Jak przenieść numer na kartę do innego operatora?

Artykuł sponsorowany.

Na rynku usług komórkowych co rusz pojawiają się nowe ciekawe oferty na kartę. Operatorzy niemalże ścigają się ze sobą, wypuszczając coraz bardziej atrakcyjne pakiety internetu, rozmów i SMS-ów. Nic zatem dziwnego, że od czasu do czasu może skusić Cię zmiana usługodawcy, szczególnie jeśli wszyscy znajomi przeszli do innego.

Na szczęście przeniesienie numeru na kartę jest dużo prostsze niż w przypadku umowy abonamentowej, nie trzeba bowiem czekać do końca terminu jej obowiązywania i martwić się ewentualnymi karami finansowymi. Podpowiadamy, jak przenieść numer na kartę – łatwo i sprawnie!

Jak przenieść numer na kartę do innego operatora?

Przeniesienie numeru na kartę nie jest na szczęście trudnym procesem. Można zrobić to na trzy sposoby:

  • przez internet – najszybciej i bez wychodzenia z domu,
  • w salonie nowego operatora,
  • na infolinii nowego operatora.

Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście ta pierwsza opcja. Nic dziwnego, bo żeby przenieść swój obecny numer do nowego usługodawcy, wystarczy Ci smartfon, tablet lub komputer. Wyjaśnimy, jak to zrobić, na przykładzie przejścia do Orange na kartę.

Wystarczy odwiedzić stronę internetową Orange i wypełnić krótki wniosek online o przeniesienie. Zaczynasz od wprowadzenia swojego numeru, na który dostajesz od operatora SMS-a z kodem. Dzięki niemu potwierdzisz, że nie pomyliłeś się przy wpisywaniu i wszystko przebiegnie pomyślnie. Następnie podajesz swoje dane, takie jak imię, nazwisko oraz adres, po czym potwierdzasz wniosek. Kurier przywiezie Ci darmową kartę SIM prosto pod Twoje drzwi. Wkładasz ją do telefonu, doładowujesz konto i aktywujesz ofertę dla przenoszących numer do Orange na kartę.

Wniosek o przeniesienie numeru jest akceptowany przez starego operatora. Dopóki tego nie zrobi (co zwykle nie trwa długo), korzystasz jeszcze z poprzednich usług. W przypadku przejścia do Orange nie musisz się jednak martwić, że coś Cię ominie. Sieć będzie na bieżąco informować Cię SMS-owo, jaki jest etap przechodzenia do sieci.

Najlepsza oferta w Orange na kartę

Przejście do Orange na kartę zdecydowanie się opłaca. Operator oferuje między innymi ofertę Orange Free na kartę, w ramach której po każdym doładowaniu dostajesz darmowe GB. Ich liczba oraz czas dostępności są uzależnione od nominału doładowania – im więcej „wrzucisz” na konto, tym więcej wpadnie na nie dodatkowych giga:

  • 2,5 GB na 2 dni – przy doładowaniu za 5 zł,
  • 5 GB na 5 dni – przy doładowaniu za 10 zł,
  • 15 GB na 1 miesiąc – przy doładowaniu za 30 zł,
  • 25 GB na 3 miesiące – przy doładowaniu za 50 zł,
  • 50 GB na 5 miesięcy – przy doładowaniu za 100 zł,
  • 100 GB na 5 miesięcy – przy doładowaniu za 200 zł.

Z Orange Free na kartę nie przepłacasz też za rozmowy i SMS-y. Za 30 zł miesięcznie dostajesz pakiet nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci oraz 15 GB internetu – plus dodatek za doładowanie, czyli w sumie 30 GB.

Dodaj komentarz