6 kroków do wyciśnięcia maksimum z Twojego smartfona! Poznaj gadżety, jakie warto do niego zakupić

Kiedyś telefon był “zwykłym” urządzeniem do dzwonienia. Dziś za pomocą smartfona możemy sprawniej podróżować samochodem, obsługiwać urządzenia znajdujące się dwa pokoje dalej czy monitorować swoje treningi. A to tylko niektóre z jego zastosowań.

Na rynku zdecydowanie nie brakuje sprzętu, który ma na celu albo ochronę Twojego telefonu, albo uczynienie korzystania z niego jeszcze wygodniejszym. Ale które z nich warto kupić? Które można pominąć?

Oto sześć gadżetowych kroków do wyciśnięcia maksimum z Twojego smartfona.

Gotowi? Zaczynamy!

Krok 1: Zadbaj o bezpieczeństwo!

Zanim zdecydujesz się na poprawę jakości codziennego życia, musisz pomyśleć o bezpieczeństwie smartfona. W końcu jest on narażony na masę zagrożeń i jeśli nie zapewnisz mu ochrony, zwyczajny upadek na twardą powierzchnię może wyrządzić nieodwracalne szkody.

Do wyboru masz etui lub ochronne szkło hartowane. Co można w tym wypadku polecić? Obie opcje!

W zależności od swoich preferencji, możesz wyposażyć się w etui typu hardcase (ochrona plecków) lub bookcase, który zabezpiecza cały telefon. Pozbawia Cię jednak przy tym jego oryginalnego wyglądu. Do Ciebie należy decyzja, który z nich wybierzesz.

Są etui, które mają za zadanie przyciągać wzrok. Są też takie, które chwalą się pancernym zabezpieczeniem i innowacyjnymi rozwiązaniami. Warto mieć choćby najlichszą ochronę tego rodzaju – to zawsze dodatkowe zabezpieczenie w razie upadku.

A przydarzają się one nawet najbardziej ostrożnym użytkownikom. Wystarczy, że telefon zaplącze się w materiał przy wyciąganiu z kieszeni… i nieszczęście gotowe.

Albo i nie, jeśli masz etui. Uzupełnieniem dla niego będzie wspomniane szkło hartowane – odpowiednio naklejone, ochroni szybkę przed ryzykiem zarysowania.

Krok 2: Ładuj bez kabla

Skoro podstawowa sprawa związana z bezpieczeństwem jest już odhaczona, pora na akcesoria prowadzące do ułatwienia sobie życia.

Ładowanie indukcyjne jeszcze niedawno było nowinką – dodajmy, że dość drogą – tymczasem coraz więcej telefonów ze średniej półki obsługuje już ładowanie bezprzewodowe. Można zaryzykować stwierdzenie, że niebawem rozwiązanie to stanie się standardem.

Zamiast bowiem męczyć się z kablami, wystarczy najzwyczajniej w świecie położyć smartfon na ładowarce. Te najlepsze zadbają o to, by uzupełniał baterię zgodnie z najlepszymi praktykami – zabezpieczą na przykład przed jej przeładowaniem.

Dodajmy do tego fakt, że jedna ładowarka indukcyjna potrafi obsłużyć kilka urządzeń jednocześnie.

Krok 3: Bezpiecznie korzystaj z telefonu podczas jazdy autem

Dzięki samochodowemu uchwytowi na telefon, możesz w każdej chwili korzystać z coraz lepszej nawigacji dostępnej na smartfonie lub prowadzić rozmowy bez użycia rąk. To zatem nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo.

Zwykły uchwyt magnetyczny lub grawitacyjny to całkiem dobry pomysł… Ale zawsze można pójść o krok dalej. Na przykład kupując sobie uchwyt, który nie tylko przytrzyma telefon, ale i w międzyczasie go podładuje.

Ciekawym rozwiązaniem, a zarazem idealnym w swej prostocie, jest HUD (Head Up Display). Najczęściej jest to osobny gadżet do samochodu, pozwalający na wyświetlanie na szybie pojazdu najważniejszych parametrów dotyczących auta i trasy. Istnieją jednak modele, dzięki którym można użyć w ten sposób swojego smartfona: wystarczy położyć go na zabezpieczonej przed poślizgami macie pod przednią szybą samochodu, a specjalny wyświetlacz przeniesie wprost na nią widok wyświetlacza telefonu. 

Te kilka ułamków sekund, które oszczędzisz w ten sposób, nie musząc zerkać na deskę rozdzielczą, mogą się okazać decydujące podczas niebezpiecznej sytuacji na drodze!

