Jak pobrać film z Facebooka? Jak pobrać film z YouTube?

Zastanawiasz się, jak pobrać film z Facebooka na swój komputer lub telefon? Zobacz krótki przewodnik, w którym pokażę Ci, jak w kilku prostych krokach pobrać dowolny film z Facebooka lub YouTube na dysk swojego komputera. 
Facebook oraz inne serwisy społecznościowe stają się coraz częściej naszym głównym (jeśli nie jedynym) oknem na świat. W naszym feedzie znajdziemy informacje od wszystkich osób, znajomych oraz stron, które śledzimy (plus odpowiednią dawkę reklam, jeśli nie korzystamy z ad blokera).

Bardzo często polubione przez nas strony na Facebooku służą nie tylko rozrywce, ale także edukacji. Przeglądając Facebooka podczas porannej kawy prawie zawsze wpadniemy na kilkuminutowe wideo, które wrzucił nasz blogowy guru, ulubiony polityk czy trener personalny.

A co jeśli oglądany filmik jest na tyle ciekawy, że chcemy mieć możliwość powrócenia do niego nawet jeśli nie będziemy mieć dostępu do internetu? Możemy go bez większego problemu pobrać, chociaż ta opcja nie jest ogólnie dostępna z poziomu Facebooka.

Już pokazuję po kolei jak łatwo i szybko można to zrobić.

Pobieranie filmów z Facebooka. Filmy z YouTube a filmy z Facebooka
Za chwile pokażę Wam jak pobrać film z Facebooka, ale zanim to zrobię muszę zwrócić uwagę na jedną (a w zasadzie dwie rzeczy).

Wiele z  filmików, które znajdziemy w naszym feedzie na Facebooku to są po prostu udostępnione filmy z YouTube, więc w tym wypadku będziemy de facto pobierać film z YouTube (o tym mówię w dalszej części przewodnika).

Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda przykładowy film z YouTube zamieszczony na Facebooku.

Jak pobrać film z YouTube udostępniony na Facebooku

Na filmie widzimy informację, że ktoś udostępnił link oraz na dole informację, skąd ten link pochodzi (YouTube).

W przypadku filmów z YouTube na Facebooku mamy dwie możliwości:

 • Obejrzeć film bezpośrednio z aplikacji Facebooka klikając na strzałkę oznaczającą „start”.

  Jak pobrać film z Facebooka

  Tak wygląda tryb odtwarzania filmu z YouTube bezpośrednio z Facebooka.

 • Obejrzeć film na YouTube (otworzy się nowa zakładka), jeśli klikniemy na adres linku zamiast włączyć odtwarzanie.

Jakiś czas temu Facebook nieco się zdenerwował, że większość udostępnianych tam filmów pochodziła z YouTube (czyli tak naprawdę Google a więc największego konkurenta) i wprowadził możliwość dodawania filmów i również oglądania ich bezpośrednio z poziomu swojej aplikacji.

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że ilość filmów z YouTube na Facebooku względem filmów bezpośrednio dodanych na Facebooka zdecydowanie maleje.

Nic w tym dziwnego, ponieważ filmy bezpośrednio wysłane przez Facebooka wyglądają w tej aplikacji po prostu dużo lepiej. Czym się różnią od filmów z YouTube?

 • Automatycznie się odtwarzają (bez dźwięku) podczas przewijania (domyślnie opcja jest włączona w przypadku korzystania z Wi-Fi). Oczywiście można to wyłączyć oraz zmodyfikować.
 • Po najechaniu na nie kursorem myszy (w przypadku korzystania z komputera a nie telefonu) pojawiają się opcje sterowania, ustawiania jakości itd.

Poniżej przykładowy film z Facebooka na Facebooku w trakcie automatycznego odtwarzania w naszym feedzie.

Jak pobrać film z Facebooka?

Jeden z filmów na Facebooku podczas automatycznego odtwarzania.

A tutaj widzimy ten sam filmik, ale po najechaniu na niego kursorem myszy, kiedy pojawiają się dodatkowe opcje.

Jak pobrać film z Facebooka?

Po najechaniu kursorem myszy pojawia się szereg dodatkowych opcji dla odtwarzanego filmu.

Oczywiście to nie są jedyne dwa rodzaje filmów, jakie znajdziemy na Facebooku. Nasi znajomi udostępniają także filmy z innych serwisów wideo. Te filmiki będą zachowywać się tak samo jak filmy z YouTube i proces ich ściągania będzie identyczny.

Tyle jeśli chodzi o wstęp. Przejdźmy w końcu do sedna, czyli pobierzmy przykładowy film z Facebooka.

Jak pobrać film z Facebooka?
Pierwszym przypadkiem, który rozważymy jest pobieranie oryginalnego filmu z Facebooka (nie filmu z YouTube udostępnionego na Facebooku).

Pobieranie filmów z Facebooka jest naprawdę bardzo proste i możemy je sprowadzić do następujących kilku kroków:

 1. Najeżdżamy kursorem myszy na film, który chcemy pobrać, a następnie klikamy prawym przyciskiem myszy.
 2. Zobaczymy trzy opcje: Pause (zatrzymanie), Unmute (włączenie dźwięku) oraz Show video URL (wyświetlanie adresu URL filmu). Nas oczywiście interesuje ostatnia opcja i klikamy, aby wyświetlić adres URL filmu, który chcemy pobrać.

  Jak pobrać film z Facebooka?

