Jak zrealizować kod przedpłaty Xbox – sprawdź!

Zastanawiasz się, jak zrealizować kod przedpłaty Xbox? Dowiedz się, w jaki sposób można wykorzystać kartę prepaid, umożliwiającą zakupy online!

Jak zrealizować kod przedpłaty Xbox?

Jak zrealizować kod przedpłaty Xbox?

Gry w formie cyfrowej oraz inne dodatki dostępne w usłudze Xbox Live i sklepie Microsoft Store można kupić nie tylko za pomocą karty kredytowej. Popularną formą płatności są specjalne karty prepaid, zawierające wirtualną walutę. Na czym dokładnie polega ich działanie? Wyjaśniamy, jak zrealizować kod przedpłaty Xbox!

Nie wszyscy chcą przypisywać dane swojej karty do konta Microsoft, a młodsi gracze zazwyczaj po prostu jej jeszcze nie mają. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem są specjalne bony Xbox/Microsoft (działają tak samo). Można kupić je m.in. w kioskach czy sklepach z elektroniką. Za ich pośrednictwem da się wpłacić realne pieniądze na kontro Microsoft, by później wykorzystać je do zakupu gier, aplikacji, filmów itp. Dowiedz się, jak zrealizować kod przedpłaty Xbox!

Jak zrealizować kod przedpłaty Xbox na komputerze?

Kartę prepaid można najwygodniej aktywować na komputerze. By zrealizować kod przedpłaty Xbox należy wejść na stronę www.redeem.microsoft.com, a następnie zalogować się do konta Microsoft. Po podaniu prawidłowych danych zostanie się poproszonym o wpisanie 25-cyfrowego kodu – można znaleźć go na dole karty prepaid. Przy przepisywaniu nie trzeba się martwić o łączniki, ponieważ system wstawi je automatycznie. Po potwierdzeniu na koncie pojawi się odpowiednia kwota, którą można wykorzystać w Xbox Live oraz Microsoft Store.

Jak zrealizować kod przedpłaty na Xbox One?

Kartę można także oczywiście wykorzystać od razu na konsoli. Aby zrealizować kod przedpłaty Xbox na najnowszym modelu Xbox One, należy zalogować się do konta Microsoft. Następnie trzeba wcisnąć przycisk z logo Xbox, by otworzyć przewodnik. Kolejnym krokiem jest wybranie pozycji „Start”, a potem „Sklep Store” i „Użyj kodu”. Wtedy trzeba wprowadzić 25-znakowy kod, pomijając łączniki oraz go zatwierdzić.

Jeśli w ten sposób nie znalazło się obszaru „Sklep Store”, należy zaznaczyć pozycję „Dodaj więcej na ekranie Start” (w niektórych przypadkach trzeba będzie kliknąć pozycję „Zobacz wszystkie sugestie) i wybrać odpowiedni kafelek.

Jak zrealizować kod przedpłaty na Xbox 360?

Jeśli posiada się starszą generację tej konsoli, proces wygląda nieco inaczej, ale jest podobnie łatwy. Aby zrealizować kod przedpłaty Xbox na modelu Xbox 360, należy zalogować się do konta Microsoft. W kolejnym kroku trzeba wcisnąć przycisk Xbox Guide na kontrolerze. Z wyświetlonego menu powinno się wybrać pozycję „Gry i aplikacje”, a następnie „Realizuj kod”. W wyznaczonym miejscu wprowadza się 25-znakowy kod, pomijając łączniki. Potem wystarczy już tylko postępować zgodnie z wyświetlanymi komunikatami.

Jak zrealizować kod przedpłaty Xbox w aplikacji mobilnej?

Karty prepaid można także aktywować na urządzeniu mobilnym z systemem iOS, Android lub Windows 10. Aby zrealizować kod przedpłaty Xbox należy otworzyć aplikację mobilną i się do niej zalogować. W niej trzeba nacisnąć przycisk „Menu” (w lewym górnym rogu). Z rozwiniętej listy wybiera się pozycję „Microsoft Store”, a potem „Realizuj kod”. Na koniec pozostaje tylko tak jak w poprzednich przypadkach wprowadzić 25-znakowy kod (bez łączników) oraz go zatwierdzić.

Co zrobić w sytuacji, gdy kod przedpłaty Xbox nie działa?

Zrobiłeś wszystko zgodnie z instrukcją, a kod przedpłaty Xbox został określony jako nieaktywny, nieprawidłowy lub wykorzystany? Upewnij się, że na pewno dobrze go przepisałeś. W razie dalszych problemów udaj się najpierw do miejsca, w którym dokonałeś jego zakupu. Możesz także skontaktować się z supportem Microsoft.

Chcesz kupić gry lub sprzęt Xbox w bardziej tradycyjny sposób? Na 4console.pl znajdziesz szeroki wybór tytułów na Xbox One, samą konsolę oraz kompatybilne akcesoria w dobrych cenach. Zamów wszystko czego potrzebujesz z dostawą do domu i wybierz najwygodniejszą metodę płatności!

Wiedząc już, jak zrealizować kod przedpłaty Xbox, nie czekaj z jego wykorzystaniem. Zasil swoje konto lub aktywuj abonament na Xbox Live Gold / Xbox Game Pass. Zainwestuj w nowe gry i daj się porwać rozrywce!

1 komentarz

  1. BaśkaDąbska 6 października, 2020

Dodaj komentarz