Nagrywanie rozmów telefonicznych na Androidzie

Interesuje Cię nagrywanie rozmów? Android to system, który Ci na to pozwoli i to zupełnie za darmo. 

Android to obecnie najpopularniejszy system operacyjny dla telefonów komórkowych. Jego udział w rynku to ok. 80-90%, co oznacza, że nie masz znajomego, który nie posiadałby telefonu z Androidem. Jeśli Ty jeszcze nie jesteś jego użytkownikiem, to wkrótce się z nim staniesz. 🙂
Na Androida dostępne są miliony gier i aplikacji, które możemy wykorzystać do dowolnego celu tj. nauki, zabawy czy ułatwiania swojego życia. Jeśli Twój telefon nie ma jakieś funkcji, prawdopodobnie możesz sprawić, aby ją miał instalując odpowiednią aplikację.

W dzisiejszym przewodniku zamieniamy się w małego detektywa, który chce, aby jego telefon automatycznie nagrywał wszystkie rozmowy telefoniczne. Zaczynajmy!

Jaki program to nagrywania rozmów na Androida wybrać?

Testowałam kilka różnych aplikacji do nagrywania rozmów i aplikacja Rejestrator rozmów (Automatic Call Recorder) jest zdecydowanie najlepsza oraz w pełni darmowa (wyświetla reklamy, jeśli mamy połączenie z Internetem).

Pobieranie i instalacja aplikacji Rejestrator rozmów

Do pobrania aplikacji użyjemy sklepu Google Play

Aby móc korzystać ze sklepu Google Play, musisz mieć skonfigurowane i przypisane konto Google do swojego telefonu. Jest to zazwyczaj jedna z pierwszych czynności, o wykonanie których prosi telefon po pierwszych uruchomieniu, więc zakładam, że masz tę opcję skonfigurowaną.
 1. Uruchom Google Play, a w pasku wyszukiwania wpisz „Rejestrator rozmów”.
 2. Przejdź do strony aplikacji, a następnie kliknij Zainstaluj. Gdy aplikacja się zainstaluje, uruchom ją.
 3. Przy pierwszym uruchomieniu, aplikacja przeprowadzi Cię przez krótki konfigurator, w którym będziesz musiał wybrać motyw (czarny lub biały) oraz skonfigurować chmurę (aby automatycznie zapisywać rozmowy na Dropboxie lub Google Drive).
 4. Jeśli nie skonfigurujesz chmury, rozmowy będą tymczasowo zapisywane w pamięci telefonu i będziesz mieć do nich dostęp z poziomu aplikacji w zakładce Skrzynka odbiorcza.
 5. Od tej pory wszystkie rozmowy będą automatycznie nagrywane. Sygnalizować o tym będzie czerwona kropka w lewym górnym rogu ekranu. Po zakończeniu rozmowy, zostanie ona automatycznie zapisana.
  Nagrywanie rozmów Android
 6. Aby zarządzać rozmowami, uruchom aplikację. Kliknij na nagranie, aby zdecydować, co dalej zrobić z nim zrobić, ponownie je odtworzyć, dodać notatkę czy wysłać (na wiele różnych sposobów np. za pośrednictwem maila, Bluetooth czy nawet Messengera).
  android-rejestrator-rozmow
 7. Po wejściu w Ustawienia, będziemy mieć dostęp do szeregu opcji takich jak np. wybranie formatu pliku do jakiego rozmowy mają być nagrywanie, ustawienie ignorowania kontaktów, z których rozmów nagrywać nie chcemy, czy wybrania ścieżki nagrywania.
  Nagrywanie rozmów Android

Na filmiku poniżej zobaczycie krótką demonstrację, na której wyszukuję i pobieram wspomnianą wyżej aplikację (na przykładzie Androida 5.0).

Kliknij tutaj, aby zobaczyć aplikację w sklepie Google Play.

Używasz innej aplikacji do nagrywania rozmów na Androidzie? Podziel się swoją opinią! Możesz zostawić komentarz lub skontaktować się ze mną bezpośrednio.
 

5 komentarzy

 1. Wielbiciel blondynek 24 marca, 2016
  • Tomasz 11 października, 2016
  • Obserwator 15 października, 2016
 2. Gonia 3 maja, 2017
 3. leo 9 września, 2018

Dodaj komentarz