Kalendarz na Androida: Przegląd TOP 10 aplikacji kalendarz na Androida?

Jaki kalendarz na Androida wybrać? Która aplikacja kalendarz będzie najlepsza dla Ciebie? Sprawdźmy listę 10 najlepszych kalendarzy na Androida.




Dawno już minęły czasy, kiedy zmuszeni byliśmy korzystać z oddzielnego notatnika, kalendarza, aparatu czy odtwarzacza MP3. Teraz nie potrzebujemy już tych wszystkich urządzeń, gdyż funkcję każdego z nich może spełnić nasz smartfon.

Dzięki kilku różnym aplikacjom możemy zamienić nasz telefon w praktycznie dowolne urządzenie, jakiego potrzebujemy, w tym w zaawansowany, wielofunkcyjny i inteligentny kalendarz.

W Sklepie Play znajdziemy dość sporo różnych aplikacji kalendarzy. Wiele z nich jest, delikatnie mówiąc, słabej jakości i znalezienie naprawdę dobrego tytułu może okazać się dla zwykłego użytkownika dość trudne.

Dlatego dziśm po przeprowadzeniu dość obszernych testów, chcę Wam pokazać 10 moim zdaniem najlepszych kalendarzy na Androida.

Wyszukanie i przetestowanie 10 najlepszych kalendarzy na Androida zajęło mi prawie całą niedzielę, abyście Wy mogli w mniej niż 10 minut czytania znaleźć najlepszy kalendarz na swojego smartfona.  Jeśli podoba Wam się ten artykuł,  podzielcie się nim ze swoimi znajomymi. ?

Kalendarz na Androida: lista 10 najlepszych aplikacji kalendarzy na Androida

Znajdziecie tutaj prawdopodobnie najbardziej wyczerpującą, konkretną i zarazem szczegółowa listę z aplikacjami kalendarz na Androida.

Zanim przejdziemy do samej listy, to powiem o niej kilka zdań:




  • Lista zawiera tylko oficjalne aplikacje/kalendarze, jakie znajdziecie w Sklepie Play (niektóre są także dostępne w Amazon Appstore).
  • Opis każdej aplikacji w możliwie najbardziej zwięzły sposób opisuje jej najważniejsze funkcje.
  • Wszystkie zrzuty ekranu są autentyczne i pochodzą z mojego telefonu (Samsung Galaxy S7 z Androidem „N”).
  • Pod każdym opisem znajdziecie bezpośrednie linki do pobrania aplikacji (głównie są to linki do Google Play, a w kilku przypadkach do Amazon Appstore).
  • Kolejność aplikacji jest zupełnie przypadkowa.  Możecie czytać listę z dowolnej strony.

Kalendarz na Androida #1: Kalendarz Google

Kalendarz Google (lub po prostu Google Calendar) nie wymaga tutaj chyba zbyt wielu słów wstępu, gdyż jest to prawdopodobnie najbardziej znana aplikacja kalendarz na Androida. Jest to także rzecz jasna moja ulubiona i główna aplikacja tego typu.




Co, czyni Kalendarz Google szczególnie atrakcyjnym dla użytkowników Androida to przede wszystkim jego pełna integracja ze wszystkimi usługami oraz produktami Google. Jeśli jesteś fanem Google tak samo jak to, to na pewno będziesz chciał skorzystać z tej aplikacji (jeśli nie ma jej domyślnie zainstalowanej na telefonie).

Główne funkcje tego kalendarza to: trzy różne widoki (miesiąc, tydzień, dzień), jakiekolwiek wydarzenie z Twojego konta Gmail zostanie automatycznie dodane do kalendarza (np. rezerwacja hotelu, czy lotu), przypomnienia oraz lista zadań, możliwość definiowania oraz dodawania celów bezpośrednio do kalendarza, bardzo szybkie i łatwe tworzenie wydarzeń (sugestie odnośnie ich nazw, miejsca lub ludzi mających brać udział), kalendarz świąt, integracja i synchronizacja z innymi aplikacjami kalendarzami. 

Kalendarz na Androida: Kalendarz Google

Kalendarz na Androida: Kalendarz Google

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.1/5
Liczba pobrań: 100-500 milionów

Pobierz Kalendarz Google (Google Play)

Kalendarz na Androida #2: Business Calendar 2

Jeśli jesteś osobą biznesową, masz na co dzień dużo spraw do załatwienia w świecie biznesu, to na pewno przyda Ci się bardziej zaawansowany i wielofunkcyjny kalendarz, jakim jest Business Calendar 2.

Jest to kolejna wersja bardzo popularnej aplikacji znanej pod nazwą Business Calendar (lub po prostu Kalendarz Biznesowy).

