • należy używać trudnego do zapamiętania hasła zawierającego duże litery, liczby oraz znaki specjalne
 • hasło powinno mieć co najmniej 10 znaków
 • należy włączyć weryfikację dwuetapową, dzięki której dostęp do konta będzie niemożliwy bez wcześniejszej autoryzacji kodem SMS
 • nie logować się na konto na niezaufanych komputerach (np. kawiarenki internetowe)

Zachęcam do przeczytania artykułu, w którym bardziej szczegółowo omawiam tę kwestie: Jak zabezpieczyć konto na Facebooku.

Zmiana hasła na Facebooku przez telefon krok po kroku

Zmiana hasła na Facebooku za pośrednictwem telefonu jest wbrew pozorom bardzo prosta.

W przykładzie wykorzystałam telefon Sony Xperia Compact 3Z z systemem Android 5.0 oraz zainstalowaną aplikacją Facebook. Używam Facebooka po angielsku, stąd też język ten widnieje w przedstawionych poniżej zrzutach ekranu 🙂

Po prawej stronie polska wersja językowa w przypadku logowania się na Facebooka przez przeglądarkę Chrome na tym samym telefonie.

O to, co należy zrobić:

 1. Po uruchomieniu aplikacji, kliknij na ikonkę trzech poziomych kresek w prawym górnym rogu. Uzyskasz szybki dostęp do podglądu swojego profilu, ulubionych, stron, grup, aplikacji, a także ustawień.
  Jak zmienić hasło na Fb
 2. W ustawieniach (musisz zjechać w dół) kliknij na Ustawienia konta (w angielskiej wersji językowej Account Settings).
  Jak zmienić hasło na Fb
 3. Następnie wybierz Ogólne (w wersji angielskiej General).
  Jak zmienić hasło na Fb
 4. Kliknij na Hasło (Password).
  Jak zmienić hasło na Fb
 5. Jeśli pamiętasz swoje hasło i nie włączałeś weryfikacji dwuetapowej, wystarczy wpisać stare hasło, a następnie dwukrotnie nowe hasło.
  Jak zmienić hasło na Fb

Gdy uda Ci się pomyślnie zmienić hasło zostaniesz zapytany, czy chcesz wylogować się ze wszystkich urządzeń. Jeśli zmieniałeś hasło z powodu podejrzanej aktywności na Twoim koncie, koniecznie wyloguj się ze wszystkich urządzeń.
Jak zmienić hasło na Fb

 1. Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, możesz je zresetować. Potrzebował będziesz do tego dostępu do adresu e-mail przypisanego do Twojego konta na Facebooku.
  Jak zmienić hasło na Fb

Zmieniliśmy hasło. Co dalej?

Po zmianie hasła i wylogowaniu się ze wszystkich urządzeń, warto włączyć weryfikację dwuetapową, która stanowi dodatkową warstwę zabezpieczeń dla naszego profilu.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zabezpieczenia naszego konta oraz danych na serwisie Facebook, zachęcam do przeczytania przewodnika, w którym omawiam wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące zabezpieczania swojego konta na Facebooku.
4 komentarze

 1. Agafraz 2 marca, 2016
 2. bartek 29 czerwca, 2016
 3. wieslawa 22 listopada, 2016

Dodaj komentarz