Ochrona ekranu telefonu

Każdy użytkownik smartfona powinien priorytetowo zadbać o ochronę wyświetlacza. W ten sposób unikniesz przykrych konsekwencji uszkodzenia ekranu swojego telefonu. W tym artykule znajdziesz informacje dotyczące ochrony ekranu smartfona. Między innymi dowiesz się, dlaczego warto zamontować taką ochronę, czy zdecydować się na folię ochronną czy może na szkło hartowane oraz jaką jakość powinny mieć produkty chroniące ekran telefonu.

Dlaczego warto zakładać folie ochronne lub szkło hartowane na telefon?

Ekran telefonu to zdecydowanie jedna z najważniejszych części telefonu. W związku z tym to bardzo ważne, aby ekran telefonu był odpowiednio zabezpieczony, gdyż uchroni go to przed ewentualnymi uszkodzeniami. Zastosowanie foli ochronnej lub szkła hartowanego przede wszystkim ochroni ekran przed zarysowaniami. W razie upadku zwłaszcza szkła hartowane przyjmują na siebie uderzenie, dzięki czemu ekran telefonu będzie bezpieczny i co najważniejsze nie pęknie. Taka ochrona ekranu szczególnie polecana jest osobom posiadającym nowe smartfony, które są bardzo delikatne oraz podatne na wszelkie uszkodzenia. Szkło hartowane z całą pewnością zabezpieczy Twój telefon przed stłuczeniem ekranu. Potłuczony lub pęknięty wyświetlacz w większości wypadków znacznie ogranicza lub uniemożliwia korzystanie z telefonu. Zabezpieczenie telefonu jest bardzo ważne, dlatego nie należy na nim oszczędzać, ponieważ koszt wymiany wyświetlacza w dużym stopniu przewyższy cenę dobrego szkła lub foli. Zakup foli lub szkła powinien być pierwszym zakupem zaraz po telefonie.

Co będzie lepsze folia ochronna na telefon czy szkło ochronne?

Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju ochrony potrzebujesz. I tak, folia na telefon jest cieńsza i nie tak wytrzymała jak szkło, dlatego ochronne folie idealnie chronią ekran przed zarysowaniami. Z kolei nie koniecznie uchronią one przed rozbiciem ekranu. W takim wypadku zdecydowanie lepiej sprawdzą się szkła ochronne. Folia ochrona jest zdecydowanie tańsza niż szkło hartowane czy szkło hybrydowe. Dobrze przyklejona folia ochronna jest praktycznie niewidoczna. Poza tym folia czy szkło dobrej jakości, w żaden sposób nie wpływają na dotyk, dzięki czemu bez przeszkód możesz swobodnie manewrować paluszkami po ekranie. Zawsze przy wyborze zarówno foli, jak i szkła trzeba pamiętać, aby wybierać te do dedykowanych modeli telefonów, gdyż tylko to da Ci gwarancję, że folia lub szkło będą pasować do Twojego ekranu.

Czy jakość foli lub szkła ochronnego na telefon ma znaczenie?

Zdecydowanie tak. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że gorsza jakość foli lub szkła nie będzie dobrze chroniła ekranu. Poza tym produkty słabej jakości gorzej przylegają do ekranu, często tworząc wypukłości lub pęcherze na jego powierzchni, co może powodować zniekształcenia w obrazie czy odbiorze kolorów. Wybierając folię lub szkło warto zdecydować się na markowe produkty, które są dobre jakościowo i będą stanowiły doskonałą ochronę wyświetlacza. Tańsze zamienniki to podróbki, które zazwyczaj wykonane są z dużo gorszych tworzyw, przez co dobrze nie chronią i bardzo często szybko się odklejają lub pękają przy zakładaniu. Ponad to dobrej jakości produkty są wykonane starannie, dzięki czemu są prawie niezauważalne i nie przeszkadzają w obsłudze telefonu. Kupno lepszych jakościowo foli lub szkieł na pewno w większym stopniu ochroni ekran telefonu, nawet w razie upadku z wysokości. Ponad to szkło lub folia lepszej jakości jest idealnie dopasowana do danego modelu, natomiast zamiennik często odbiega od dokładnych wymiarów. Telefon to urządzenie, które towarzyszy Ci w najróżniejszych sytuacjach, dlatego może ulec zarysowaniu lub stłuczeniu. W związku z tym, aby mieć spokój, warto kupić lepszej jakości folię lub szkło do ochrony ekranu.

Jaki wpływ na użytkowanie telefonu ma montaż szkła lub foli ochronnej?

Po zakupie foli lub szkła ochronnego na ekran telefonu ważną kwestią jest montaż. Nieprawidłowy montaż może powodować różne komplikacje podczas używania telefonu. Przede wszystkim źle przyklejona szybka, w szczególności ta z ciemniejszymi rantami, będzie zasłaniać części ekranu, a co za tym idzie wyświetlane treści. Krzywo przyklejone szkło lub folia może też zasłonić przedni aparat, co w dużym stopniu wpłynie na pogorszenie jakości zdjęć. Poza tym w razie upadku, ekran może zostać uszkodzony, gdy akurat uderzy w miejsce, gdzie nie będzie foli lub szkła. Ponad to nieprawidłowy montaż powoduje, że takie szkło lub folia znacznie szybciej się odkleją. Założenie szybki czy foli na ekran telefonu nie jest zbyt skomplikowane, jednak wymaga dużej dokładności. Jeśli nie jesteś pewien czy precyzyjnie uda Ci się przykleić szkło lub folię, to warto udać się do punktu, który wykonuje takie usługi. Trzeba pamiętać, że szkło lub folię można przykleić tylko raz, gdyż po przyklejeniu i oderwaniu jej, klej nie będzie już dobrze trzymał i może się odklejać. Korzystanie z telefonu każdego dnia zajmuje sporo czasu, dlatego aby ochrona ekranu w tym nie przeszkadzała, należy zamontować ją jak najdokładniej i precyzyjnie.

Dodaj komentarz