Aplikacja pogodowa na Androida: TOP 15 najlepszych aplikacji pogodowych na Androida☁️

Zastanawiasz się jaką aplikację pogodową wybrać na telefon z Androidem? Chcesz być stale na bieżąco z warunkami atmosferycznymi i znać pogodę na najbliższe dni?  Trafiłeś w 10-tkę. Sprawdź listę 15 najlepszych aplikacji pogodowych na Androida. 
Chyba dawno już minęły czasy, kiedy naszym jednym źródłem informacji o pogodzie była telewizja oraz prognoza pogody wyświetlana kilka minut po wiadomościach. Pamiętacie jeszcze te czasy? 🙂

Odkąd nasze życie na dobre zostało zdominowane przez smartfony, to właśnie one przejęły rolę bardzo wielu narzędzi. A wszystko dzięki mnóstwie dostępnych aplikacji mogących w prawie dowolny sposób zwiększyć funkcjonalność naszego telefonu.

Najlepszym przykładem tego są właśnie aplikacje pogodowe, dzięki którym możemy na bieżąco śledzić zarówno warunki atmosferyczne jak i pogodę na najbliższe dni.

Dziś pokażę Wam 15 najlepszych aplikacji pogodowych na Androida, dzięki którym pogoda już (prawie) nigdy Was nie zaskoczy.

Najlepsza aplikacja pogodowa na AndroidaWyszukanie i przetestowanie 15 najlepszych aplikacji pogodowych na Androida zajęło mi prawie całą sobotę, abyście Wy mogli w mniej niż 10 minut czytania znaleźć najlepszą dla siebie aplikację do pogody  Jeśli podoba Wam się ten artykuł,  podzielcie się nim ze swoimi znajomymi. ?

Najlepsza aplikacja pogodowa na Androida: lista 15 najlepszych aplikacji pogodowych

Znajdziecie tutaj prawdopodobnie najbardziej wyczerpującą, konkretną i zarazem szczegółowa listę z 15 najlepszymi aplikacjami pogodowymi na Androida.

Zanim przejdziemy do samej listy, to powiem o niej kilka zdań:
  • Lista zawiera tylko oficjalne aplikacje pogodowe, jakie znajdziecie w Sklepie Play (niektóre są także dostępne w Amazon Appstore).
  • Opis każdej aplikacji w możliwie najbardziej zwięzły sposób opisuje jej najważniejsze funkcje.
  • Wszystkie zrzuty ekranu są autentyczne i pochodzą z mojego telefonu (Samsung Galaxy S7 z Androidem „N”).
  • Pod każdym opisem znajdziecie bezpośrednie linki do pobrania aplikacji (głównie są to linki do Google Play, a w kilku przypadkach do Amazon Appstore).
  • Kolejność aplikacji jest zupełnie przypadkowa.  Możecie czytać listę z dowolnej strony.

Aplikacja pogodowa na Androida #1: AccuWeather

Ciężko jest chyba znaleźć osobę, która nie słyszała o aplikacji AccuWeather przynajmniej raz w życiu. AccuuWeather to jedna z bardziej zaawansowanych aplikacji z pogodą wyświetlających dużo ciekawych i szczegółowych danych.

Aplikacja ta jest także jedną z najlepiej sprawdzalnych aplikacji pogodowych oferujących nawet minutową prognozę pogody.

Główne funkcje tej aplikacji pogodowej to: minutowa prognoza pogody z wyprzedzeniem dwugodzinnym dla ponad 20 państw, informacje pogodowe dostosowane do dokładnego adresu/lokalizacji użytkownika, alerty pogodowe (odnośnie śniegu, burz), powiadomienia typu push, radar, wiadomości pogodowe & materiały wideo (po angielsku oraz hiszpańsku), zaawansowana lokalna prognoza pogody, wykresy pogodowe, dużo ciekawych ustawień (różne jednostki, wyświetlanie czasu, nieograniczona ilość lokalizacji) i wiele innych.

