W czym przewozić laptopa – kilka praktycznych porad

Laptopy to urządzenia mobilne, które często zabieramy ze sobą w rozmaite miejsca – do pracy, w podróż, a nawet niekiedy w plener. Trudno bez nich żyć, dlatego trzeba koniecznie zadbać o właściwe przewożenie ich, żeby służyły nam jak najdłużej w dobrej formie.

Każdy z nas choć raz zapewne przenosił laptopa w rękach lub wiózł luzem na tylnym siedzeniu w samochodzie. Jak powinno się tak naprawdę transportować tego typu urządzenia, żeby ograniczyć ryzyko wystąpienia awarii?

Konsekwencje niewłaściwego transportu

Można by w tym miejscu zadać sobie pytanie: a dlaczego nie powinniśmy przewozić laptopa w zwykłych torbach lub przenosić ich w rękach?

Konsekwencji takiego postępowania bywa naprawdę wiele. Oczywiście, jeśli raz na jakiś czas przeniesiemy komputer w rękach na krótkim dystansie, to zapewne nic mu się nie stanie. Jednak lepiej dmuchać na zimne i wyrobić sobie odpowiednie nawyki.

Laptopa łatwo bowiem uszkodzić również podczas nieodpowiedniego transportu. Szybko pojawią się nieestetyczne zarysowania na obudowie, a w gorszym przypadku może dojść nawet do uszkodzenia matrycy.

Główne zasady postępowania – co trzeba zrobić, żeby laptop zawsze był bezpieczny?

Podstawowym nawykiem, który powinniśmy wypracować, jest przewożenie laptopa w pionie. Choć wydaje się to nienaturalne, jest to jednak najbezpieczniejsza metoda do transportowania komputera. Dlaczego? Ponieważ w takiej pozycji na laptop przenosi się zdecydowanie mniejsza ilość drgań niż gdy leży poziomo. Dzięki temu jest znacznie mniej narażony na poważne uszkodzenie matrycy lub dysku twardego.

Nie można też zapominać, że podczas transportu od komputera koniecznie trzeba odpiąć wszelkie akcesoria. W innym razie łatwo może dojść do uszkodzenia gniazda np. w zasilaczu.

Różne rodzaje toreb na laptopy – przezorny zawsze ubezpieczony

Laptopy podczas transportu muszą znajdować się w dedykowanej do tego torbie, plecaku lub etui, które zagwarantują pełną ochronę komputera oraz wszystkich akcesoriów. Warto szukać odpowiednich produktów w wyspecjalizowanych sklepach, jak AkcesoriaMarket.pl, który stawia na jakość, indywidualność i bezpieczeństwo. Bez względu na to, co wybierzmy, trzeba szukać modeli wytrzymałych, z dobrej klasy materiałów, wykonanych z dbałością o detale i wszystkie przeszycia.

Na co warto się zdecydować? Każde z wymienionych rozwiązań wyróżniają inne cechy, przez co sprawdzają się w nieco innych warunkach.

Torby są idealne do noszenia laptopów lekkich i małych. Pomieszczą sprzęt i wszystkie potrzebne akcesoria (zasilacze, pendrive’y, dyski zewnętrzne itp.). Pamiętajmy jednak, że najlepiej korzystać z torby na krótkich dystansach, na przykład jadąc do pracy lub na spotkanie z klientem. Jeśli planujemy nosić ją na ramieniu przez kilka godzin, może się bowiem okazać dość niepraktyczna.

Etui na laptopa jeszcze ściślej przylega do powierzchni laptopa niż standardowa torba. Niekiedy miewa pasek lub rączkę do noszenia, a w jego wnętrzu zmieścimy laptopa i ewentualnie zasilacz. Czasami od zewnętrznej strony zdarza się kieszonka na dodatkowe, drobne akcesoria. Nie jest to jednak zasada.

Warto postawić na etui, jeśli planujemy wozić laptopa głównie w samochodzie i nie chcemy go zbyt daleko przenosić. Można też wykorzystać je jako formę dodatkowego zabezpieczenia, gdy wkładamy komputer do większego bagażu. Etui ochroni go wówczas przed uszkodzeniami i wstrząsami oraz ewentualnym oddziaływaniem pozostałych elementów bagażu (np. kosmetyków, żywności itp.).

Najsolidniejszym rozwiązaniem jest zazwyczaj plecak na laptopa. Nie da się też ukryć, że jest też najwygodniejszym sposobem na przewożenie komputerów. Plecaki są poręczne, nie zajmują rąk, bez trudu udaje się z ich pomocą przenieść nawet większe urządzenie, bez obaw o nadmierne obciążenie kręgosłupa.

W plecakach jest także sporo miejsca na wszelkie akcesoria – pojawiają się w nich liczne przegródki i kieszonki, w których schowamy wszystko, co akurat może się przydać, nawet podczas dłuższej wycieczki.

Nie tylko bezpieczeństwo i wygoda – wygląd też ma znaczenie

Na koniec muszę jeszcze dodać kilka słów na temat wyglądu toreb, plecaków i etui na laptopy. W ofercie licznych producentów znajdziemy rozwiązania w rozmaitych kolorach i wzorach, wykonane z przeróżnych materiałów. Z pomocą takiej torby można wyrażać siebie oraz tworzyć ciekawe stylizacje. Nikt nie powiedział bowiem, że zabezpieczenie na laptopa nie może być dopasowane do naszego całościowego wyglądu.

Bawmy się zatem, dobierajmy etui i plecaki, które najbardziej nam odpowiadają wizualnie oraz są wykonane z dobrej jakości surowców, żeby nasze laptopy wyglądały pięknie i były bezpieczne w każdych warunkach.

Add Comment