Powody, Dla Których Nie Kupisz Już Nigdy Opon W Inny Sposób Niż Przez Internet

Na wstępie muszę oznajmić, że jestem wierną użytkowniczką Allegro z ponad 13 letnim stażem (konto w serwisie założyłam po raz pierwszy w 2004 roku).

Kupiłam poprzez ten serwis prawdopodobnie wszystkie elektroniczne urządzenia, jakie kiedykolwiek miałam. Kupowałam wtedy, kiedy jeszcze wszyscy bali się kupowania przez Internet, bo przecież mogę wysłać pieniądze nieuczciwemu sprzedawcy, który odeśle mi zapakowaną cegłę. To dziwne, ale nigdy nie dostałam cegły, ani nie wysłałam pieniędzy w “kosmos”.

Stopniowo z biegiem lat kupowałam (a także sprzedawałam) na serwisie coraz więcej rzeczy i już nie tylko była to elektronika. Wielokrotnie były to także ubrania lub gadżety biegowe. Od jakiegoś czasu kupuję w ten sposób także suplementy, odżywki i zdrową żywność. Powód? Takie rozwiązanie jest nieraz kilkukrotnie tańsze niż płacenie za te same produkty w hipermarkecie czy sklepie stacjonarnym. Dodatkowo nie muszę ruszać się z domu i marnować czasu. Jak to mówią Anglicy “it’s a win-win”.

W tym roku do ogromnej już liczby rzeczy, które stale kupuję na Allegro dołączyły również opony zimowe do mojego auta.

Postanowiłam dziś przybliżyć proces zakupu w ten sposób i pokazać Wam, że jest to opcja tania, wygodna i bezpieczna nawet w przypadku kupna produktów, których przecież “nigdy nie kupilibyśmy przez Internet”. Można? Można!

Ale Dlaczego Akurat Opony?

Wybrałam opony, ponieważ jest to temat niezwykle aktualny i obecnie na topie. Zdecydowałam się kupić opony do swojego auta dosłownie tydzień temu, gdy usłyszałam o zbliżających się opadach śniegu.

opony

Jako że jeżdżę autem na co dzień i nieraz w dłuższe trasy, to stwierdziłam, iż nie będę ryzykować jazdy na oponach letnich. Problemem przy zakupie opon okazał się jak zwykle brak czasu oraz mentalność dusigrosza, więc stwierdziłam, że zobaczę jak sytuacja wygląda na Allegro, ponieważ znajomy, który handluje oponami zaproponował mi dość zaporową cenę (jak i odległy termin sprowadzenia opon).

Na szczęście odruch pt. “a jak ta cena wygląda na Allegro” jest u mnie cały czas bardzo silny i po porównaniu ofert nie miałam wątpliwości, że tym razem zakupię opony przez Internet. Najlepsze jest to, że cały proces udało się zamknąć w niecały tydzień (z czego najdłużej trwała sama zmiana opon).

Jak Zmienić Opony Na Zimowe Bez Wychodzenia Z Domu

Cały proces zarówno poszukiwania jak i zamawiania jest niezwykle prosty i szybki. Oto, co należy zrobić krok po kroku:

 • Wchodzimy na stronę Allegro.
 • W pasku wyszukiwania na górze strony wpisujemy po prostu opony albo opony zimowe. W przypadku wpisania tylko słowa “opony” od razu będziemy mieć sugestię wyszukiwania tylko opon zimowych albo tylko opon letnich.
  opony
 • Po sprecyzowaniu rodzaju opon możemy jeszcze dalej zawęzić wyniki wyszukiwania i wybrać takie parametry jak szerokość, średnica, producent czy profil. Oczywiście z lewej strony mamy też jeszcze dodatkowe “Allegrowe” parametry takie jak stan (nowe, używane), rodzaj oferty (kup teraz, licytacja) czy zakres cenowy.
  opony zimowe
 • Po znalezieniu interesującej nas oferty po prostu klikamy na “kup teraz”, płacimy za przedmiot i czekamy, aż opony do nas przyjadą.
  opony kup teraz
 • Istotne jest jeszcze to, że nie musimy mieć konta na Allegro, aby dokonać zakupu. Zdecydowanie jednak polecam je mieć, a wtedy wszystkie zakupy będzie można robić niemalże automatycznie.