Najlepsza aplikacja pogodowa na Androida: AccuWeather

Najlepsza aplikacja pogodowa na Androida: AccuWeather

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 50-100 milionów

Pobierz AccuWeather (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #2: WeatherBug

WeatherBug to kolejna bardzo popularna i lubiana aplikacja pogodowa na telefony z Androidem. Oferuje ona mnóstwo ciekawych funkcji oraz ustawień i jest jednocześnie bardzo łatwa w użyciu i posiada intuicyjny interfejs.

Nawet mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni być problemów z jej obsługą oraz uzyskaniem bardzo szczegółowych danych pogodowych.

Główne funkcje tej aplikacji pogodowej to: specjalne alerty dotyczące wyjątkowo ciężkich warunków pogodowych, aplikacja korzysta z największej profesjonalnej sieci stacji pogodowych, 18 animowanych map, prognoza pogody dla ponad 2,5 miliona lokalizacji, prognoza dostosowana do stylu życia użytkownika (np. z uwzględnieniem sportów na powietrzu), 10-dniowa prognoza pogody, radar Dopplera, informacje o huraganach, dużo ciekawych ustawień oraz danych (temperatura, wiatr, ciśnienie itd.).

Najlepsza aplikacja pogodowa na Androida: Weather Bug

Najlepsza aplikacja pogodowa na Androida: Weather Bug

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.5/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz WeatherBug (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #3: Weather & Radar

Weather & Radar to kolejna bardzo popularna i lubiana aplikacja pogodowa, której twórca widnieje jako „Top Developer” w Sklepie Play.

Jeśli szukasz szybko działającej, prostej i darmowej aplikacji pogodowej, to zdecydowanie powinieneś wypróbować Weather & Radar.

Główne funkcje tej aplikacji pogodowej to: radar deszczu dla obszaru całego świata, zaawansowane widgety pogodowe (wraz z żywymi tapetami), godzinna oraz 14-dniowa prognoza pogody, szczegółowe informacje o wietrze (porywy, siła, kierunek), nasłonecznienie, promieniowanie (informacje UV), lista ulubionych lokalizacji, alerty dla szczególnie ciężkich warunków pogodowych, informacje o opadach w obszarze powiadomień, możliwość udostępniania informacji pogodowych poprzez social media i wiele innych.

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida #3: Weather & Radar

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida #3: Weather & Radar

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.5/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Weather & Radar (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #4: The Weather Channel

The Weather Channel to jedna z najczęściej pobieranych aplikacji pogodowych w Sklepie Play. Jak sama nazwa wskazuje aplikacja ma za zadanie w pełni zastąpić Wam pogodę z TV i udostępnić wszystkie niezbędne informacje bezpośrednio na Waszym telefonie.

Główne funkcje tej aplikacji pogodowej to: informacje o pogodzie oraz szczególnych wydarzeniach w czasie rzeczywistym (dotyczące złych warunków, deszczu, burz itd.), prognoza pogody dla biegaczy, widgety, wiadomości pogodowe oraz materiały wideo, pokazywanie temperatury dla wybranych lokalizacji w pasku powiadomień, zdjęcia tła zmieniające się w zależności od warunków pogodowych, prosty i intuicyjny interfejs.

Najlepsza aplikacja pogodowa na Androida: The Weather Channel

Najlepsza aplikacja pogodowa na Androida: The Weather Channel

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.3/5
Liczba pobrań: 50-100 milionów

Pobierz The Weather Channel (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #5: Yahoo Weather

Yahoo Weather (znana także po prostu jako Pogoda Yahoo) to jeden z najbardziej znanych internetowych serwisów pogodowych. Od dłuższego czasu jest on także dostępny na Androida i możemy go bez problemu pobrać ze Sklepu Play.

Aplikacja Yahoo Weather jest najbardziej znana z przepięknych tapet dostosowanych do pory dnia, lokalizacji oraz warunków pogodowych.