Główne funkcje tego kalendarza to: różne widoki (miesiąc, tydzień, dzień), synchronizacja z innymi aplikacjami kalendarzowymi, kalendarz świąt, informacje na temat pogody oraz urodzin osób z Twojej listy kontaktów, zaawansowane przypomnienia, zaawansowana agenda, wyszukiwanie wydarzeń, 22 motywy, możliwość dodania ponad 600 różnych emotikon do wydarzeń, bardzo dużo różnych ustawień, możliwość udostępniania wydarzeń oraz zadań, obsługa numerów konferencyjnych, intuicyjna nawigacja po aplikacji i wiele innych.

Kalendarz na Androida: Business Calendar 2

Kalendarz na Androida: Business Calendar 2

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.6/5
Liczba pobrań: 1-5 milionów

Pobierz Business Calendar 2 (Google Play)

Kalendarz na Androida #3: Today Calendar 2017

Today Calendar 2017 to aplikacja bazująca w pełni na „stockowej” wersji aplikacji kalendarza na Androidzie obecnej we wszystkich urządzeniach z tym systemem. Ta wersja została jednakże wzbogacona w różne nowe funkcje i bardzo atrakcyjną grafikę.

Główne funkcje tego kalendarza to: bardzo łady interface, różne widoki (miesiąc, tydzień, dzień oraz widok podzielony), agenda z bardzo łatwą możliwością zarządzania wydarzeniami, dużo dodatkowych ustawień, integracja i synchronizacja z innymi kalendarzami, szybkie działanie.

Kalendarz na Androida: Today Calendar 2017

Kalendarz na Androida : Today Calendar 2017

Cena: 7-DNIOWA WERSJA PRÓBNA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.3/5
Liczba pobrań: 1-5 milionów

Pobierz Today Calendar 2017 (Google Play)

Kalendarz na Androida #4: Simple Calendar

Jeśli jesteś minimalistą (lub chociaż masz takie zapędy) i lubisz proste i zarazem wielofunkcyjne aplikacje, to na pewno warto wypróbować Simple Calendar. Jak sama nazwa wskazuje, jest to bardzo prosta aplikacja kalendarz.

Jest ona w pełni darmowa oraz należy do typu aplikacji open source („otwartych”).

Główne funkcje tego kalendarza to: jest to kalendarz w pełni „offline” czyli niewymagający internetu do poprawnego działania, kalendarz nie integruje się z innymi aplikacjami tego typu znajdującymi się na urządzeniu, łatwe tworzenie przypomnień oraz powtarzających się wydarzeń, obsługa widgetów, brak reklam, nie są wymagane żadne pozwolenia do prawidłowego działania aplikacji, prosta i ładna grafika, wyświetlanie różnych widoków (dzień, tydzień, miesiąc).

Kalendarz na Androida: Simple Calendar

Kalendarz na Androida : Simple Calendar

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 50-100 tysięcy

Pobierz Simple Calendar (Google Play)

Kalendarz na Androida #5: Jorte Calendar

Skończyłam właśnie opowiadać o nieco mniej skomplikowanych kalendarzach, więc teraz czas znów na coś bardziej zaawansowanego. 🙂

Jorte Calendar (lub po prostu Kalendarz Jorte) to jedna z najpopularniejszych i najczęściej pobieranych aplikacji kalendarzy w Sklepie Play. Jeśli szukacie czegoś bardziej zaawansowanego z mnóstwem ustawień, to Jorte Calendar może okazać się strzałem w 10.

Główne funkcje tego kalendarza to: różne widoki (miesiąc, dzień, tydzień), możliwość zmiany czcionki, funkcja pamiętnika, synchronizacja oraz kopia w chmurze, obsługa widgetów (różne rodzaje oraz wielkość), synchronizacja z innymi kalendarzami, informacje o pogodzie, kalendarz wydarzeń (np. sportowych) oraz świąt i wiele innych.

Kalendarz na Androida: Jorte Calendar

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.3/5
Liczba pobrań: 10-50 milionów

Pobierz Jorte Calendar (Google Play)

Kalendarz na Androida #6: aCalendar

Jeśli domyślna aplikacja kalendarza nie wystarcza Wam i potrzebujecie większej ilości opcji oraz ustawień, to aCalendar jest kolejną godną uwagi propozycją.

Darmowa wersja aplikacji zawiera bardzo dużo ciekawych funkcji, które możemy dodatkowo wzbogacić wykupując elementy premium.

Główne funkcje tego kalendarza to: bardzo intuicyjne oraz „gładkie” przełączanie się pomiędzy różnymi widokami (miesiąc, dzień, tydzień), zaawansowana agenda, obsługa różnych widgetów, integracja oraz synchronizacja z kalendarzem Google, 48 różnych kolorów, przypomnienia urodzin osób z listy kontaktów, informacje na temat fazy księżyca, skanowanie kodów kreskowych wydarzeń, łatwa obsługa, elementy premium (np. dodatkowe motywy, kalendarz świąt etc.).