Dlaczego uważam kupowanie w ten sposób za “dobry deal”?

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, że kupowanie w ten sposób to nie tylko prawie zawsze dużo niższa cena i wygoda (nie musimy wychodzić z domu), ale także szereg innych plusów. Te najważniejsze w moim odczuciu to:

 • W przypadku zakupu opon na Allegro większość będzie mieć darmową wysyłkę. To byłby zapewne największy argument przeciwników kupowania przez Internet, że przecież opony są ciężkie i ich wysyłka będzie kosztowa tyle, co same opony. Pudło! Wysyłka (i to kurierem) jest w większości ofert darmowa. Jeśli chcemy wyświetlać tylko oferty z darmową wysyłką, to wystarczy, że wybierzemy “Darmowa wysyłka” w pasku na górze (pod paskiem wyszukiwania).
  darmowa wysyłka opon
 • Allegro także posiada swój własny program ochrony kupujących, więc nawet jeśli trafiłby się nieuczciwy sprzedający to i tak Allegro zwróci nam nasze pieniądze. Niemniej jednak system komentarzy i oceny kupujących stosowany w serwisie jest naprawdę wiarygodny. Polegałam na nim przez 13 lat korzystania z Allegro (i nie przesadzę jeśli powiem, że brałam udział w tysiącach aukcji) i nigdy nie miałam żadnych problemów z zakupionym czy zaginionym towarem.
 • Najfajniejsza rzecz ze wszystkich to chyba są jednak Allegro Raty 0%. Co prawda nie korzystałam z nich przy zakupie opon, ale zdarzyło mi się korzystać przy zakupie droższej elektroniki. Jest to rozwiązanie naprawdę genialne. Nie muszę biegać po bankach i prosić o zgodę na udzielenie mi pożyczki (w dodatku oprocentowanej i z prowizją). Wystarczy wypełnić w miarę prosty formularz na Allegro, zweryfikować się i w przeciągu max. 15 minut mieć udzieloną pożyczkę (bez wychodzenia  z domu) i kupić produkt, którego potrzebujemy. I tak – to są naprawdę raty 0%. Tyle, ile pożyczamy, tyle oddajemy. Jak od najlepszego przyjaciela! Opcja zakupu na raty 0% dostępna jest przy każdym produkcie w postaci zielonego guzika z napisem “kup na raty 0%”.
 • Ostatni “benefit” to Monety, czyli coś dla stałych kupujących z duchem kolekcjonerskim. Działa to w bardzo prost sposób. Jeśli kupujemy produkty oznaczone ikoną Monet, to wirtualne Monety trafią na nasze konto. Monety te możemy później wymieniać na kupony i dzięki temu obniżać cenę dalszych zakupów. Jedna Moneta to 1 zł.

Biorąc pod uwagę bardzo mocne argumenty takie jak raty 0%, kupowanie z domu, duży asortyment, niższa cena niż w sklepach stacjonarnych, darmowa wysyłka, a także możliwość zbierania Monet, które obniżą dalsze zakupy trudno jest się nie zgodzić, że to bardzo dobre rozwiązanie. Zarówno dla “starych” użytkowników Allegro jak i ludzi, którzy dopiero przełamują się i zaczynają eksperymentować z zakupami przez sieć.

To jak, zmieniliście już opony na zimowe?

P.S. Udało też mi się znaleźć całkiem dobry deal na alkomaty. Podaję jako, że zbliża się okres świąteczny, będziemy więcej jeździć i więcej pić. 🙂

2 komentarze

 1. CP Grudzień 6, 2017
 2. Fejsbunio Grudzień 13, 2017

Dodaj komentarz