Główne funkcje tej aplikacji pogodowej to: bardzo precyzyjne informacje pogodowe oraz prognoza pogody w przedziale godzinnym, 5 dniowym oraz 10 dniowym, szczegółowe informacje (ciśnienie, wiatr, opady), animacje pogodowe (dotyczące wiatru, zachodu, wschodu słońca), interaktywne mapy, możliwość równoczesnego śledzenia pogody w wybranych lokalizacjach (dodanie do 20 miast), łatwość użytkowania i wiele innych.

Aplikacja pogodowa na Androida: Yahoo Weather

Aplikacja pogodowa na Androida: Yahoo Weather

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Yahoo Weather (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #6: Precise Weather YoWindow

A teraz czas na coś nieco innego, czyli aplikację Precise Weather YoWindow. Ta aplikacja nie tylko nieco różni się od pozostałych tutaj pozycji, ale jest także jedną z moich ulubionych aplikacji pogodowych w ogóle.

Precise Weather YoWindow nie zarzuci Was tysiącem przeróżnych danych pogodowych, ale w  zamian pokaże Wam bardzo ciekawy krajobraz, który będzie się zmieniał w zależności od warunków pogodowych obszaru, którego dotyczy.

Poza samym krajobrazem aplikacja również odwzorowuje bieżące warunki pogodowe za pomocą sygnałów dźwiękowych (np. stukanie deszczu).

Jeśli chcemy zobaczyć prognozę pogody, to musimy po prostu przewinąć bieżący ekran.

Najlepsza aplikacja pogodowa na Androida: Precise Weather YoWindow

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.6/5
Liczba pobrań: 5-10 milionów

Pobierz Precise Weather YoWindow (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #7: Weather & Clock Widget

Weather & Clock Widget (znana także po prostu jako Widget Pogoda & Zegar) to aplikacja pogodowa której używam już z powodzeniem od kilku lat.

Dla mnie nie ma lepszej aplikacji pogodowej jeśli chodzi o widgety. Widgety z tej aplikacji są nie tylko bardzo ładne, ale zawierają mnóstwo szczegółowych i ciekawych danych pogodowych.

Główne funkcje tej pogodowej to: informacje pogodowe w czasie rzeczywistym oraz prognoza pogody dla lokalizacji z całego świata (informacje na temat wilgotności, ciśnienia, widoczności, opadów, UV, kierunek wiatru, szybkość), pogoda godzinowa i 10-godzinna, zachód i wschód słońca, orientacja pozioma i pionowa, różne skórki, zaawansowany widgety z mnóstwem ciekawych danych i wiele innych.

Najlepsza aplikacja pogodowa na Androida: Weather & Clock Widget

Najlepsza aplikacja pogodowa na Androida: Weather & Clock Widget

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 50-100  milionów

Pobierz Weather & Clock Widget (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #8: Weather Underground

Weather Underground to kolejna ciekawa propozycja dla osób zainteresowanych dokładnym śledzeniem warunków pogodowych na swoich telefonach. Aplikacja obiecuje, że dostarczy nam najbardziej dokładnych i precyzyjnych danych pogodowych, które dodatkowo są aktualizowane i potwierdzane przez niemałą społeczność entuzjastów pogodowych.

Główne funkcje tej aplikacji fotograficznej to: aplikacja korzysta z ponad 200 prywatnych stacji pogodowych mających zapewnić jeszcze lepszą i bardziej dokładną prognozę pogody, interaktywna pogoda oraz radar, powiadomienia odnośnie pogody w pasku powiadomień, szczegółowe bieżące informacje pogodowe (temperatura, prędkość wiatru & kierunek, wilgotność, prognoza 10 dniowa oraz godzinna), jasny/ciemny motyw, zaawansowane widgety, powiadomienia typu push. 

