5 szybkich faktów na temat PS5

Sony PlayStation 5 to dziewiąta generacja popularnej i lubianej przez graczy konsoli, która swoją premierę miała w listopadzie 2020 roku. W PS5 zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym użytkownicy będą mogli czerpać jeszcze większą radość z gry. A co wyróżnia PS5 od poprzednich generacji? Poniżej przedstawiamy 5 szybkich faktów o tej wyjątkowej konsoli.

1. Konsola dostępna w dwóch wersjach

W zależności od indywidualnych preferencji konsolę PS5 można kupić w wersji z tradycyjnym napędem Blu-ray lub w wersji bez napędu z możliwością cyfrowego odtwarzania gier. Wobec czego użytkownik może sam zdecydować, czy woli kolekcjonować płyty, czy też wystarczy mu ich cyfrowa wersja. Co ważne PS5 bez napędu jest zdecydowanie tańsza, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można wydać na nowe ciekawe gry.

2. Cicha i efektywna praca

Dużą zaletą PS5 jest niezwykle cicha i efektywna praca, gdyż dzięki zastosowaniu innowacyjnych podzespołów proces chłodzenia przebiega niemal bezgłośnie i w żaden sposób nie zakłóca gry. Ponadto konsola nie przegrzewa się i nie zacina, co daje jej zdecydowaną przewagę nad poprzednimi modelami, które były dużo głośniejsze i bardziej zawodne. Co ważne rozwiązania użyte do chłodzenia konsoli są również wyjątkowo trwałe, dlatego sprzęt ten powinien dobrze służyć graczom przez wiele lat.

3. Wsteczna kompatybilność

Wiele gier, które były docelowo stworzone pod konsolę PS4 można obecnie bez problemu odtworzyć na konsoli PS5, korzystając przy tym z najlepszej dostępnej na rynku jakości. Nowoczesna karta graficzna sprawia, że ulubione gry staną się jeszcze bardziej atrakcyjne i dostarczą graczom długie godzin wspaniałej rozrywki. Poza tym gry z PS4 będą się również dużo szybciej wczytywały, a nowe efekty wizualne i dźwiękowe zachwycą każdego użytkownika. Warto podkreślić także, że obecnie można już odtwarzać na PS5 takie gry jak God of War, Uncharted 4, Battlefield 1, Mortal Kombat X czy Persona 5. 

4. Nowy kontroler DualSense

Projektanci zadbali również o to, aby użytkownicy mogli w pełni korzystać z doznań, jakie oferuje im wirtualny świat. W tym celu zaprojektowali nowy kontroler DualSense z realistycznymi efektami dotykowymi, dynamicznymi efektami „Trigger” i wbudowanym mikrofonem. Opływowy kształt nowego pada w połączeniu z intuicyjnie rozmieszczonymi przyciskami pozwala szybko opanować skomplikowane triki, dzięki czemu gracz może jeszcze lepiej wczuć się w klimat danej gry. Ponadto nowy kontroler szybko się ładuje, a bateria jest wyjątkowo wydajna i umożliwia granie bez przerwy przez wiele godzin.

5. Rozszerzenie pamięci

Niewystarczająca pamięć RAM to problem, który sprytnie rozwiązano w konsoli PS5 poprzez opcję dokupienia dodatkowego dysku SSD kompatybilnego z posiadaną konsolą. Mając dodatkowy dysk można zainstalować niemal dowolną ilość gier i nie trzeba się martwić o brak wolnego miejsca. Co prawda zakup dysku wiążę się z większym wydatkiem, jednak dla osób, które dużo grają będzie to opłacalna inwestycja, która znacznie ułatwi im codzienną obsługę konsoli. 

Poza tym PS5 podobnie jak poprzednie konsole od Sony można wygodnie ustawić poziomo lub pionowo przy pomocy specjalnej podstawki dołączonej do opakowania. Jest to zatem świetny wybór dla wymagających graczy, którzy chcą grać w gry na ekranach o dużej rozdzielczości i korzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych dostępnych obecnie na rynku. 

Zobacz także:

Dodaj komentarz