11 niezbędnych akcesoriów gracza

Gry to jedna z najpopularniejszych form rozrywki XXI wieku. Gry są interaktywne, wciągające i oferują poziom wyzwania, który czyni je uzależniającymi. Branża stale się rozwija, a gry ewoluowały, aby być czymś więcej niż tylko rozrywką dla dzieci.

Gaming to nie tylko niemalże niezliczona ilość rodzajów gier, ale także wielomiliardowa branża oferująca szerokie spektrum akcesoriów i sprzętu, dzięki którym gracze mogą czerpać jeszcze więcej rozrywki z grania.

W tekście poznasz 11 niezbędnych akcesorów dla początkujących graczy. Zaczynamy!

Sprzęt do gier

W gry można grać na konsolach (Xbox, Playstation), komputerach PC, urządzeniach inteligentnych (iOS, Android) i komputerach. Stały się również bardziej dostępne dla wszystkich, dzięki inicjatywom takim jak Nintendo Labo.

Konsola Playstation oraz Xbox są najbardziej popularnym sprzętem do grania. Przykładowo, po premierze Sony PlayStation 5 – PS5 -przez wiele tygodni nie było możliwości zakupienia konsoli, gdyż została wyprzedania w przeciągu kilku minut. 

Sprzęt do gier to najdroższy element akcesoriów dla graczy. Na szczęście, w internecie znajdziemy dużo ofert sprzedaży np. konsoli w cenach dużo bardziej atrakcyjnych (przede wszystkim na Allegro), niż te bezpośrednio u dostawców.

PS5

Słuchawki 

O ile nie mieszkacie sami w dużym domu, to na pewno niezbędym akcesorium do grania będą słuchawki. 

Na rynku dostępna jest szeroka gama słuchawek zaprojektowanych specjalnie do gier. Najlepsze słuchawki do gier będą miały dobrą eliminację szumów i jakość dźwięku, będą wygodne w noszeniu przez długi czas i powinny być lekkie. Istnieje wiele marek, które oferują takie produkty jak Turtle Beach, HyperX, SteelSeries, Beyerdynamic itp.

Przy wyborze słuchawek, warto rozważyć słuchawki bezprzewodowe, dzięki którym gracz będzie mógł się swobodnie poruszać podczas rozgrywek bez martwienia się o przewód. 

Ceny słuchawek bardzo się wahają, od kilkudziesięciu złotych aż do kilkanaście tysięcy. Mnogość ofert w internecie umożliwia jednak z łatwością odnalezienie sprzętu w możliwie najbardziej atrakcyjnej cenie np. na Allegro.

Biurko dla graczy

Poza szerokim spektrum elektroniki, branża gamingowa jest również bogata w różnego rodzaju meble zaprojektowane specjalnie dla graczy.

Jednym z nim jest biurko gamingowe, które – przykładowo – posiada specjalną przestrzeń na klawiaturę, myszkę, kubek, przewody, czy kilka monitorów. Dodatkowo, cześć biurek dla graczy ma również regulowaną wysokość. 

Biurka do gier są popularne w świecie gier, ponieważ oferują wiele możliwości personalizacji. Entuzjaści gier mogą wybierać spośród różnych kolorów i rozmiarów, aby uzyskać biurko, które najlepiej pasuje do ich stylu.

Mysz gamingowa

Ten rodzaj myszy charakteryzują przyciski, które pomagają w różnych funkcjach gier, takich jak stosowanie różnych rodzajów ataków, rzucanie zaklęć, kontrolowanie ruchu kamery lub przewijanie map.

Najlepsze myszy do gier mają ergonomiczną konstrukcję, która jest łatwa do trzymania i używania, responsywne przyciski, które zapewniają wrażenie „klikania”, a nie „naciskania”, oraz wysokiej jakości czujniki, które pozwalają im śledzić ruch z bardzo małym opóźnieniem.

