MS Project i zarządzanie firmą od razu robi się lżejsze

Szukasz innowacyjnych rozwiązań dla swojej działalności? Masz sporo na głowie i potrzebny ci jest program do nadzorowania realizacji projektów? MS Project od firmy Microsoft może okazać się dla ciebie strzałem w dziesiątkę.

  1. Ale dlaczego?
  2. Jak działa Microsoft Project?
  3. Cyfrowe narzędzie do planowania działań
  4. MS Project: system budowy harmonogramów
  5. Sprawne gospodarowanie budżetem projektu
  6. Raporty MS Project na twojej komórce!
  7. Czy do zarządzania projektami może być coś lepszego?
  8. Aha, jeszcze jedno…

Ale dlaczego?

To ważne pytanie. Dlaczego warto zainteresować się zasobami od firmy Microsoft? Odpowiedź jest bardzo prosta: doświadczenie. Microsoft to korporacja, która jest gigantem na rynku technologicznym już od… prawie 50 lat. Przez niespełna pół wieku inżynierowie Billa Gatesa wciąż i wciąż dopracowują stworzony przez siebie system Windows, a wraz z nim budują zasoby dodatkowe, w tym Microsoft Project. Ten wysoce zaawansowany program rozpoczął życie w połowie lat osiemdziesiątych. To grubo ponad 3 dekady poprawek, modyfikacji i ulepszeń. W połączeniu ze zmodyfikowanym systemem Windows MS Project stanowi technologiczne must have, jeśli chodzi o planowanie zadań oraz kompleksowe zarządzanie nowoczesnych przedsiębiorstw. Do tego cały pakiet gwarantuje funkcjonalność dostępną w chmurze, tak więc będziesz mogła pracować z dowolnego miejsca na świecie. Planowanie działań, zarządzanie budżetem projektu… MS Project da sobie radę ze wszystkim, a ty usprawnisz pracę swoją oraz pracowników, którzy mogą — dajmy na to — chcieć zostać kilka dni w domu.

Jak działa Microsoft Project?

Program MS Project został zaprojektowany do ścisłej współpracy z zasobami pakietu Microsoft Office, do którego należą cenione na całym świecie aplikacje jak Word czy Excel. A zatem, jeśli orientujesz się w tajnikach arkuszy kalkulacyjnych systemu Windows, szybko zaprzyjaźnisz się z MS Project, bowiem programy te są ze sobą kompatybilne i opierają się na podobnych zasadach.

Cyfrowe narzędzie do planowania działań

Oczywiście MS Project to znacznie więcej niż arkusz kalkulacyjny, a jego kompatybilność wykracza poza granice pakietu Office. W gruncie rzeczy każda aplikacja Windows będzie współgrać z MS Project, w tym Skype czy OneDrive. Łatwiejsze będą również wszelkie operacje w witrynie SharePoint lub Project Server, dzięki którym zachowasz łączność między projektami i uniwersalny dostęp do zasobów swojej firmy. Zawsze. Wszędzie. W biurze i w domu. To właśnie ta złożona kompatybilność i dostępne dzięki niej funkcje sprawiają, że MS Project jest tak skuteczny przy planowaniu zadań.

MS Project: system budowy harmonogramów

Ano właśnie, skuteczne rozplanowanie zadań. Każdy przedsiębiorca się zgodzi, że to podstawa zarządzania projektami. Firma Microsoft, która sama jest wielką korporacją, zna ten problem doskonale. Tak więc tworzenie złożonych harmonogramów, wiązanie ze sobą wielu zadań jednocześnie, szacunkowy czas trwania realizacji…  tego rodzaju operacje stanowią podstawową misję programu.

Sprawne gospodarowanie budżetem projektu

To samo dotyczy kwestii finansowych. Każdy projekt wymaga jakiegoś budżetu. Czasem są to kwoty małe, innym razem olbrzymie. Jakkolwiek by nie było, odpowiednie rozlokowanie zasobów pieniężnych to klucz, który stanowi o sukcesie firmy… lub jej całkowitej porażce. Microsoft Project pomoże ci zarządzać planem bieżącym tak, aby nie przekroczyć tzw. czerwonej linii. Owszem, to prawda — podejmowanie tego rodzaju decyzji to wielka odpowiedzialność. Niekiedy ciężko jest manewrować na morzu pytań i wątpliwości, które potrafią człowieka przytłoczyć. Jednak z pomocą MS Project łatwiej ci będzie sprostać takim wyzwaniom. Po to ten program powstał.

Raporty MS Project na twojej komórce!

Jeśli posiadasz telefon kompatybilny z programami firmy Microsoft, będziesz mogła z nich korzystać, aby łączyć się z zasobami wytworzonymi przez Microsoft Project Professional. Można powiedzieć, że niemal każdy produkt z logotypem firmy Billa Gatesa (w tym również cała paleta rozwiązań mobilnych) to aplikacja wspomagająca, która będzie służyć obsłudze materiałów wytworzonych z pomocą Microsoft Project. Czy chcesz odczytać listę zadań w samolocie, czy zapoznać się z finansami natychmiast po zakończeniu szkolenia — nie potrzebujesz do tego komputera. Niekiedy wystarczy tylko kliknąć coś na telefonie i gotowe. Koniec uciążliwej papierologii i gonitwy od biura do biura. Wszystko jest dostępne w wersji online!

Czy do zarządzania projektami może być coś lepszego?

Trzeba przyznać, że na rynku mało jest rozwiązań, które mogą się równać z wszechstronnością programu Microsoft Project. Do tego trzeba wspomnieć o przyjaznym interfejsie, który śmiało można określić jako wizualne wsparcie zarządzania. Ms Project pozwala również stworzyć przejrzyste prezentacje pokazujące zakres realizacji projektu oraz całą masę ważnych informacji, bez których rozwój twojego przedsiębiorstwa nie będzie tak dynamiczny, jak byś sobie tego życzyła. Jeśli wiec posiadasz system Windows, pakiet Office oraz kilka innych zasobów firmy Microsoft — program MS Project będzie istną perłą w koronie. Twoje przedsiębiorstwo skorzysta na tym, bez dwóch zdań, a ty będziesz mogła się cieszyć tym sukcesem choćby na Hawajach.

Aha, jeszcze jedno…

Licencja na Microsoft Project Professional jest bezterminowa. Oznacza to, że kupując program raz, możesz z niego korzystać już zawsze. W ramach subskrypcji masz również zaproszenie na szkolenie MS oraz inne benefity, płynące ze współpracy z firmą Microsoft.

Dodaj komentarz