Jak wybrać najlepszy VPN?

W czasach panującej epidemii koronawirusa korzystanie z Internetu stało się jeszcze popularniejsze. Liczba firm, która wysłała swoich pracowników do pracy zdalnej jest z dnia na dzień coraz większa. Co za tym idzie, zwiększeniu ulega ilośc danych przesyłanych przez internet. Niestety, oznacza to, że wzrasta również ryzyko nadużyć i wyłudzeń tych danych.

Bezpieczny internet

Najbardziej istotnym elementem bezpieczeństwa w sieci jest bezpieczeństwo naszych danych osobistych. Mowa tutaj o bezpieczeństwie naszych plików, jak i np. naszych kart kredytowych które mogą służyć do dokonywania zakupów bez naszej autoryzacji jeśli taka karta lub dane takie karty trafią w niepowołane ręce.

Jednym z filarów nowoczesnego bezpieczeństwa w sieci jest wykorzystywanie sieci VPN. VPN to j.angielskiego wirtualna sieć prywatna, która pozwala użytkownikowi na korzystanie z Internetu w bezpieczny sposób, bo tylko on ma dostęp do tej sieci. W praktyce oznacza to, że nikt nie jest w stanie podejrzeć naszej aktywności w Internecie, a co za tym idzie, nasze dane osobiste lub pliki, które udostępniamy przez internet są bezpieczne.

W dużym skrócie, VPN pozwala na anonimowe oraz bezpieczne korzystanie z internetu.

Zapraszam do dalszej lektury, w której opowiem jak wybrać najlepszy VPN.

Czym jest VPN?

Oprócz wspomnianych korzyści z używania sieci VPN, dodatkowym benefitem jest też możliwość nadawania dowolnego adresu IP (czyli numeru, który służy do identyfikacji położenia geograficznego komputera, który łączy się z internetem). Oznacza to, że użytkownik VPN może “przebrać” się za obywatela innego kraju (poprzez nadanie sobie np. amerykańskiego adresu IP). To z kolei bardzo ułatwia dokonywanie zakupów online, rezerwacji biletów, lub też wybierania wymarzonych wakacji. A dlaczego? Otóż, użytkownik może ominąć mechanizm tak zwanej geolokalizacji cen, która który przypisuje różne ceny w zależności od położenia geograficznego użytkownika który odwiedza dany serwis WWW.

One Response

  1. OpenVPNuser1 17 kwietnia, 2020

Add Comment