Aplikacja pogodowa na Androida: Weather Underground

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.5/5
Liczba pobrań: 5-10 milionów

Pobierz Weather Underground (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #9: Today Weather – Forecast

Today Weather to jedna z najwyżej ocenianych aplikacji pogodowych w Gogle Play (jej średnia ocena wynosi aż 4,7 gwiazdek na 5).

Aplikacja ta ma bardzo miły (żeby nawet nie rzec piękny) interfejs i jest bardzo łatwa w użyciu (będzie świetnym wyborem również dla mniej zaawansowanych użytkowników).

Główne funkcje tej aplikacji pogodowej to: przejrzysta i łatwa w rozumienia prezentacja danych pogodowych, pięknie zdjęcia w tle odpowiadające bieżącym warunkom pogodowym, informacje na temat jakości powietrza oraz UV, zachód/wschód słońca, pełnia księżyca, możliwość zrobienia zdjęcia, naniesienia na nie informacji pogodowych i udostępnienia go znajomym, widgety, alerty odnośnie wyjątkowo złych warunków pogodowych, codzienna prognoza pogody i wiele innych.

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida: Today Weather - Forecast

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida: Today Weather - Forecast

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.7/5
Liczba pobrań: 100-500 tysięcy

Pobierz Today Weather (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #10:  Weather (Pogoda)

Jeśli jesteś minimalistą tak jak ja lub przynajmniej masz takie zapędy i lubisz proste w obsłudze aplikacje, to na pewno polubisz aplikację pogodową Weather.

Jak jej prosta nazwa wskazuje, aplikacja Weather to po prostu kwintesencja informacji pogodowych jakich możesz potrzebować przedstawionych w bardzo prostej, czytelnej i przyjaznej formie.

Główne funkcje tej aplikacji pogodowej to: godzinna oraz 10-dniowa prognoza pogody, informacja na temat wilgoci, ciśnienia oraz temperatury, aplikacja wykorzystuje Material Design, dzięki któremu zawdzięcza swój przepiękny interfejs, radar w czasie rzeczywistym odnośnie deszczu/burz, powiadomienia, obejmuje lokalizacje  z całego świata, łatwa w obsłudze i bardzo czytelna.

Aplikacja pogodowa na Androida: Weather (Pogoda)

Aplikacja pogodowa na Androida: Weather (Pogoda)

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Weather (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #11: Klara Weather

Lista najlepszych aplikacji pogodowych na Androida nie byłaby kompletna bez aplikacji Klara Weather.

Jeśli macie bardziej analityczny umysł i lubicie dane przedstawiane w postaci wykresów, to na pewno aplikacja Klara Weather przypadnie Wam do gustu.

Główne funkcje tej aplikacji fotograficznej to: wszystkie najważniejsze informacje pogodowe przedstawione są na jednym ekranie, prognoza pogody dla dowolnego miejsca (dane pochodzą ze znanej aplikacji YT), szczegółowe informacje pogodowe (temperatura, zachmurzenie, opady, prędkość wiatru oraz kierunek, wilgoć, ciśnienie), krótko oraz długo terminowa prognoza pogody, ulubione lokalizacje, różne skórki, widgety i wiele innych.

Aplikacja pogodowa na Androida: Klara Weather

Aplikacja pogodowa na Androida: Klara Weather

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.6/5
Liczba pobrań: 100-500 milionów

Pobierz Klara Weather (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #12: Weather Forecast

Chcecie poznać jeszcze więcej ciekawych aplikacji pogodowych na Androida? Świetnie!

Aplikacja Weather Forecast to kolejna bardzo lubiana aplikacja, której średnia ocena w Google Play wynosi aż 4.7 gwiazdek na 5.

Główne funkcje tej pogodowej to: bardzo szczegółowe i zróżnicowane informacje odnośnie bieżącej pogody (ciśnienie, wschód/zachód słońca, wilgoć, opady, widoczność, wiatr etc.), dzienna, godzinna, 7-dniowa oraz 10-dniowa prognoza pogody, pokazywanie pogody zgodnej z lokalizacją GPS użytkownika, możliwość śledzenia pogody w kilku miejscach jednocześnie, różne jednostki temperatury, możliwość udostępniania informacji pogodowej przyjaciołom, wykresy oraz inne.

