Urządzenie, które dotrzyma Ci tempa, czyli kilka słów o drukarce HP Ink Tank Wireless 419

Krótka recenzja jednego z najciekawszych urządzeń, jakie miałam okazję testować w ostatnim czasie – inteligentna drukarka HP Ink Tank Wireless 419

Chociaż moja technologiczna miłość i pasja skupiają się głównie na mniejszych urządzeniach, które mogę mieć przy sobie cały czas (tj. smartfon czy zegarek), to jednak urządzenie o nieco większych gabarytach i innym przeznaczeniu – drukarka HP Ink Tank Wireless 419 – dało mi tyle samo albo nawet więcej uciechy i frajdy.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że miałam okazję zobaczyć, jak ogromny przeskok technologiczny nastąpił nawet u tak podstawowych urządzeń biurowych jak drukarki. Z przykrością muszę stwierdzić, że moja wiedza i świadomość w tym zakresie zatrzymały się na starej drukarce sprzed 8 lat. Dobrze, że miałam szansę zobaczyć, jak się drukuje w roku 2018, w dobie smartfonów, aplikacji i robienia wszystkiego zdalnie, bezprzewodowo i szybko.

HP Ink tANK 419

Urządzenia z serii HP Ink Tank

Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to kolejna drukarka, a tego typu urządzeń jak wiemy na rynku nie brakuje. Otrzymując produkt do testów byłam przekonana, że specjalnie mnie nie zaskoczy. Muszę jednak przyznać, bijąc się mocno w pierś, że tak nie było.

Poniżej kilka zdjęć z wykonanego przeze mnie “unboxingu” urządzenia.

Urządzenia z serii (w tym otrzymane przeze mnie urządzenie HP Ink Tank Wireless 419) odstają od definicji drukarki, jaką dotychczas znałam oferując szereg bardzo ciekawych i nowoczesnych oraz praktycznych rozwiązań. Do rzeczy!

System HP Ink Tank

Testowany przeze mnie model należy do serii urządzeń HP Ink Tank. Część urządzeń posiada dodatkowo funkcję Wireless, czyli bezprzewodowej obsługi urządzenia, co łączy się z kilkoma bardzo ciekawymi bezprzewodowymi udogodnieniami.  

Czym jest system HP Ink Tank?

 • Jest to opracowany przez HP system szybkiego i łatwego uzupełniania atramentu z butelek.  Nie jest jednak tak, jak myślicie. System jest praktycznie “bezobsługowy” i nie ma możliwości ubrudzenia się atramentem. Na nowej drukarce znajdziemy bardzo prostą instrukcję, jak napełnić tusz, by móc zacząć drukować.

 • Świetna jakość wydruku, która zadowoli nawet bardzo wymagających
 • Duża trwałość wydruków i odporność na blaknięcie. Według producenta wydrukowane w ten sposób zdjęcia zachowają żywość kolorów przez ponad 25 lat!
 • Większa ilość wydruków w niższej cenie. Na jednym “baku” możemy wydrukować 8000 stron w kolorze lub 15 000 stron w czerni. Tutaj zdecydowanie mamy świetny współczynnik jakości do ceny.

Więcej na temat systemu HP Ink Tank można dowiedzieć się na stronie producenta.

Funkcja Wireless

A tutaj się zaczyna prawdziwa zabawa. Nie wszystkie drukarki z serii HP Ink Tank są wyposażone w funkcję Wireless. Model, który miałam okazję testować na szczęście posiada tę funkcję.

Co takiego potrafią modele HP Ink Tank Wireless?

 • Umożliwiają kopiowanie i skanowanie za pomocą połączenia Wi-Fi Direct oraz sieci bezprzewodowej
 • Pozwalają na łatwe bezprzewodowe drukowanie z urządzeń mobilnych dzięki aplikacji HP Smart (link do Google Play), w tym drukowanie z portali społecznościowych, chmury czy galerii telefonu)
 • Pozwalają na łatwe skanowanie przy pomocy aparatu telefonu
 • Pozwalają na łatwe przesyłanie dokumentów pocztą elektroniczną lub do chmury

Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu, że takie rzeczy będzie potrafić drukarka!

Trochę więcej o testowanym przeze mnie modelu, czyli HP Ink Tank Wireless 419

Model, który dostałam do testów to najnowszy i najbardziej zaawansowany model drukarek z serii HP Ink Tank. Wygląd to wiadomo kwestia gustu, ale mnie czerń w połączeniu z kolorem niebieskim bardzo się podoba. 

HP Ink Tank Wireless 419 posiada następujące funkcje:

 • Prosty system napełniania atramentu o dużej pojemności. System jest także odporny na zalanie. Atrament sam nie wyleje się z buteleczki. Nie ma mowy o ubrudzonych rękach albo “samoubrudzeniu” drukarki. Uzupełnianie atramentu jest naprawdę dziecinnie proste. Poniżej jeszcze raz instrukcja napełniania obecna na drukarce.
 • Oszczędność finansowa. System napełniania atramentu oznacza sporą oszczędność finansową. Pakiet startowy drukarki zawiera aż 5 pojemników z tuszem, co czyni urządzenie jeszcze bardziej ekonomicznym. Jest to zapas na ok. 2 lata normalnego drukowania (ok. 800 stron miesięcznie). To naprawdę dużo!
 • Drukowanie bez marginesów. To świetna opcja, gdy chcemy wydrukować np. ulotki.
 • Najlepsza jakość druku w swojej klasie. Co do tego nie mam żadnej wątpliwości. Ekspertem od druku nie jestem, ale ciężko jest się do czegokolwiek przyczepić w wydrukowanych przeze mnie materiałach.
 • Bardzo szybka i łatwa instalacja oraz obsługa. Wystarczy włączyć drukarkę, odpalić płytę CD (o ile mamy napęd w naszym komputerze) i postępować zgodnie ze wskazówkami. Wszystko jest wyjaśnione tak prosto jak tylko jest to możliwe.

 • Kopiowanie oraz drukowanie za pomocą Wi-Fi Direct, sieci bezprzewodowej oraz USB. To jest naprawdę świetne, że nie musimy podłączać drukarki za pomocą kabla do naszego laptopa (czy telefonu!) i może stać sobie ona spokojnie w rogu innego pomieszczenia.
 • Sterowanie drukarką za pomocą aplikacji na telefon. Możemy będąc w biurze zlecić drukarce stojącej w domu wydruk. Kto by pomyślał, że coś takiego w ogóle jest możliwe?
 • Niebieskie wykończenie górnego panelu i odbiornika papieru, co czyni drukarkę po prostu ładną.|

Więcej na temat drukarki oraz systemu HP Ink Tank można dowiedzieć się tutaj:

HP Ink Tank Wireless 419. Warto czy nie? Warto!

Gdy tylko otworzyłam pudełko z drukarką to podświadomie już czułam, że będzie to recenzja jak najbardziej pozytywna. Po szybkiej konfiguracji i podłączeniu urządzenia wiedziałam już na 100%, że jest to strzał w dziesiątkę.

Nie tylko drukarka po prostu wygląda bardzo ładnie, ale jest bezprzewodowa, więc nie ma problemu, aby stała w innym pokoju. Dodatkowo oferuje ona świetną jakość do ceny i pozwala na maksymalne uproszczenie sobie życia dzięki funkcjom bezprzewodowym. Jak dla mnie 5+.

5 komentarzy

 1. Gad blogowy 26 października, 2018
  • Sebastian 21 marca, 2019
 2. robson 11 marca, 2019
 3. Michał 29 kwietnia, 2019
 4. roman 21 czerwca, 2019

Add Comment