Aplikacje mobilne, które przydadzą się w Poznaniu

Jaki środek transportu wybrać?

Im większe miasto, tym trudniej dostać się do konkretnego miejsca bez odpowiednich wskazówek. Można oczywiście zapytać o drogę miejscowych, ale takie rozwiązanie niesie za sobą ryzyko pomyłki i niezrozumienia podpowiedzi. Pomocna okaże się z pewnością mobilna wyszukiwarka połączeń Jakdojade, która zawiera rozkłady jazdy środków transportu publicznego. Użytkownik może wybrać działającą w Poznaniu linię autobusową lub tramwajową i sprawdzić godziny odjazdów albo wpisać swoją lokalizację i miejsce docelowe, aby wyświetlić plan trasy. Osoby, które cenią sobie wygodne i komfortowe przejazdy, mogą natomiast skorzystać z działających całą dobę aplikacji Uber lub iTaxi, zamówić przejazd na konkretną godzinę i zapłacić za niego bezgotówkowo.

Gdzie szukać pracy?

Poszukiwania pracy wcale nie muszą być żmudne i monotonne. Ogłoszenia publikowane w gazetach i czasopismach powoli odchodzą w niepamięć, a drukowanie i samodzielne roznoszenie CV staje się coraz mniej popularne. Aplikacje mobilne znacznie usprawniły proces poszukiwania pracy, a wiele z nich posiada również funkcję wysłania życiorysu za pośrednictwem telefonu. Interesuje Cię praca w galerii w Poznaniu? A może szukasz zatrudnienia w gastronomii? Aplikacja pracuj.pl pozwala śledzić rynek pracy oraz filtrować wyniki wyszukiwania, dzięki czemu najciekawsze oferty będą zawsze pod ręką. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się również możliwość dodania interesującej oferty do ulubionych. Podobne rozwiązanie oferują autorzy OLX.pl czy Gumtree.

Jak spędzić wolny czas?

W większych miastach nie sposób narzekać na nudę – liczne teatry, kina, muzea i kluby muzyczne sprawiają, że niemal każdego dnia można uczestniczyć w ciekawym spotkaniu kulturalnym czy iść na koncert. Wybór najbardziej interesujących wydarzeń zdecydowanie ułatwiają aplikacje mobilne, zawierające dokładny terminarz imprez i inicjatyw organizowanych na terenie Poznania. Jedną z nich jest chociażby KIWIMobile, wyposażona w filtry, dające możliwość sortowania treści nie tylko według terminu, ale również rangi i kategorii. Ciekawym rozwiązaniem jest też selekcja wydarzeń na podstawie odległości od miejsca, w którym użytkownik aktualnie się znajduje. Warte uwagi jest także oprogramowanie Going., wzbogacone o możliwość samodzielnego skomponowania kalendarza eventowego. Jego niebagatelną zaletą jest opcja, dzięki której można kupować bilety i przechowywać je w jednym miejscu.

1 komentarz

  1. Blog technologiczny Grudzień 21, 2018

Dodaj komentarz