Aplikacja pogodowa na Androida: Weather Forecast

Aplikacja pogodowa na Androida: Weather Forecast

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.7/5
Liczba pobrań: 100-500 milionów

Pobierz Weather Forecast (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #13: GO Weather Forecast & Widgets

Jeśli jesteście fanami aplikacji GO (np. aplikacji GO SMS Pro), to na pewno także polubicie aplikację pogodową GO.

Jak to zazwyczaj ma miejsce w przypadku aplikacji GO, GO Weather Forecast & Widgets to bardzo zaawansowana i wielofunkcyjna aplikacja pogodowa. Jeśli nie jesteś minimalistą, to na pewno ją polubisz.

Główne funkcje tej aplikacji pogodowej to: bardzo dużo różnych widgetów (z pogodą oraz zegarem), żywe tapety odzwierciedlające aktualne warunki pogodowe, szczegółowe dane pogodowe (temperatura, UV, widoczność, ciśnienie), godzinowa oraz dzienna prognoza pogody, mapa & radar, alerty, informacje pogodowe z uwzględnieniem aktywności na świeżym powietrzu, obsługa wielu języków i wiele innych.

Aplikacja pogodowa na Androida: GO Weather Forecast & Widgets

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.5/5
Liczba pobrań: 50-100 milionów

Pobierz GO Weather (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #14: Windy

Windy to aplikacja dla wszystkich tych, którzy lubią sporty ekstremalne i aktywności na świeżym powietrzu. Poza informacjami czysto pogodowymi, aplikacja również daje nam dostęp do szczegółowych informacji dotyczących wiatru.

Dodatkowo aplikacja korzysta z informacji udostępnianych przez swoje własne społeczności/wolontariuszy, którzy chcąc się dzielić i udostępniać bieżące informacje o pogodzie z innymi użytkownikami aplikacji.

Główne funkcje tej aplikacji fotograficznej to: bardzo użyteczny kompas wiatrowy :), animowana mapa wiatru (śledzenie/radar), szczegółowe raporty dotyczące wiatru (szybkość, porywy, temperatura, ciśnienie, zachmurzenie), fale, huragany, sztormy, lokalna prognoza pogody na 10 dni do przodu, bardzo atrakcyjny design, możliwość czatowania z innymi użytkownikami/znajomymi w aplikacji i wiele innych.

Aplikacja pogodowa na Androida: Windy

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.7/5
Liczba pobrań: 100-500 tysięcy

Pobierz Windy (Google Play)

Aplikacja pogodowa na Androida #15: Meteo
Meteo znajduje się na końcu listy, ale nie oznacza to, że jest to najgorsza z przedstawianych tu aplikacji pogodowych. Jest wręcz przeciwnie. Meteo znane jest przede wszystkim w Polsce. To bardzo dobra i zarazem zaawansowana aplikacja pogodowa o dużej sprawdzalności.

Główne funkcje tej aplikacji pogodowej to: możliwość śledzenia ponad 35 tysięcy lokalizacji w Polsce (i ponad 5000 na całym świecie), możliwość dodania swojej własnej lokalizacji, modele krótko i długoterminowe, widgety, filtry, szybkie przewijanie, mnóstwo bardzo szczegółowych informacji i wiele innych.

Aplikacja pogodowa na Androida: Meteo

Aplikacja pogodowa na Androida: Meteo

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.7/5
Liczba pobrań:100-50 tysięcy

Pobierz Meteo (Google Play)

Jeśli widzisz w tej liście jakieś błędy lub chcesz, abym dodała tutaj  jakąś aplikację, koniecznie daj mi znać. Chętnie listę zaktualizuję lub zmienię zgodnie z Waszymi sugestiami. Dzięki. 🙂

Dodaj komentarz