Kalendarz na Androida: aCalendar

Kalendarz na Androida: aCalendar

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 5-10 milionów

Pobierz aCalendar (Google Play)

Kalendarz na Androida #7: New Calendar

 

New Calendar to kolejna do prosta, ale jednocześnie „potężna” aplikacja kalendarz na telefony z Androidem.

Główne funkcje tego kalendarza to: łatwe zarządzanie swoimi planami, integracja oraz synchronizacja z kalendarzem Google, różne widoki (tydzień, miesiąc, rok), informacja na temat świąt dla ponad 30 regionów, przypomnienia głosowe, informacja na temat faz księżyca, wschód i zachód słońca, różne widgety, informacje o czasie z różnych stref czasowych w tym samym momencie, agenda i wiele innych.

Kalendarz na Androida: New Calendar

Kalendarz na Androida: New Calendar

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 1-5  milionów

Pobierz New Calendar (Google Play)

Kalendarz na Androida #8: Offline Calendar

Offline Calendar, jak sama nazwa wskazuje, to propozycja dla tych, którzy nie są non stop podłączeni do Internetu i cenią sobie aplikacje, które nie wymagają do działania stałego podłączenia do Wi-Fi lub danych komórkowych.

Offline Calendar to aplikacja bardzo prosta, więc nie będę nawet wyszczególniać tutaj jej wszystkich opcji. To, co ją wyróżnia na tle pozostałych aplikacji kalendarzy omawianych tutaj to fakt, że umożliwia ona tworzenie wielu niezależnych od siebie kalendarzy, które nie będą się ze sobą ani z kontem Google synchronizować.

Mogą to być np. kalendarze, w których zapisujemy urodziny nam bliskich, terminy naglących nas projektów czy w zasadzie czegokolwiek tylko chcemy. Możemy stworzyć oddzielny kalendarz na każdy oddzielny rodzaj wydarzenia.

Kalendarz na Androida: Offline Calendar

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: NIE
Wyświetla reklamy: NIE
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.2/5
Liczba pobrań: 10-50 tysięcy

Pobierz Offline Calendar (Google Play)

Kalendarz na Androida #9: Calendar Widget

Ta aplikacja to po prostu bardzo rozbudowany i wielofunkcyjny widget z kalendarzem który możemy umieścić na pulpicie lub pulpitach naszego telefonu.

Jest to tak naprawdę zbiór bardzo ładnie wyglądających kalendarzy pasujących na wszystkie możliwe okazje.

Główne funkcje tego kalendarza to: bardzo ładny i elegancji wygląd, ponad 80 różnych motywów, synchronizacja z kalendarzem Google, kalendarz faz księżyca, możliwość wyświetlania informacji na temat urodzin Twoich znajomych, UI wykorzystujący Material Design i wiele innych,

Kalendarz na Androida: Calendar Widget

Kalendarz na Androida: Calendar Widget

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.5/5
Liczba pobrań: 1-5 milionów

Pobierz Calendar Widget (Google Play)

Kalendarz na Androida #10: DigiCal Calendar Agenda




DigiCal Calendar to kolejny ciekawy kalendarz na Androida. To jest zdecydowanie jedna z najbardziej zaawansowanych i potężnych aplikacji tego typu, jaką możemy znaleźć w Sklepie Play.

Główne funkcje tego kalendarza to: synchronizacja z kalendarzem Google, 7 różnych widoków kalendarza oraz agendy, 6 różnych widgetów z możliwością dostosowywania ich do własnych potrzeb, informacje na temat świąt, wydarzenia sportowe, prognoza pogody, 42 kolory do wyboru, brak reklam i wiele innych.

Kalendarz na Androida: DigiCal Calendar Agenda

Kalendarz na Androida: DigiCal Calendar Agenda

Cena: DARMOWA
Dostępna wersja premium/płatne dodatki: TAK
Wyświetla reklamy: TAK
Średnia ocena w Sklepie Play: 4.4/5
Liczba pobrań: 5-10 milionów

Pobierz DigiCal Calendar (Google Play)

9 komentarzy

  1. Monika 31 grudnia, 2017
  2. Detektyw 31 stycznia, 2018
  3. Miszkurka2000 20 stycznia, 2019
  4. MB4DROID 15 marca, 2019
  5. twenty4ever 17 września, 2019
  6. DroidBiteApple 5 listopada, 2019
  7. Dester 15 listopada, 2019
  8. Sirpio 15 maja, 2021
  9. Piotr 16 maja, 2022

Dodaj komentarz