Ranking komputerów stacjonarnych do gier

Stacjonarny komputer gamingowy charakteryzuje się  wyjątkowo wysokimi parametrami, które znajdują się w skrzynce podzespołów. Przeczytaj nasz ranking najlepszych PC desktopowych, przeznaczonych dla graczy.

Komputery stacjonarne do gier z dobrym procesorem

Procesor (CPU) nie bez powodu nazywany jest mózgiem komputera. To podzespół, który odpowiada za wykonywanie wszystkich obliczeń, sterujących całym systemem. Kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest liczba rdzeni procesora i obsługiwanych przez nie wątków. W przypadku gier, za absolutne minimum uważa się 4 rdzenie oraz 4 wątki – taki wynik pozwoli na płynną pracę gier o średnich wymaganiach graficznych.

Jeżeli jednak w twojej gamingowej kolekcji stale przybywa najbardziej zaawansowanych tytułów, to postaw na komputery stacjonarne do gier z 6. lub nawet 8. rdzeniami dostępnymi w procesorach Intel Core i5 oraz i7, a także AMD Ryzen 5 i 7. Szeroki wybór takich produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/elektronika/komputery-i-laptopy/komputery-pc,362101,s.

Komputer stacjonarny gamingowy z mocną kartą graficzną

Trafienie na kartę graficzną przystosowaną technologicznie do potrzeb graczy nie jest bardzo trudne. Zamiast wczytywać się w skomplikowane parametry, musisz zwrócić tylko uwagę na dokładną nazwę jej modelu, a dokładniej serii. Producenci w charakterystyczny dla danej marki sposób oznaczają bowiem te przeznaczone do gamingu oraz streamingu. W przypadku AMD Radeon są to karty z linii RX, natomiast od GeForce – GTX bądź RTX.

Sprawdź dodatkową pojemność pamięci karty graficznej, by PC stacjonarny do gier działał jak najbardziej wydajnie nawet podczas obsługi bardzo wymagających gier. Najlepszym wyborem będzie 8 GB, taka pamięć poradzi sobie z rozdzielczością 4K, a w przypadku Full HD wystarczą 4 lub 6 GB.

PC stacjonarny do gier z wydajnym RAM-em

Dobry komputer stacjonarny do domu nie musi mieć ogromnej liczby GB pamięci RAM już w momencie zakupu, bo „kości” można niedrogo dokupić nieco później. Istotne będzie zatem to, ile dostępnych miejsc na ich podłączenie znajdziesz na płycie głównej. Część modeli oferuje zaledwie 4 sloty –  w przypadku pecetów gamingowych dobrze, by były 4.

W takim przypadku  komputer może mieć do dyspozycji nawet 128 GB RAM-u. Jest to jednak wartość tak zawrotna, że wręcz zbyt duża dla gracza,  który spędza czas przy Lidze Legend czy najnowszym Wiedźminie. 64 GB zdecydowanie wystarczy, co rzecz jasna nie oznacza, że nie można pozwolić sobie na więcej – o ile wybrana płyta główna będzie w stanie tyle udźwignąć.

Dobry komputer stacjonarny do domu z pojemnym dyskiem twardym

Pojemność RAM jest istotna dla efektywności pracy całego systemu, jednak w połączeniu z niewielkim dyskiem twardym i tak nie pozwala na zbyt wiele. To od rozmiaru jego pamięci zależy, ile gier będziesz mógł jednocześnie przechowywać na swoim komputerze. Istotna jest też szybkość pracy dysku – wolno „myślący” sprawi, że nawet najwięcej dołożonych kości RAM nie uchroni cię od lagów.

Dobrym wyborem będzie komputer stacjonarny gamingowy, z fabrycznym dyskiem SSD, który posłuży ci do przechowywania systemu oraz dokupienie do niego zewnętrznego (lub wewnętrznego) dysku HDD, na którym zapiszesz gry. Jego pojemność dostosuj do ich wielkości; niektórym graczom wystarczy 512 GB, inni potrzebują minimum 1 TB. O prędkości działania dysku decyduje z kolei złącze; największą wydajność zapewnia M.2 oraz PCI-E.

Designerskie komputery stacjonarne do gier

Komputery stacjonarne do gier mogą już na pierwszy rzut oka „ogłaszać”: korzysta ze mnie doświadczony gracz, który dba o każdy szczegół swojego stanowiska gamingowego. Metodą na uzyskanie takiego designu są taśmy LED podłączane do kompatybilnej z nimi płyty głównej. W zestawieniu z przezroczystą obudową peceta dają niepowtarzalny efekt – skrzynka cieszy oko postpunkowymi kolorami, zmieniającymi się według twojego uznania.

Sprawdź także:

Dodaj komentarz