  Po otwarciu dodatkowego menu musimy wyświetlić adres URL filmu, który zamierzamy pobrać.

 3. Adres URL filmu zostanie wyświetlony w małym czarnym okienku, które pojawi się w wyświetlanym obszarze wideo. Klikamy w wyświetlony adres i go kopiujemy (wciskając CTRL + C lub klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając „Kopiuj”).

  Jak pobrać film z Facebooka?

  W tym okienku został wyświetlony bezpośredni adres URL filmu.

 4. Mamy już teraz unikalny adres URL filmu, który chcemy ściągnąć. Teraz korzystamy z jednego z narzędzi umożliwiających pobieranie muzyki oraz filmów z konkretnych adresów URL. Możemy skorzystać z jednego z poniższych narzędzi:
 5. Otwieramy narzędzie i wklejamy w odpowiednim miejscu skopiowany przez nas chwilę temu adres URL.

  Jak pobrać film z Facebooka?

  Skopiowany adres URL możemy wkleić przy pomocy myszy lub klawiatury (CTRL + P).

 6. Wklejamy adres i wybieramy format, w jakim chcemy pobrać film. Mamy do wyboru formaty audio i wideo. Jeśli chcemy pobrać filmik i móc go później normalnie oglądać (a nie interesuje nas tylko ścieżka dźwiękowa), to wybieramy „.mp4”.

  Jak pobrać film z Facebooka: OnlineVideoConverter

  Wkleiłam przykładowy adres URL filmu z Facebooka oraz wybrałam format, w jakim chcę go pobrać (.mp4).

 7. Po prawidłowym wklejeniu adresu URL oraz wybraniu formatu filmiku do pobrania klikamy na „START”.

  Jak pobrać film z Facebooka: Konwertowanie pliku

  Po kliknięciu na przycisk „START” rozpocznie się konwersja filmu na wybrany przez nas format.

 8.  Zobaczymy informację, że nasz film jest właśnie konwertowany. Potrwa to od kilku sekund to kilku minut (w zależności od długości filmu).

  Jak pobrać film z Fb

  Nasz film jest właśnie konwertowany do wybranego przez nas formatu.

 9. Po zakończeniu konwertowania będziemy mieć możliwość pobrania filmiku. Wystarczy kliknąć „DOWNLOAD” a film zostanie automatycznie zapisany na dysku naszego komputera.
  Jak ściągnąć film z Fb?

  W tym momencie zwracam uwagę, że obydwa z powyższych narzędzi wyświetlają TONĘ reklam, w tym dość denerwujące wyskakujące okienka, których ad bloker nie jest  w stanie zablokować. Po kliknięciu na „DOWNLOAD” nasz film zacznie się pobierać, ale także otworzy reklama w nowym oknie, więc nie przejmujcie się tym. Musimy jednak przez te wszystkie utrudnienia przebrnąć, jeśli bardzo mocno chcemy pobrać nasz filmik. 🙂

 10. W pasku przeglądarki powinniśmy zobaczyć informację o zakończeniu pobierania pliku z filmem. Jeśli nie wiemy, gdzie nasza przeglądarka domyślnie pobiera pliki, to najprościej będzie kliknąć w małą strzałkę w pobranym pliku i wybrać „Pokaż w folderze”. Spowoduje to otwarcie folderu, do którego nasz film pobrał się.

  Jak ściągnać film z YouTube

  Teraz możemy bezpośrednio przejść do folderu, do którego został pobrany nasz filmik.

Jak pobrać film z YouTube?
Pobieranie filmów z YouTube (bez względu na to, czy znaleźliśmy je na Facebooku czy w innym miejscu) wygląda analogicznie z tą różnicą, że kopiujemy i wklejamy adres URL filmu na YouTube.

Jak poznać adres URL filmu z YouTube udostępnionego na Facebooku?

 1. W większości przypadków osoby udostępniające film nie usuwają adresu filmu i widzimy go bezpośrednio we wpisie jak w przykładzie poniżej).

  Jak pobrać film z YouTube?

  To jest adres URL, który musimy skopiować, a następnie wkleić do narzędzia.

 2. Wszystko, co musimy zrobić w tym momencie to kliknąć na adres URL filmu do YouTube lub kliknąć na tytuł filmu (jeśli adres URL został usunięty z wpisu). Film otworzy się w nowej karcie i przejdziemy na YouTube.
 3. Teraz po prostu zaznaczamy (CTRL + A) adres URL filmu i go kopiujemy (CTRL + C lub klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy „Kopiuj”).

  Jak ściągnąć film z YouTube?

  Po przejściu do nowej zakładki z filmem na YouTube musimy już tylko skopiować jego adres URL.

 4. Wszystko, co dalej musimy wykonać jest analogiczne do pierwszej części przewodnika, czyli skopiowany adres wklejamy do wybranego narzędzia, a następnie pobieramy film pamiętając jednocześnie o nienaruszaniu praw autorskich.

Cel tego przewodnika jest tylko i wyłącznie instruktażowy. W żaden sposób nie namawiam do pobierania filmów i treści, do których nie mamy praw. Pamiętajmy o prawach autorskich wszystkich filmów, które chcemy pobrać i wykorzystujmy je zgodnie z prawem.

3 komentarze

 1. Bookero 4 sierpnia, 2017
  • Olga 12 sierpnia, 2017
 2. Facebook 15 lutego, 2019

Dodaj komentarz