Jak dbać o telefon? Sprawdź nasze wskazówki!

Żyjemy w czasach, w których każdy człowiek posiada smartfona. Urządzenia te pozwalają na szybki dostęp do informacji za sprawą internetu, robienie estetycznych zdjęć, słuchanie muzyki – można założyć, że pierwotna cecha telefonów, czyli komunikacja między urządzeniami stała się rzeczą drugorzędną, ponieważ internet i wygoda wypiera wszystko. Smartfony w dzisiejszych czasach to drogie urządzenia, dlatego warto jest o nie zadbać tak, by służyły najlepiej i jak najdłużej!

Oczywiście, wyżej napisane „jak najdłużej” nie będzie się tyczyło każdego telefonu, przecież wiele osób zdaje sobie sprawę, że kupując jeden telefon, za rok lub dwa wymieni go na lepszy, nowszy, bardziej aktualny model. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo wiele osób kupując telefon za kilka tysięcy złotych będzie go używało do czasu, aż wymiana będzie konieczna, nie opcjonalna. W każdym jednak przypadku warto o swój telefon zadbać, ponieważ koszty napraw są bardzo wysokie, a czasami urządzenie poprzez niewłaściwe użytkowanie może zupełnie się zepsuć.

Mimo, że dzisiejsze smartfony są znacznie lepsze od tych jeszcze sprzed kilku lat zarówno pod względem wykonania, możliwości, ciekawych usług – to nadal ich największą wadą jest niska trwałość. Wiele osób pamięta pewnie legendarną Nokię 3310, która mogła znieść bardzo dużo – w internecie można znaleźć filmy o przejeżdżaniu jej samochodem, uderzaniu młotkiem itd. Jednakże czasy tego ciekawego telefonu minęły – dziś stawia się na funkcjonalność i wygodę. Żeby zadbać o smartfon nie trzeba wiele, brak określonych działań jednak może nieść ze sobą konsekwencje.

Oto dwie, najważniejsze wskazówki – jak dbać o swój telefon?

Szkło hartowane

Najsłabszym elementem dosłownie każdego smartfona jest jego ekran. Najpewniej każdy użytkownik takich urządzeń był w zatrważającej sytuacji, kiedy telefon upadł ze sporym impetem i trzeba go było podnieść w celu określenia strat. Co więcej, wymiana wyświetlacza może kosztować kilkaset złotych, a w przypadku niektórych telefonów owa wymiana przekracza ich wartość. Wiele firm jednak zrozumiało zapotrzebowanie rynku i tak powstały szkła hartowane do telefonów. Trzeba wiedzieć, że każda osłona tego typu jest idealnie dopasowana do konkretnego modelu urządzenia. Z tego względu również przed zakupem smartfona warto jest wiedzieć, czy jest on na tyle znany i popularny, by dało się do niego dokupić takie szkło.

Warto wiedzieć, że szkło hartowane posiada twardość 9H w skali Mohsa. Skala ta opisuje twardość materiału oraz jego odporność na zarysowania – im więcej, tym lepiej. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że jedynym materiałem posiadającym maksymalny wynik (10) jest diament. Szkło hartowane nie tylko uchroni ekran przed zarysowaniami, ale też pękaniem na skutek upadku. Działa ono w ten sposób, że nawet jeżeli smartfon upadnie z mocnym impetem, to roztrzaska się szkło hartowane, natomiast bez szwanku wyjdzie z tego oryginalny ekran telefonu!

Etui

Ekran to jedno, jednak można ostatnio zauważyć tendencję, że ze szkła tworzy się także obudowy do telefonów. Z tego względu również one są narażone na roztrzaskanie. Etui jednak nie tylko ochroni tak zwane „plecki” smartfona, ale wpłynie na ochronę ekranu. Dlaczego? Niektóre modele etui mogą wystawać odrobinę ponad poziom ekranu, przez co impet uderzenia zostanie pochłonięty właśnie przez etui, nie przez wyświetlacz. Etui na telefon jest także dobrym pomysłem na zwiększenie walorów wizualnych telefonu, nadanie mu unikalnego charakteru. To zadziwiające, ile ciekawych produktów tego typu można znaleźć na rynku. Standardowe etui wykonuje się z silikonu i jest przezroczyste. Można także znaleźć wiele modeli gumowych i plastikowych. Różnią się między sobą najczęściej wzorami, jednak niektóre z nich posiadają także ciekawe funkcje. Na przykład można sobie kupić etui, które poza funkcją ochronną będzie także powerbankiem! Czasami również etui jest wyposażone w organizer na karty i dokumenty, posiada podpórkę. Wszystko w celu zwiększenia komfortu użytkowania!

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Etuo.pl posiadającym w swojej ofercie szeroki wybór produktów takich jak szkła hartowane czy folie ochronne do wszystkich smartfonów.

One Response

  1. Ewa22 13 sierpnia, 2019

Add Comment