Jaki procesor AMD do gier 2023?

Aby móc grać w najnowsze gry w 2023 roku, trzeba posiadać odpowiedni sprzęt. Jednym z najważniejszych podzespołów każdego komputera jest procesor. Najpopularniejsi producenci procesorów to AMD oraz Intel. Jaki procesor AMD wybrać, aby można było grać w gry na najlepszych ustawieniach graficznych? Szereg wartościowych porad i wskazówek prezentujemy w niniejszym poradniku.

Procesor do gier – najważniejsze informacje

Procesor to jeden z najważniejszych podzespołów w komputerze, który ma szczególne znaczenie w kontekście wydajności systemu oraz płynności działania gier. Jedną z dwóch najważniejszych firm produkujących procesory jest AMD. Rywalizuje z Intelem na rynku procesorów, oferując rozwiązania o wyższej wydajności i lepszym stosunku ceny do jakości. AMD posiada w swojej ofercie rodziny procesorów przeznaczone do komputerów domowych, do pracy, a także do grania.

Przy wyborze odpowiedniego procesora do gier powinniśmy zwracać szczególną uwagę na jego generację. Najnowsze modele zawierają wiele usprawnień, które w pozytywny sposób wpływają na wygląd rozgrywki a także liczbę klatek na sekundę. Osoby, którym zależy na tym, by móc grać w najnowsze gry na dobrych ustawieniach graficznych, powinny zrezygnować z zakupu starszych konstrukcji. W przeciwnym razie przyjemność z grania w nowe tytuły nie będzie zbyt duża. 

Warto samodzielnie sprawdzić procesory AMD w Komputronik i wybrać taki, który będzie odpowiadał wszystkim naszym potrzebom.

Jaki procesor do gier?

Liczba rdzeni 

Kolejna kwestia, którą warto zweryfikować przy zakupie procesora AMD do gier, to liczba rdzeni. 4 rdzenie to absolutne minimum, które powinien mieć dobry procesor do gier. Lepszą wydajność zapewniają procesory 6-rdzeniowe. Z kolei procesory 8 i 10-rdzeniowe to optymalne układy, które wykorzystuje się do tworzenia bardzo wydajnych zestawów gamingowych dedykowanych także do streamowania, montowania filmów czy obróbki grafiki. Na rynku istnieją również procesory 16-wątkowe. Oferują one zdecydowanie największą wydajność. Tego typu podzespół pozwoli na grę na najwyższych ustawieniach graficznych we wszystkich nowych grach jeszcze przez dłuższy czas

Częstotliwość taktowania procesora

Przy porównywaniu poszczególnych procesorów AMD do gier warto też szczególną uwagę zwracać na częstotliwość taktowania. Kwestia ta ma wpływ na wydajność układu. Im częstotliwość taktowania jest wyższa, tym wydajność jest większa, ponieważ podzespół może przetworzyć więcej danych w jednym momencie. 

Najlepsze procesory AMD do gier 

Które procesory AMD są najlepsze do grania w gry? Warto wiedzieć, że od kilku lat producent ten bardzo mocno inwestuje w rozwój swojej oferty procesorów tworzonych z myślą o graczach. Do grona najlepszych procesorów AMD do gier zaliczają się: 

  • AMD Ryzen 9 7900X3D,
  • AMD Ryzen 3 4100,
  • AMD Ryzen 7 5800X,
  • AMD Ryzen 5 5600X,
  • AMD Ryzen 9 5900X,
  • Ryzen Threadripper.

Oferta procesorów gamingowych AMD jest bardzo zróżnicowana i dostępna w różnych przedziałach cenowych. Dzięki temu każdy, bez względu na jego potrzeby, wymagania oraz możliwości finansowe z pewnością bez trudu znajdzie taki procesor, który w pełni wpisze się w jego preferencje. 

Dodaj komentarz