#CLIPPO, szerokokątny obiektyw do smartfona, dołącza do kolekcji moich gadżetów

Jak przystało na prawdziwą fankę technologii oraz gadżeciarę inwestuję nie tylko w najdroższe i najbardziej “niepotrzebne” gadżety, ale także w te mniejsze, tańsze i takie, które w codziennym życiu mogą okazać się bardzo przydatne.

Dziś, bardzo krótko i zwięźle, podzielę się z Wami moim najnowszym odkryciem, jakim jest szerokokątny obiektyw 180° #CLIPPO do smartfona.

Czym jest #CLIPPO?

#CLIPPO to po prostu małe urządzenie – obiektyw szerokokątny 180° – które możemy zainstalować na kamerze praktycznie każdego smartfona. Dzięki #CLIPPO możemy wykonać lepsze zdjęcia Makro oraz tak bardzo popularne zdjęcia z efektem rybiego oka (Fish Eye).

Dopóki to małe urządzenie nie wpadło w moje ręce, to zupełnie nie miałam pojęcia o jego istnieniu. Żyłam w przeświadczeniu, że jesteśmy skazani na taki aparat (i taki kąt widzenia), jaki nasz smartfon domyślnie posiada.

Nic bardziej mylnego. Dzięki #CLIPPO można zdecydowanie BARDZO poszerzyć “pole widzenia” naszego smarfona (szczególnie w trybie kamery selfie) i objąć jeszcze więcej ludzi (i wrażeń) na robionym zdjęciu.

Mówiąc krótko – urządzenie pozwala nam wyciągnąć nieco więcej z fotografii smartfonem i robi to całkiem dobrze.

Jak działa #CLIPPO?

Samo urządzenie oraz jego montaż są banalnie proste. #CLIPPO (jak sama jego nazwa mogłaby sugerować) to po prostu niewielkich rozmiarów “klips”, który instalujemy na przedniej lub tylnej kamerze naszego smartfona.

Montaż sprowadza się do wyjęcia urządzenia z pudełka i “przypięcia” go do przedniego aparatu smarfona. Według producenta montaż trwa 2 s, ale osobiście stwierdzam, że można czas ten skrócić do 1 s. 🙂

Urządzenie w żaden sposób nie łączy się z naszym telefonem, a montaż polega tylko na jego fizycznym umiejscowieniu na aparacie.

Po założeniu obiektywu #CLIPPO na naszym telefonie musimy jedynie uruchomić aplikację aparatu i możemy zacząć robić zdjęcia szerokokątne.  

Aby zrobić zdjęcie Makro, musimy po prostu dany obiekt sfotografować z możliwie najbliższej odległości. Do uzyskania efektu rybiego oka (Fish Eye) należy po prostu odpowiednio oddalić obiektyw od fotografowanych obiektów.

To wszystko.

Czy to się opłaca?

Cena za obiektyw #CLIPPO (obecnie przecenione z 99 zł na 69 zł) jest według mnie śmiesznie niska. Gdy zamówimy urządzenie przez stronę producenta, to zostanie ono do nas wysłane w przeciągu 24 h kurierem.

W skład zestawu wchodzi obiektyw #CLIPPO, osłona oraz woreczek ochronny.

Całość zajmuje bardzo niewiele miejsca, więc spokojnie możemy zabierać urządzenie wszędzie, gdzie tylko może nam się przydać. Nawet w podróż samolotem, gdzie mamy zazwyczaj duże ograniczenia co do bagażu.

Jeśli jednak zdecydujemy, że obiektyw #CLIPPO nie spełnia naszych oczekiwań, to mamy 14 dni na zwrot. Myślę jednak, że nie skorzystacie z tej opcji.

Przykładowe zdjęcia wykonane przy pomocy #CLIPPO

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć, które wykonałam przy pomocy obiektywu #CLIPPO jak i bez jego użycia. Jak widać, różnica jest dość spora, a efekt całkiem fajny.  

#CLIPPO, czyli mały gadżet, który warto mieć

W czasie dominacji Instagrama i fotografii komórkowej, #CLIPPO wydaje się być idealnym małym i tanim gadżetem, który pozwoli nam wyciągnąć z aparatu naszego smartfona nieco więcej.

Zainteresowanych obiektywem szerokokątnym #CLIPPO odsyłam na stronę producenta, gdzie znajduje się jeszcze więcej informacji i jest możliwość bezpośredniego zamówienia urządzenia. Reasumując – polecam.  

2 komentarze

  1. Dekolo 15 maja, 2018
  2. SylwiaB 3 października, 2020

Add Comment