Jak przenieść aplikacje na SD na Androidzie?
Większość (jeśli nie wszystkie) najnowsze telefony posiadają dość dużą pamięć wewnętrzną. Standardem stało się co najmniej 8-16 GB. Jeśli instalujemy bardzo dużo aplikacji,  to i tak warto przynajmniej część z nich przenieść na kartę SD (o ile mamy slot na kartę pamięci).

Nie tylko przyspieszy to działanie naszego telefonu, ale zwolni cenne miejsce, które będziemy mogli inaczej wykorzystać. W dzisiejszym krótkim przewodniku pokażę Wam, jak przenieść aplikacje na kartę SD na dwa proste sposoby: ręcznie oraz przy użyciu AppMgr III.

Ręczne przenoszenie aplikacji na kartę SD
Większość modeli telefonów umożliwia nam ręczne przenoszenie aplikacji na kartę SD (oczywiście pod warunkiem, że nasz telefon ma wbudowany slot na karty SD).

Oczywiście nie wszystkie telefony nam na to pozwolą: np. wiele modeli HTC, które nie mają po prostu slotów na kartę SD lub np. Samsung Galaxy Xcover 2, który pozwoli na ten manewr dopiero po wykonaniu rootowania.

W większości telefonów (szczególnie tych nowszych) nie ma problemu z przenoszeniem aplikacji na kartę SD. Oto co należy zrobić.

 1. W ustawieniach telefonu przejdź do ustawień aplikacji. W Sony Xperia Z5 Compact (Android 5.1.1.) musimy wejść w Ustawienia > Aplikacje.
  Jak przenieść aplikacje na SD?
 2. Następnie zobaczymy listy aplikacji na naszym telefonie (POBRANE, NA KARCIE SD, DZIAŁAJĄCE, WSZYSTKIE, WYŁĄCZONE).
  Jak przenieść aplikacje na SD?
 3. Teraz wystarczy kliknąć na wybraną aplikację, aby wyświetlić jej szczegóły, a następnie wybrać PRZENIEŚ NA KARTĘ SD.
  android-przenoszenie-aplikacji-na-karte-sd
 4. Przez chwilę będzie widoczny komunikat PRZENOSZENIE, a następnie zobaczymy nową opcję PRZENIEŚ DO TELEFONU, co oznacza, że aplikacja została już przeniesiona na kartę SD.
  Jak przenieść aplikacje na SD?Pamiętajmy, nie można przenosić aplikacji systemowych. Jeśli chcesz pozbyć się aplikacji systemowej, przeczytaj ten przewodnik: Jak wyłączyć aplikacje systemowe na Androidzie

Przenoszenie aplikacji przy użyciu AppMgr III

Jeśli nie chcemy po kolei ręcznie przenosić każdej aplikacji możemy skorzystać z darmowego managera AppMgr III służącego do zarządzania aplikacjami na naszym smartfonie.

Po instalacji, AppMgr III sam zaproponuje które aplikacje można przenieść na kartę SD.

Jak przenieść aplikacje na kartę SD?

Możemy przenosić aplikacje pojedynczo lub skorzystać z opcji Przenieś wszystko i następnie zaznaczyć wszystkie aplikacje, które chcemy przenieść na SD.

Jak przenieść aplikacje na SD? AppMgr III

Poza możliwością przenoszenia aplikacji na kartę SD, AppMgr III ma również inne funkcje tj. menadżer aplikacji, ukrywanie aplikacji, czy zamrażanie aplikacji.

AppMgr III jest dostępny za darmo w sklepie Play.

Masz jakieś pytania, sugestie? Komentuj śmiało.

12 komentarzy

 1. lukasz 20 stycznia, 2016
 2. tomasz 21 marca, 2016
 3. 3nDr01D 13 kwietnia, 2016
 4. M 28 grudnia, 2016
 5. Adam 28 grudnia, 2016
 6. Krzych 2 października, 2017
 7. Krzych 2 października, 2017
 8. Nikola 15 stycznia, 2018
 9. Mat 11 maja, 2018
 10. Jan 2 października, 2019
 11. Katarzyna 25 grudnia, 2019
 12. Lucjan 25 lutego, 2020

Dodaj komentarz