Nie sposób nie wspomnieć też o komforcie jazdy, jaki towarzyszy korzystaniu z HUD-a.

Krok 4: Rób lepsze zdjęcia – wygodniej

Jednym z urządzeń, które smartfony stopniowo niemal wyparły z codziennego użytku, jest aparat fotograficzny.

Nawet jeśli na co dzień nie robisz zdjęcia za zdjęciem, by potem publikować je na Instagramie czy Facebooku, z pewnością docenisz kolejny z prezentowanych gadżetów podczas podróży.

Selfie stick, bo o nim mowa, nieco już spowszedniał. Co nie znaczy, że nie jest przydatnym dodatkiem. Jeśli zatem masz już odpowiednią ochronę telefonu, wygodną bezprzewodową ładowarkę i stabilny uchwyt do auta, możesz pomyśleć o kolejnym aspekcie życia, który może stać się łatwiejszy dzięki technologii.

Kijek do selfie, łączący się ze smartfonem poprzez Bluetooth, pozwoli Ci zrobić znacznie lepsze i ciekawsze zdjęcia. A to wszystko dzięki zyskaniu szerszej perspektywy, niż w przypadku fotek robionych “z ręki”.

Dodatek ten ochroni też Twój telefon przed zamoczeniem, kiedy robisz zdjęcia w basenie czy podczas zanurzenia po pas w morskiej wodzie.

A jeśli często fotografujesz trzymając smartfon w dłoni, pomyśl o ringu. To kółko naklejane na pleckach, w które można wsunąć palec. Dzięki temu masz pewność, że telefon nie wyślizgnie się z ręki, a poza tym zyskujesz szerszy dostęp do ekranu dotykowego.

Jeśli zaś chodzi o zdjęcia wykonywane nocą… Wiele telefonów charakteryzują niedociągnięcia na tym polu, ale spokojnie, również i na ten problem znajdą się odpowiednie gadżety. Coraz popularniejsze są naklejane na urządzeniu tzw. Selfie Ring Lite’y, czyli niewielkie okrągłe latarki. Emitują światło o natężeniu wystarczającym do tego, by nawet o zmierzchu na plaży czy podczas koncertu wykonać fotografię wysokiej jakości!

Krok 5: Słuchaj muzyki gdzie chcesz, kiedy chcesz

Nie brzmi odkrywczo, prawda? W końcu słuchawki to gadżet docelowo dołączany przez producenta do zakupionego smartfona.

Tyle, że najczęściej posiadają niewygodny kabel… Którego można (i warto) się pozbyć, by móc słuchać muzyki w zupełnie inny sposób. Słuchawki bezprzewodowe to szczególnie dobry pomysł, jeśli należysz do osób aktywnych.

Przed zakupem zwróć uwagę nie tylko na jakość dźwięku, ale i na pojemność baterii, czas pracy słuchawek, wodoodporność oraz na zasięg ich działania. A jeśli ćwiczysz, sprawdź czy kupowany model posiada ochronę przed potem.

Z kolei jeżeli muzyki słuchasz razem ze znajomymi, jako następny gadżet do telefonu wybierz głośnik bezprzewodowy. To idealne rozwiązanie nie tylko na domową imprezę, ale i na przykład na grilla z rodziną i/lub przyjaciółmi.

Zobacz również artykuł nt. Xiaomi.

Krok 6: Sparuj telefon ze swoim smartwatchem lub smartbandem

Oczywiście, aby to zrobić, potrzebujesz tego przydatnego dodatku. Ale do czego się on właściwie przydaje?

Osoby ćwiczące docenią możliwość rejestrowania jednej z wielu aktywności fizycznych. Do tego smartband/smartwatch potrafi m.in. monitorować pracę serca czy… jakość snu.

Jakby tego było mało, świetnie dogaduje się ze smartfonem i pozwala na przykład zdalnie obsługiwać aplikacje, powiadamiać o otrzymanych wiadomościach SMS albo, w przypadku niektórych modeli, robić zdjęcia telefonem… bez naciskania przycisku na samym urządzeniu. Wystarczy ustawić smartfon z uruchomionym aparatem w wyznaczonym miejscu, wrócić do grupy znajomych, z którymi robisz sobie fotkę, a potem nacisnąć przycisk na smartbandzie. Gotowe!

To oczywiście nie wszystkie akcesoria do telefonów, w jakie warto się wyposażyć. Ale jeśli masz te wymienione powyżej, wkrótce przekonasz się, że życie z nimi może być znacznie przyjemniejsze, a Twój smartfon – bezpieczniejszy!

Dodaj komentarz