Facebook: jak być niewidocznym na czacie?
Chcesz czasem skorzystać z Facebooka w taki sposób, aby nikt nie widział, że się na niego logowałeś? Czy może  po prostu nie chcesz, aby konkretne osoby widziały, że jesteś dostępny na czacie?

A może wolisz całkowicie zrezygnować z używania czatu w najpopularniejszym serwisie społecznościowym?

Opcji modyfikacji i konfiguracji wbrew pozorom minimalistycznego czatu jest co najmniej kilka.

Dziś pokażę Wam jak być niewidocznym na czacie na Facebooku dla wszystkich oraz dla konkretnej osoby lub osób.

Jak być niewidocznym na Facebooku? 🙂

Oczywiście najprostszą metodą jest wyłączenie czatu. Aby to zrobić:

 1. W prawym dolnym rogu kliknij na Opcje a następnie wybierz Wyłącz czat.
  Jak być niewidocznym na czacie na Facebooku?
 2. Pojawi się okienko wyboru trzech opcji.
  Facebook jak wyłączyć czat dla wszystkich znajomych
 3. Wybieramy domyślnie zaznaczoną opcję i klikamy OK.
 4. Czat zostanie wyłączony i będzie pokazywał tylko czas, w jakim dany znajomy się logował (bez pokazywania dostępności w chwili obecnej).
  Facebook jak wyłączyć czat dla wszystkich znajomychTutaj pojawia się pewna dość istotna kwestia. Jeśli używamy Facebooka również na telefonie (i mamy zainstalowaną aplikację Messenger), to nawet gdy czat będzie wyłączony znajomi będą widzieć, kiedy ostatnio się logowaliśmy. Nie będzie informacji o tym, że jesteśmy dostępni w danym momencie. Będzie informacja o naszej ostatniej aktywności, czyli będzie cały czas widać „1m”.

Tutaj niestety nic nie da się zrobić poza odinstalowaniem Facebooka z naszego smartfona.

Dopiero gdy usuniemy Facebooka oraz aplikację Messenger z telefonu,  a w ustawieniach bezpieczeństwa zamkniemy wszystkie aktywne sesje na urządzeniach mobilnych, to przy wyłączonym czacie nasi znajomi nie będą w stanie sprawdzić naszej ostatniej aktywności.

Aby usunąć Facebooka z telefonu musimy go po prostu odinstalować (przeczytaj artykuł o tym, jak odinstalować aplikacje na Androidzie), a następnie zamknąć wszystkie inne sesje. Po deinstalacji, idziemy do ustawień, następnie wybieramy Bezpieczeństwo oraz Miejsce logowania. Klikamy Zakończ aktywność przy wszystkich sesjach mobilnych.

Facebook jak zakończyć aktywności
Gotowe! Teraz już nikt nie będzie wiedział kiedy ostatnio byliśmy dostępni, ale niestety nie będziemy mogli korzystać z Facebooka na naszym smartfonie (chyba, że zrobimy to przez przeglądarkę, a nie aplikację).

Jak być niewidocznym na czacie dla jednej osoby?

Tutaj sposób, w jaki ustawiamy to jest bardzo podobny. Analogicznie jak powyżej klikamy w Opcje, aby wejść w opcje czatu. Tym razem wybieramy trzecią opcję, czyli Wyłącz czat dla wybranych znajomych i wpisujemy imię i nazwisko znajomego. Wystarczy, że wpiszemy pierwszą literę, a Facebook zacznie nam podpowiadać. Po wybraniu klikamy OK.

facebook-jak-wylaczyc-czat-dla-jednej-osoby

Od tej pory wybrany znajomy nie będzie pojawiał się na naszej liście dostępnych znajomych na czacie. Gdy  otworzymy z nim okno rozmowy, to zobaczymy informację, że wyłączyliśmy czat dla tej osoby, ale nadal możemy wysyłać jej wiadomości i je odbierać.

facebook-jak-wylaczyc-czat-dla-jednej-osoby132

Należy pamiętać, że nawet jeśli wyłączyliśmy czat dla danej osoby (a mamy zainstalowanego Facebooka na telefonie), to, tak jak w pierwszym przypadku, znajomy będzie widział, czas naszej ostatniej aktywności (ale nie dostępności).

18 komentarzy

 1. Dominika 6 lutego, 2016
  • Dominika 6 lutego, 2016
 2. Marek 10 lutego, 2016
 3. Marcin 29 lipca, 2016
 4. Regina 11 grudnia, 2016
 5. Regina 21 grudnia, 2016
  • marek 7 marca, 2017
 6. Maggi 28 grudnia, 2016
  • marek 7 marca, 2017
 7. Gość 2 marca, 2017
  • Olga 6 kwietnia, 2017
 8. Ewa 3 marca, 2017
  • Ewa 3 marca, 2017
 9. Ewa 9 marca, 2017
 10. Pati 25 czerwca, 2017
  • Olga 29 czerwca, 2017
  • Kamila 22 stycznia, 2019
 11. Fejsbunio 13 grudnia, 2017

Dodaj komentarz