Mysz gamingowa

Klawiatura gamingowa

Klawiatury te są zaprojektowane specjalnie z funkcjami przydatnymi w grach. Zazwyczaj posiadają wiele dodatkowych przycisków, które można dostosować lub przypisać makra lub skróty, aby ułatwić i przyspieszyć granie w gry, a także funkcje takie jak technologia anti-ghosting, dzięki której wiele naciśnięć klawiszy jest rejestrowanych jednocześnie, co sprawi, że nigdy nie przegapisz żadnego uderzenia podczas gry.

Monitor dla graczy

Monitory dla graczy cechują się lepszym kontrastem kolorów i dużą częstotliwością odświeżania, jak również wyraźnym obrazem. Posiadają także specjalne funkcje, takie jak 144 Hz, 240 Hz, adaptacyjną technologię synchronizacji. Jedną z najbardziej poszukiwanych funkcji monitora do gier jest właśnie wysoka częstotliwość odświeżania. Pozwala to na grę ze znacznie wyższą liczbą klatek na sekundę.

Fotel gaminowy

Fotel gamingowy to ergonomiczne siedzisko przeznaczone do grania w gry komputerowe. Zazwyczaj są wykonane z materiału siateczkowego dla wygody i zapewniają dodatkowe funkcje, takie jak podłokietniki, podnóżki, podparcie lędźwiowe lub zagłówki.

Oprócz ergonomicznej konstrukcji, która korzystnie wpływa na postawę gracza, fotele do gier oferują również wzmocnienie dźwięku, którego używają do wytwarzania czystego dźwięku bez zniekształceń. Najbardziej zaawansowane fotele do gier mogą nawet dostosowywać się do różnych gier lub ustawień za pomocą ich indywidualnych elementów sterujących.

Mikrofon do gier

Mikrofon do gier to rodzaj mikrofonu, który jest używany głównie do przesyłania strumieniowego i nagrywania gier wideo.

Jedną z najpopularniejszych marek mikrofonów do gier jest Turtle Beach. Turtle Beach używa systemu, który nazywają TruSpeak, który pozwala graczom wyraźniej słyszeć przeciwników i usuwa szumy tła. Istnieje wiele innych marek produkujących mikrofony do gier, takich jak Logitech, Razer i SteelSeries.

Podkładka pod mysz dla graczy

Podkładka pod mysz do gier to specjalny rodzaj podkładki, który został zaprojektowany, aby zapewnić graczom lepszą precyzję i kontrolę. W przeciwieństwie do innych typów podkładek, ta ma zszytą krawędź, która zapobiega odrywaniu się materiału. Ten kształt zapewnia powierzchnię o niskim współczynniku tarcia, dzięki czemu gracz może szybko zmieniać kierunek, a także zapewnia lepszą stabilność.

Gamingowy ekspres do kawy

Gracze zawsze szukają nowych strategii lub taktyk, aby pokonać swoich przeciwników. Potrzebują również dużo kofeiny, aby zachować koncentrację i szybko reagować. Ekspres do kawy umożliwi graczowi szybkie przygotowanie napoju, który wyostrzy jego zmysły oraz doda dodatkowej energii. Ceny ekspresów nie są już tak wygórowane, jak kiedyś i z łatwością znajdziemy dobry ekspres w bardzo dobrej cenie w internecie.

Kamera streamingowa

Kamera strumieniowa to przekaz wideo na żywo z jednego streamera do drugiego. W świecie gier może być używana na wiele sposobów. Kamery zostały wykorzystane do samouczków i zostały skonfigurowane w popularnych obszarach gier, aby rejestrować ludzi grających i przesyłać je na żywo. Jej używanie jest świetnym sposobem, aby gracze mogli dzielić się rozgrywką ze światem. Zapewniają alternatywną metodę tym, którzy nie są w stanie grać osobiście, a chcieliby nacieszyć się grą.

Podsumowanie

Przedstawiłam Wam 11 najbardziej istotnych akcesoriów dla początkujących graczy. Oczywiście lista ta nie jest skończona i spokojnie można by do niej dodaj jeszcze kilkanaście lub kilkadziesiąt pozycji. Które z wymienionych akcesoriów są dla Was najistotniejsze? Dla mnie jest to PS5, słuchawki bezprzewodowe i kawa!

Dodaj komentarz